RADAR!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Goktug

Profesör
Destekçi
9 Eyl 2016
512
562
1,770
24
Radar konusunda ne düşünüyorsunuz. Sizce hız sınırı düşük mü? Şehir içinde gerekli olduğunu düşünüyorum . Ama otobanda bence biraz daha esnetilmeli. Zira Tigra ile 200 le radara yakalanmıştık. Eşkişehir-Bözuyuk arasında :D

Son düzenleme:

Goktug

Profesör
Destekçi
9 Eyl 2016
512
562
1,770
24
Adsız.png

Goktug

Profesör
Destekçi
9 Eyl 2016
512
562
1,770
24
Evet :D Aracıma hiç tup takılmamış tertemiz makine. Arabayı bana astsubay olan abim verdi zaten. Ankaradan Bursa'ya 2.30 saate gittik.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,238
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Şehir içinde radar hepsinden fazla gerekli. Fakat gerekli olmasının sebebi, yoğunluğun fazla olması ve yaya güvenliği.. İşin ters yanı ise bu güvenliği sağlamak için değil, belediyeleri ve radar cihazını temin eden firmanın zenginliği için bu uygulamanın yapılıyor oluşu. Şehir içi radar cezalarında toplanan paraların %30'unu belediye, %30'unu ise radar cihazını temin eden firma alıyor. Halbuki amaç gerçekten güvenlik olsa koyarsın gezici radarı, insanlara tuzak kurmamak adına da üzerine ' gezici radar ' diye yazarsın ve sürekli seyir halinde hem trafiği denetler, hem de şehir içi sürüşü tehlikeye atanları kontrol altına almış olur.

Son düzenleme:

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Yollar düzgün olsa ne olur millet yamuk olduktan sonra. Hala otobanda solu 90' la kapatan yaratıklarla, sinyal vermeden sola çıkan davarlarla aynı havayı soluyoruz. Sınır kalkacak sonra otobanda hergün 20 ölü.

Şehiriçi bende destekliyorum radar işini fakat sırf para lazım olduğunda tuzak kurarak yapılmayacak o iş, aynı bize yapıldığı gibi:
https://otopark.com/forum/threads/51-2-b.368/

Denizyagmur012

Profesör
8 Eyl 2016
376
212
1,145
26
Tokat
Ne kadar esnetirsen esnet 200 ile gittikten sonra. Fakat bezı yerler gerçekten 120 degil 130 olmalı zaten %10 luk hoşgörü payı ile birlikte 146 ya kadar fazla fazla yeterli.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Gecenlerde bir connect 300 kusur ile galiba radara girmişti. Fotoğrafları vardı. Ondan sonra 200 e inanmakta güçlük çekmedim. Bu arada hakikaten azmin sonucu 200 ile girmek

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,040
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Şehir içinde radar değil de, EDS'nin verimli şekilde kullanılmasını destekliyorum. sadece hıza bakılması değil, tehlikeli hareketlerin de takip edilmesini isterim. şehirler arası E-5 (D100) gibi karayollarında yan yolların giriş çıkışları ve virajlara göre 70-90-120 yapılması gerekir diye düşünüyorum. Bu yollara trafikteki kara noktalar dışında da radar konmasının gereksiz olduğunu düşünüyorum. Fakat paralı çevre yollarının hız sınırlarını gereksiz buluyorum. TEM otoyolu'nda İstanbul-Adapazarı arasına radar koysan ne olur koymasan ne olur? Zaten yoğun trafik bir yere kadar izin veriyor. sonrasında da özel hava koşulları veya tüneller filan yoksa hız sınırı koyma, basacak olan dümdüz yolda bassın. Tüneller tehlikeli yerler oldukları için girişlerine hız sınırı ve radar koyar önceden uyarırsın, ona göre kimse de oralarda hız yapmamış olur. Yeri geliyor, radar kovalamaktan yola bakamıyor millet.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Şehir içinde radar değil de, EDS'nin verimli şekilde kullanılmasını destekliyorum. sadece hıza bakılması değil, tehlikeli hareketlerin de takip edilmesini isterim. şehirler arası E-5 (D100) gibi karayollarında yan yolların giriş çıkışları ve virajlara göre 70-90-120 yapılması gerekir diye düşünüyorum. Bu yollara trafikteki kara noktalar dışında da radar konmasının gereksiz olduğunu düşünüyorum. Fakat paralı çevre yollarının hız sınırlarını gereksiz buluyorum. TEM otoyolu'nda İstanbul-Adapazarı arasına radar koysan ne olur koymasan ne olur? Zaten yoğun trafik bir yere kadar izin veriyor. sonrasında da özel hava koşulları veya tüneller filan yoksa hız sınırı koyma, basacak olan dümdüz yolda bassın. Tüneller tehlikeli yerler oldukları için girişlerine hız sınırı ve radar koyar önceden uyarırsın, ona göre kimse de oralarda hız yapmamış olur. Yeri geliyor, radar kovalamaktan yola bakamıyor millet.
Haklısın. İnsanlar hızlı giderken radarı görünce aniden frene asılıyor. Bence 1 numaralı kaza sebebi. Arkadaki araçta düz yolda dikkat etmiyor öndekine.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım