RADAR!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,040
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Beyinlere radar lazım aslında.
kesinlikle katılıyorum. 110 hız sınırı olan yerlerde düzlüklerde bazen dalgınlıkla 125'e filan çıkabiliyorum. trafiğe göre de 90-100, benzinim az ve vaktim bolsa da sağ şeritte 70 e kadar iniyorum. ama böyle hız yapmadığım standart sürüşte radar denk gelse ceza yazabilecek. 70 ile akan trafikte 110 ile makaslar atanlar radara girmiyor ama EDS ile tespit edilip onlara ceza yazılmalı.

Goktug

Profesör
Destekçi
9 Eyl 2016
512
562
1,770
24
Bazı noktalarda sırf para kazanılmak için yapılmış radarlar var. Hani tuzak yapıyolar cidden. 150 km sınır olmalı bence çünkü olmuyor yol bitmiyor. 200 den sonra her sürücü için biraz kalp oynatıyor kontrol açısından sıkıntı yaratma ihtimali var. Ama günümüzde , yakın geçmişte üretilen araçlarla sıkıntı olmaz yani. Trafiği tehlikeye atıp makas atanlar otabanda artislik yapacam diye düz yolda zikzak çizenlerin beynine radar değil. BEYİN NAKLİ LAZIM.

Son düzenleme:

cnkakyz

Panpa
9 Eyl 2016
566
1,110
2,520
Ankara
Marka
Renault
Bu kadar bilinçsiz sürücü varken radarın esnetilmesi yanlış olur, ülke bunu kaldıramaz.

dreamer

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
610
695
1,770
a
Marka
Yok
Otobanda bile 120'yi geçmeyen biri olarak radarla hiç sıkıntı yaşamadım :) şehir içinde mutlaka radar olmalı

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,733
3
9,667
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Yokuş Aşağı Kesimlere Radar Koymak Aşırı Saçma Geliyor Bana Eski Aracımla 150 İle Girdim (Doblo) 149-150 TL Civarı Bir Ceza Ödemesi Yaptım Çok Saçma Ve Pusu Yeriydi Şaşkınlıkla Baka Baka Girdim , Pusu Radarları Çok Saçma Bence Hak İhlalidir , Birde Yollarımızda Bir Saçmalıktır ki Almış Başını Gidiyor Alman Asfaltı Döşenmiş Düz Yolda Hız Sınırı 50-70 , Bozuk Çakılla Yapılmış Asfaltta 110-130 , Hey Gidi Güzelim Ülkemin Canım Yolları Güzel Amcaları , Ne Çıkar Yolumuz Var Nede Başka Çaremiz , Hız Sınırları Artık Yeni Araçlara Göre Esnetilmeli Diye Düşünüyorum Ben Otobanda 120 İle Giderken Yanımdan 140 İle Giden Toros Mu Güvenlidir Ben Mi Güvenliyim Fren Mesafesi Hangimizin Kısa Hangimizin Uzun Gelin Bunu Tartışalım İsterim...

Garavel Usta

Profesör
8 Eyl 2016
100
119
1,185
Devlete para lazım. Bırakın esnetmeyi, bölünmüş duble yollarda 110km/h'den 90km/h'ye geri dönüleceğini okumuştum. Köşe başı radar olacak bu gidişle. Halkı da düdükleyecekler ne biçim :(

Goktug

Profesör
Destekçi
9 Eyl 2016
512
562
1,770
24
Play Storedeki radar uygulamaları hakkında ne düşünüyorsunuz

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Gerekli veya gereksiz olduğu tartışılır ama insanların ciddi anlamda bilinçlendirilmesi lazım. Özellikle 82 radarının altından sol şeritte 60la giden insanlara ceza yazılmalı. Ankara'da hem Eskişehir hem Konya yolundaki trafiğin başlıca sebepleri bu radarlar ve altından çok yavaş geçen insanlar. Zaten o radarlar geçilince yol da bir anda açılıyor. Cidden anlamak mümkün değil, sanki yavaş geçince ek puan veriyorlar.

fthz

Profesör
19 Eyl 2016
111
60
1,035
39
istanbul
Radar gerekli diyenlerdenim. Şehir içinde 50 km/s belki düşük gelebilir ama bilinçsiz sürücü çok maalesef. Bilinçli olsak zaten trafiğin akışını engellememeye çalışırız gereksiz yavaşlamalar gereksiz yavaş sollamalar vs ile... En çok da Taksim'de yolu yer altına aldılar ya orada ayar oluyorum, sağ şerit boş adam 30'la gidiyor soldan, sellektör korna tınlamıyorlar. Ama her şeye rağmen radar olmalı ve en önemlisi çalışan radar olmalı. Şehir içi birçok radarın çalıştırılmadığını düşünüyorum.

Şehirler arası yolda ise hız sınırını bölge bölge ayarlayabilirler bence. Tatil dönüşü Konya-Ankara arası yol boş, dümdüz yol canı sıkılıyor insanın. 120+%10 az(dı) bence min 150 km/s olmalıydı. :D

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
radarlar sol şeritte giden kamyonalara ceza kesmeli adamlar katlediyor sol şeridi ben artık en sağ şeridi kullanıyorum kimse yok önüme atlarlarsa emniyet şeridine girip önüne geçiyorum hemen.

osmanozen

Profesör
14 Eyl 2016
72
163
1,060
radar uygulaması yararlı. ancak iki sıkıntısı var:

1-özel sektör işin içine girince şehir içinde arka arkaya oluşturulan tuzaklar çok saçma. çorum'daydı galiba adam 5 dakika içerisinde 5 ceza yemiş arka arkaya koydukları radarlar yüzünden. Özel sektör cebi dolsun diye işin suyunu çıkaracak.

2-sürekli hız limitinin değiştiği bölgelere bir düzenleme getirilmeli. 110 dediler duble yol için, bir 90 yazar bir 70 yazar 40 olur sonra tekrar 90 ardından 30 sonra 70 tekrar 50... böyle uzar gider. Arkadaş ben tadilat olmayan yolda tadilattan kalma 40 levhası yüzünden ceza yedim. Bir standardı olmalı bu işin. Son hız limiti neydi diye kafası karışıyor insanın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım