KAPALI Proffesyonel bir oneriye ihtiyacim var?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Jhonyboy

Düz Yol Gazcısı
11 Ocak 2018
11
10
145
Merhabalar. U.S.A Virginia da kalan ve egitim goren biriyim, ve BMW'nin "2007-2010 M5 E60" modelini almayi dusunuyorum ama, performans araclari hakkinda sadece teorik bilgiye sahibim. Ilanlar burada, bana yardimci oabilir misiniz? Ayni model bandinda Challenger veya Mustang da alabilirim ama bu arabalar burada copun onunde falan. Tiksindim gormekten. su M5 beni bitiriyor. Bu mile e ragmen bu araclar alinir, mi? Gercegi cok degil mile ama insan guvenemiyor. Yoksa hic bulasmamali miyim? Simdiden tesekkur ederim.
M5
https://www.cars.com/vehicledetail/detail/716372191/overview/ 148,059 KM
https://www.cars.com/vehicledetail/detail/724128315/overview/ 183,465 KM

Son düzenleme:

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Ben sizi anladim, siz "muscle cars" seviyorsunuz. Esasinda en mantiklisi, yani arac 200 mile potansiyeli tasisa ne olur, otobanda 90 mile yapamiyorsunuz :)
Aslinda italyanciyim (Alfa Romeo fan), fakat muscle car sevmem diyemem. Bende BMW cok severim ama malum tr de ki BMW algisi usa deki mustang algisindan cok uzak degil. Dogrusu tam da sizin sahip oldugunuz dusuncelere sahip oldugumdan bmw almak yerine Mustang aldim :D o yuzden sizi cok ii anliyorum, siz M5 baktiginiz icin bunlari onerdim, arkadas itisli guclu araba, M5 te 200 mile a cikabilecek bir araba !!!

ghalacli

Profesör
8 Eyl 2016
223
344
1,335
Asli sanirim birazcik daha degisik :) Esasinda burada U.S.A uretimli araclar cok ucuz. Lakin cok sorun cikariyorlar. Amerikalilar dahil, yerli araclarindan uzak durmam gerektigini soyluyor. Evet parcalari ucuz, ulasimi kolay ve tamiri de kolay ama, taktir edersiniz ki sorun sorundur. Ithal araclarin parcalari pahali, ama uzun omurlu. Esasinda bu liberal sistemde pahali olmalari mantikli, cunku ithaller :) Baktigim M5 lerin (2006) modelleri dusuk oldugu icin ucuzlar. Burada sadece araclarin uretim yili onemli . ve tabiki mile. Ama 2006 yilinda uretilmis bir aractan soz ediyorsak, ee tabiki biraz mile yuksek olacaktir.

İthal araçların sorunsuz olduğu gerçeği yüksek milli e60 m5 leri kapsamaz. O motor F1 teknolojisiyle üretildiği için uzun ömürlü değil. Sanayide tanıdığın, cebinde de bir araba parası kadar daha bakım bütçen var ise alabilirsin 150 bin mildeki m5 i.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Jhonyboy

Düz Yol Gazcısı
11 Ocak 2018
11
10
145
İthal araçların sorunsuz olduğu gerçeği yüksek milli e60 m5 leri kapsamaz. O motor F1 teknolojisiyle üretildiği için uzun ömürlü değil. Sanayide tanıdığın, cebinde de bir araba parası kadar daha bakım bütçen var ise alabilirsin 150 bin mildeki m5 i.

Tabi tabi, oyle, haklisiniz. Ama burada arac ne gittiyse o. Yani istanbul da 40.000 km de satilan ve her gun en az 4 saat trafikte dur kalk calisan arabalardan yok. Ve burada 150.000 mile alti arabalar, Turkiye'nin 80-110 bin km sine tekabul ediyor. Bende cok sasirmistim, olurmu oyle falan demistim. Arac 400.000 km gitmis alinir mi falan demistim, adam aldi :) Ve hergun Washington'a falan gidiyor :) Ve sabit hizlarda kullaniliyolar, ayrica ne yokus var ne bisey. Ve motorlar cok yuksek. Acikcasi soyle soylim, otoyollarda veya kasabalarda falan hiz yapmaniz cok ciddi bi sorun bu ulkede. Yapamazsiniz yani, aninda ceviriyorlar. Cogu otoyol da havadan Aircraft ile hiz kontrolu yapiliyor. O yuzden , ozel organizasyonlarda belki zorlamislardir. 13.000$'a alip 6-8.000 falan harcayip adam edip uzun bir sure binebilirim. Diyeceksiniz ki, madem o kadar harcamayi dusunuyorsun, bari ust modelini al. Acikcasi az cash harcayip, geriye kalan bakim masraflarini zamana yayarak odemeyi dusunmustum. Iste icerideki butonlar, koltuklardaki deformeler, silindirler, turbo, asinan parcalar falan. Bu makine benim icin mihenk tasi. O yuzden cocukca bi hata yapmamak icin ince eliyorum. Ve alip uzunca bir sure binmeyi dusunuyorum. Gercekten uzunca bir sure..

ghalacli

Profesör
8 Eyl 2016
223
344
1,335
Tabi tabi, oyle, haklisiniz. Ama burada arac ne gittiyse o. Yani istanbul da 40.000 km de satilan ve her gun en az 4 saat trafikte dur kalk calisan arabalardan yok. Ve burada 150.000 mile alti arabalar, Turkiye'nin 80-110 bin km sine tekabul ediyor. Bende cok sasirmistim, olurmu oyle falan demistim. Arac 400.000 km gitmis alinir mi falan demistim, adam aldi :) Ve hergun Washington'a falan gidiyor :) Ve sabit hizlarda kullaniliyolar, ayrica ne yokus var ne bisey. Ve motorlar cok yuksek. Acikcasi soyle soylim, otoyollarda veya kasabalarda falan hiz yapmaniz cok ciddi bi sorun bu ulkede. Yapamazsiniz yani, aninda ceviriyorlar. Cogu otoyol da havadan Aircraft ile hiz kontrolu yapiliyor. O yuzden , ozel organizasyonlarda belki zorlamislardir. 13.000$'a alip 6-8.000 falan harcayip adam edip uzun bir sure binebilirim. Diyeceksiniz ki, madem o kadar harcamayi dusunuyorsun, bari ust modelini al. Acikcasi az cash harcayip, geriye kalan bakim masraflarini zamana yayarak odemeyi dusunmustum. Iste icerideki butonlar, koltuklardaki deformeler, silindirler, turbo, asinan parcalar falan. Bu makine benim icin mihenk tasi. O yuzden cocukca bi hata yapmamak icin ince eliyorum. Ve alip uzunca bir sure binmeyi dusunuyorum. Gercekten uzunca bir sure..

Manueli i al o zaman :) Birtek amerikada var.

Jhonyboy

Düz Yol Gazcısı
11 Ocak 2018
11
10
145

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
92 bin mil bu tarz bir araç için çok yüksek. Amerika'da tamircilerin sorunlu olduğunu duymuştum o yüzden daha az sorun çıkaracak bir araba almak ilk etapta daha mantıklı olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım