KAPALI Passat mı Insignia mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tersiyer

Profesör
8 Eyl 2016
583
477
1,570
İstanbul
İkinci el bir araç bakıyoruz, eleye eleye 2016 Passat 1.4 TSI DSG ve 2016 Insignia 1.6 CDTI Otomatik arasında kaldık. İç mekan ile bagaj genişliği ve yakıt tüketimlerini bir kenara koyarsak(çok önemli hususlar değil), hangisi neden tercih edilmeli?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,316
45,995
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Sürüş olarak (konfor, üst hızlardaki sessizlik, genel olarak rafinelik düzeyi vs.) birbirine yakınsa yani arada pek bir fark yoksa tercih direkt Insignia'ya kayıyor da emin olamadım işte :)
Ozellikle konfor olarak insignia'nin birazcik daha iyi olabilecegini dusunuyorum. Cunku passat gergin bir araba ama bununla beraber arka amortisorlerin calisma sesini cok rahat kabinde duyuyorsunuz. Insigina'yi bu sekilde detayli surme imkanim olmadi. Fakat otopark'in testinde hem konfor hem de yol tutus olarak yuksek notlar aldi.

tersiyer

Profesör
8 Eyl 2016
583
477
1,570
İstanbul
Ozellikle konfor olarak insignia'nin birazcik daha iyi olabilecegini dusunuyorum. Cunku passat gergin bir araba ama bununla beraber arka amortisorlerin calisma sesini cok rahat kabinde duyuyorsunuz. Insigina'yi bu sekilde detayli surme imkanim olmadi. Fakat otopark'in testinde hem konfor hem de yol tutus olarak yuksek notlar aldi.
Şimdi şöyle bir durum var, testteki Highline'da 18 inç jant vardı, bizim bütçeye uygun olan Trendline'da 16 inç. Konforu bariz şekilde daha iyidir diye düşünüyorum ama sesli çalışması bakidir tabi.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,316
45,995
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Şimdi şöyle bir durum var, testteki Highline'da 18 inç jant vardı, bizim bütçeye uygun olan Trendline'da 16 inç. Konforu bariz şekilde daha iyidir diye düşünüyorum ama sesli çalışması bakidir tabi.
Tabii muhakkak. Ee aynı şekilde 18'lik janta göre 16'lık jantın yol tutuş performansı da düşecektir. Cosmo insignia'nın üzerinde gelen jant ebatı 16'dan büyük bildiğim kadarıyla. Ama buna rağmen konfor ve tutuş dengesi oldukça güzel.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Üınsignia hakkaten çok güzel, şık olsada, eğer Comfortline olsaydı Passat alırdım. Tsi+dsg ile çok daha keyifli olurda D sınıfı 1.6 dizel araçtan.. ama Trendline da olmaz.. çok değişiyor içi dışı sanki.. bende Insignia derim...

Bu arada son kasa insignia değil mi ? Eğer öyleyse vay arkadaş. Trendline tsi+dsg nin fiyatı, dolu ya yakın dizel otomatikle aynı mı gidiyor yani... ne piyasa ...

tersiyer

Profesör
8 Eyl 2016
583
477
1,570
İstanbul
Üınsignia hakkaten çok güzel, şık olsada, eğer Comfortline olsaydı Passat alırdım. Tsi+dsg ile çok daha keyifli olurda D sınıfı 1.6 dizel araçtan.. ama Trendline da olmaz.. çok değişiyor içi dışı sanki.. bende Insignia derim...

Bu arada son kasa insignia değil mi ? Eğer öyleyse vay arkadaş. Trendline tsi+dsg nin fiyatı, dolu ya yakın dizel otomatikle aynı mı gidiyor yani... ne piyasa ...
Yok hocam naptınız, yeni kasa Exellence'lar 150'den başlıyor, verirler mi hiç o arabayı TSI Passat fiyatına. Benim dediğim 2016 Cosmo'lar.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Yok hocam naptınız, yeni kasa Exellence'lar 150'den başlıyor, verirler mi hiç o arabayı TSI Passat fiyatına. Benim dediğim 2016 Cosmo'lar.

Yaya işte benimde aklım almamıştı.. ondan yazmıştım sonuna...
Yok o zaman ben Passat alırım.. ama keşke comfotline olabilse :)

Aslında mantık olarak bakılırsa Insignia da alınır, ama kasa değişti ve yeni kasası çok farklı ve güzel.. sonra elden çıkarmak daha zorlaşırki zaten 2nci eli çok hızlı bir araç değil..

Yinede düşürüm tabi... kolay bir karar değil...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım