Putinin de desteğiyle yeni bir rus ( Aurus )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tahmin edileceği üzere çakma rols roys muş gibi dursa da ve motor şanzıman açıklamadıkları için muhtemelen BMW motor şanzımanı kullanıyor olsalarda (gizli tutup kendileri geliştiriyor da olabilirler rusların sağı solu belli olmaz) , tasarımda ilham aldıkları yer ZİZ 110 yanni eski sovyet makam arabası :D
Açıkladıklarına göre ilk olarak Putinin isteği üzerine 2013 de otomotiv araştırma üniversitesinde bi yerli limuzin arge sine başlanmış fakat gün geçtikçe putin ekstra ödenek sağlayıp firmalaşın ve aynı platformda 2-3 farklı lüks model de geliştirin demiş ( yani yürü yaa kulum demiş) :D bunun üzerine Bi minivan ve kısa versiyon olan Fotoğraftaki sedan ı çıkarmışlar. isim olarak da sembolü Au olan altın ve rus un da açıklamaya ihtiyacı yok :D AURUS.
ilerleyen dönemlerde bir de suv tanıtacaklarını duyurmuşlar.
Gerekli bürokratik işlemler ve eksik birkaç geliştirmeden sonra satışlar 2019 un son çeyreğine doğru başlayabilirmiş.

bizde Diyanete milyarlar akıtıp yerli araba için babayiğit arıyalım.

Ekli dosyalar

• aurus-senat-appeared-the-first-official-photos-of-the-sedan.jpg
    aurus-senat-appeared-the-first-official-photos-of-the-sedan.jpg
    114.4 KB · Görüntüleme: 258
Son düzenleme:

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
millet teknik detaylar açıklanmış :D
- araç Hybrid
- sürekli dört çeker ( çok diskli kavramalı tip)
- şanzıman 9 ileri tork konvertörlü rus üretimi ( кате )
- motor 4.4 v8 ama bmw değil porsche den bikaç hayırsever mühendis ile:D ( elektrikli motorla birlikte toplam 600bg)

şimdilik bukadarını açıklamışlar bakalım seri üretime gelene kadar daha neler olacak :D

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26

Güzel Bilgiler Verilmiş :)
ben şunu fark ettim artık forum da da ben dahil çoğu kişi yeni araba haberinde öncelikle motor şanzıman ve aktarma yı merak ediyor. :D
vide güzel zengin bi içerik ama işte motor 600 bg değil elektrikli motorla 600 beygir ''Лиса Рулит" kanalında bahsedilmişti 530 küsür beygirmiş motor diye ve video da 4çeker olduğundan bahsedilmemiş

burakcanyilmaz

Profesör
18 Eki 2016
204
211
1,235
26
İstanbul
ben şunu fark ettim artık forum da da ben dahil çoğu kişi yeni araba haberinde öncelikle motor şanzıman ve aktarma yı merak ediyor. :D
vide güzel zengin bi içerik ama işte motor 600 bg değil elektrikli motorla 600 beygir ''Лиса Рулит" kanalında bahsedilmişti 530 küsür beygirmiş motor diye ve video da 4çeker olduğundan bahsedilmemiş
Kaputun altında iki farklı seçeneğe yer verilen Aurus Senat’ın 4.4 litrelik V8 ünitesi aynı zamanda elektrikli motorla da destekleniyor. 590 hp güç üreten ve 9 ileri otomatik şanzıman ile eşlenen ünite, Senat’ın 0-100 km/s hızlanmasını 6 saniyenin altında tamamlamasını sağlıyor. Bu gücü yetersiz bulanlara sunulan seçenek ise 6.6 litrelik V12 ünite oluyor. Bu ünitenin 848 hp güç ürettiği söyleniyor. Senat’ın dört tekerlekten çekiş sistemine sahip olarak satışa sunulacağını da belirtmeden geçmeyelim.

V12 Çok Merak Ettim Açıkcası :D :D

Kaynak : Donanım Haber

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
Kaputun altında iki farklı seçeneğe yer verilen Aurus Senat’ın 4.4 litrelik V8 ünitesi aynı zamanda elektrikli motorla da destekleniyor. 590 hp güç üreten ve 9 ileri otomatik şanzıman ile eşlenen ünite, Senat’ın 0-100 km/s hızlanmasını 6 saniyenin altında tamamlamasını sağlıyor. Bu gücü yetersiz bulanlara sunulan seçenek ise 6.6 litrelik V12 ünite oluyor. Bu ünitenin 848 hp güç ürettiği söyleniyor. Senat’ın dört tekerlekten çekiş sistemine sahip olarak satışa sunulacağını da belirtmeden geçmeyelim.

V12 Çok Merak Ettim Açıkcası :D :D

Kaynak : Donanım Haber
v12 yle biraz aşka kelmişler sanki :D dedikodu dur o hiçbir rus medyasında öyle bişey yok

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım