KAPALI RENAULT CLİO 1.5 DCİ 90 PS EDC NASIL SZİCE ARKADAŞLAR?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ozerrucr

Senkromeççi
6 Ocak 2018
1
0
85
SELAM ARKADAŞLAR RENAULT CLİO 1.5 DCİ EDC 90 PS NASIL ALINIR MI?

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Hocam delirdiniz mi ? Burada tartışılması gereken Clio alınır mı değil, o kadar para B sınıfı tenekelere verilir mi olması gerekir. Yukarıda 107 bin fiyat yazılmış, onun 57' si vergi zaten. O kadar parayı gömüp rahat uyuyabilecek misiniz gerçekten ?

Kredi açıyorlar mı bilmiyorum fakat versinler hadi en fazla 60 bin kredi, geriye yine 50 bin peşin isteyecekler. 50 bine tonla ikinci el otomatik araba var babalar gibi. Bu hesabım aslında saçmalık ama ülke şartlarına bakarsak 50 bine ikinci el araba aldığınızda 57 bin liranız cebinize kalmış oluyor.

Dizelde ısrarcı olmanıza da gerek yok aslında. Lpg ile dizelin standart kullanıcı için kuruş bazında bir farkı kalmadı. Dizel otomatik 2008 model bir araba alacağıma Lpg otomatik 2012 model araba alabiliyorsam Lpg' yi seçerim. Kilometre olarak da düşünülebilir (200k dizel vs 100k benzin vb.) Dizel otomatik piyasasının şişirilmiş olduğunu biliyorsunuz.

Clio nasıl 107 bin olur kafayı yiyeceğim. 40 bin liraydı bu arabalar. :mad:
B sınıfı tenekelere binen çok kişi var bu forumda
Çogunlugumuz teneke çöp kutusunda seyahat ediyoruz mecburi olarak

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
B sınıfı tenekelere binen çok kişi var bu forumda
Çogunlugumuz teneke çöp kutusunda seyahat ediyoruz mecburi olarak
Alınganlık göstermenin anlamı yok. Ben S600' le gezmiyorum merak etmeyin. Çürümeye başlayan bir Accent var altımızda, lakabı uçan ''teneke''; yani burada B sınıfına sallayacak son insan benim.

Benim orada söylediğim onca şeyden bunu cımbızla seçip alınganlık göstermeniz beni üzdü açıkçası.

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Alınganlık göstermenin anlamı yok. Ben S600' le gezmiyorum merak etmeyin. Çürümeye başlayan bir Accent var altımızda, lakabı uçan ''teneke''; yani burada B sınıfına sallayacak son insan benim.

Benim orada söylediğim onca şeyden bunu cımbızla seçip alınganlık göstermeniz beni üzdü açıkçası.
Kusura bakmayın Alınganlık gösteririm cünkü kullandıgınız kelime dogru degil elestirebilirsiniz tabi ki
ama çoptü tenekeydi mukavvaydı kelimeleri hoş olmadı açıkcası

tersiyer

Profesör
8 Eyl 2016
583
477
1,570
İstanbul
Hocam delirdiniz mi ? Burada tartışılması gereken Clio alınır mı değil, o kadar para B sınıfı tenekelere verilir mi olması gerekir. Yukarıda 107 bin fiyat yazılmış, onun 57' si vergi zaten. O kadar parayı gömüp rahat uyuyabilecek misiniz gerçekten ?

Kredi açıyorlar mı bilmiyorum fakat versinler hadi en fazla 60 bin kredi, geriye yine 50 bin peşin isteyecekler. 50 bine tonla ikinci el otomatik araba var babalar gibi. Bu hesabım aslında saçmalık ama ülke şartlarına bakarsak 50 bine ikinci el araba aldığınızda 57 bin liranız cebinize kalmış oluyor.

Dizelde ısrarcı olmanıza da gerek yok aslında. Lpg ile dizelin standart kullanıcı için kuruş bazında bir farkı kalmadı. Dizel otomatik 2008 model bir araba alacağıma Lpg otomatik 2012 model araba alabiliyorsam Lpg' yi seçerim. Kilometre olarak da düşünülebilir (200k dizel vs 100k benzin vb.) Dizel otomatik piyasasının şişirilmiş olduğunu biliyorsunuz.

Clio nasıl 107 bin olur kafayı yiyeceğim. 40 bin liraydı bu arabalar. :mad:

Konuyu açan arkadaş sıfır alacağım dememiş ki. İkinci elde 50 bin liraya dahi alınabiliyor bu araba. Delirdiğini sorgulamak saçma.

Ha belki de sıfır alıcak ve ikinci el hiçbir şey düşünmüyor, bu fiyatlar artık normalleşti. Dizel-otomatik B sınıfı araçların fiyatları nerdeyse eşit gibi (tek kavramalı şanzımanı olanlar hariç)

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Konuyu açan arkadaş sıfır alacağım dememiş ki. İkinci elde 50 bin liraya dahi alınabiliyor bu araba. Delirdiğini sorgulamak saçma.

Ha belki de sıfır alıcak ve ikinci el hiçbir şey düşünmüyor, bu fiyatlar artık normalleşti. Dizel-otomatik B sınıfı araçların fiyatları nerdeyse eşit gibi (tek kavramalı şanzımanı olanlar hariç)
Bu fiyatlar artık normallesti deyip düzene uymak da bana ters geliyor açıkçası

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Napalım yani ayaklanalım mı? 2017 vergiler inanılmaz arttı, kur fırladı vs.
Sonuç: 1 milyona yakın araç satılmış gene.
Almayalım? Ne var yani bir sene bekleyelim sıfır araca binmeyelim. Kim ister Poloya fiesta ya clioya ve hatta sembole 100+ para vermek. Kimse istemez, ama herkes veriyor. Biz de forumlara girip fiyatlar artık normal diyoruz. Olmaz hocam almayalım 1 sene 2 sene bekleyelim. Kimse ölmez yani

tersiyer

Profesör
8 Eyl 2016
583
477
1,570
İstanbul
Almayalım? Ne var yani bir sene bekleyelim sıfır araca binmeyelim. Kim ister Poloya fiesta ya clioya ve hatta sembole 100+ para vermek. Kimse istemez, ama herkes veriyor. Biz de forumlara girip fiyatlar artık normal diyoruz. Olmaz hocam almayalım 1 sene 2 sene bekleyelim. Kimse ölmez yani
Ben almıyorum zaten, 10 gün önce 106 bin liraya gittim 20 binde 1 yaşında dizel otomatik full+full D segmenti araç aldım.

Kuzenim yine 10 gün önce 186 bin liraya C+ segmentinde olan Mercedes-Benz CLA 200 almış, hayırlı olsun güle güle kullan dedim. Ne diyim yani başka, millet alıyor, durduramıyoruz :)

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Şükür söylemek istediğimi anlayıp aynı şekilde düşünen birisi. Amacımız millet hem devlete hem kendine araba almasın. Bu normalleştirilmesin.

Kurun etkisi 1 ise verginin etkisi 10. Ben Clio veya B sınıfı diğer araçlar kötü demiyorum. Clio Fransa' da pazar lideri fakat ordaki adamlar ihtiyacına bakıyor ve fiyatı mantıklı geldiği için alıyor. Bizde durum öyle değil ki. Nasıl bir ihtiyacınız olabilir ki yüz küsür bin liraya Clio alasınız.

Bakın bu Polo. Polo iyi bir araba fakat Polo lüks bir araç değil. Polonun net fiyatı 55 bin. Polo bu fiyatı döviz kuruna bakarsak hak ediyor. Şimdi Polonun vergili fiyatına bakıyoruz, 99 bin lira. Sizce Polo 45 bin liralık bir vergi ödenecek ne veriyor bize ? Hiçbir şey.
Anlatmak istediğim bu. Araçları kötü diye almayın demiyoruz, o kadar vergiyi hak etmediği için almayın diyoruz.
1.png

Bu arada alan yine alsın istediğini benim tartıştığım konu o değil.

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,022
7
51,356
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Şükür söylemek istediğimi anlayıp aynı şekilde düşünen birisi. Amacımız millet hem devlete hem kendine araba almasın. Bu normalleştirilmesin.

Kurun etkisi 1 ise verginin etkisi 10. Ben Clio veya B sınıfı diğer araçlar kötü demiyorum. Clio Fransa' da pazar lideri fakat ordaki adamlar ihtiyacına bakıyor ve fiyatı mantıklı geldiği için alıyor. Bizde durum öyle değil ki. Nasıl bir ihtiyacınız olabilir ki yüz küsür bin liraya Clio alasınız.

Bakın bu Polo. Polo iyi bir araba fakat Polo lüks bir araç değil. Polonun net fiyatı 55 bin. Polo bu fiyatı döviz kuruna bakarsak hak ediyor. Şimdi Polonun vergili fiyatına bakıyoruz, 99 bin lira. Sizce Polo 45 bin liralık bir vergi ödenecek ne veriyor bize ? Hiçbir şey.
Anlatmak istediğim bu. Araçları kötü diye almayın demiyoruz, o kadar vergiyi hak etmediği için almayın diyoruz.
Ekli dosyayı görüntüle 10708

Bu arada alan yine alsın istediğini benim tartıştığım konu o değil.
Gençler sakin. 0 km araç fiyatları bu kadar arttı ama akaryakıt fiyatları daha fazla arttı. Haydi bundan sonra arabaya binmiyoruz diyen çok da uygulayabileniniz var mı? Araba almayı düşünen varsa paşa paşa verecek. Bireysel olarak yapabileceğiniz tek şey o paraları "verememek". O yüzden almak istediği arabaya parasını vermek isteyen araba hakkında tavsiye istediyse bütçesi dahilinde önerilerimizi sunup bırakalım. Gerçekçi olalım, bundan ötesi hikaye kalıyor. :)

Benim şahsi fikrim, Clio dizel alınacaksa düz vitesi tercih edilmeli.

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
B sınıfı 100.000 almayalım, onun yerine 2. el C sınıfı alalım. E belki adamın C sınıfının büyüklüğüne ihtiyacı yok. Yani sanki ülkemizde 2. el piyasası çok dürüst namuslu insanlardan oluşuyor, ben olsam 2. el bir üst sınıf alırım diyorsunuz İnsanın zamanı olmaz, 2. el araca güvenmez, olası bir durumda aracı garantili olsun ister vb...Dolar euro bu kadar çıkmışken firmaların suçu günahı ne?

1 yıl boyunca araç almayalım eyvallah, ciddi ciddi bunun bir mantığı olduğuna inanıyor musunuz? O zaman devlet yine vergi arttırımı yapar merak etmeyin.

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
B sınıfı 100.000 almayalım, onun yerine 2. el C sınıfı alalım. E belki adamın C sınıfının büyüklüğüne ihtiyacı yok. Yani sanki ülkemizde 2. el piyasası çok dürüst namuslu insanlardan oluşuyor, ben olsam 2. el bir üst sınıf alırım diyorsunuz İnsanın zamanı olmaz, 2. el araca güvenmez, olası bir durumda aracı garantili olsun ister vb...Dolar euro bu kadar çıkmışken firmaların suçu günahı ne?

1 yıl boyunca araç almayalım eyvallah, ciddi ciddi bunun bir mantığı olduğuna inanıyor musunuz? O zaman devlet yine vergi arttırımı yapar merak etmeyin.
Halk isterse her şey olur. 1 yılda olmaz 10 yılda olur. Çoluk çocuk rahat eder en azından.

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Bugün Hyundai galerilerini gezdim akraba ile birlikte adam tutturdu bir süredir dizel otomatik elentra alacağım diye öyle zengin de biri değil 2011 Accent blue ye biniyor acelem yok elbet alacağım diyor 125000 lira en dolu paket beyaz renk elentra icin neyse ben bunu niye anlattım hani diyorsunuz ya 1 yıl araba filan almasin millet filan diye işte al sana gerçek yaşanmış olay.Soyleyeceklerim bu kadar

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Konuyu çok böldük, konu sahibi kusura bakmasın.

Bu ilanlar ilgimi çekti. Sıfırı 102 bin yazıyor sitesinde aynı aracın, bunlar neden bu kadar ucuz ? Eğer bilmediğimiz bir şey yoksa bakılabilir.
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...7jant-paketli-alev-kirmzi-dci-517743997/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-dizel-otomatik-hata-boya-yok-516390432/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...urer-icon-edc-hatasiz-boyasiz-516680152/detay
BAzi Sorunlari var makyajlı kasaların millet elinden çıkarmaya uğraşıyor mesela yakıt deposundan şamandıranın sesinin gelmesi LED gündüz farlarinda sorunlar olması ve yakıt gostergesin yokuş aşağı inerken veya çıkarken kafasına göre hareket etmesi

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım