Rodaj Konusu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Strake

Asfalt Kurutucu
19 Kas 2016
1
0
535
Herkese Merhabalar :)
Birkaç hafta önce sıfır km bir opel astra aldım.Sıfır km araçlarda rodaj hala devam ediyor mu? ilk 300 ile 500 km arasında yağ degişimi gerekiyormuş servis ve usta böyle birşeye gerek olmadıgını söyledi.Konuyu aydınlatırsanız sevinirim :)

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Yeni araçlarda rodaj konusu bana göre geçerliliğini kayıp etti ama 500km sonra bende servise götürüp yağ değişimi yaptım icinde tortu yoktu ama ne olur ne olmaz :)

Mertcan

Profesör
8 Eyl 2016
1,731
892
1,920
İstanbul
Marka
Volkswagen
Kitapçığını okuyun. Orda gerekli bilgiler mevcuttur. Örneğin şu kadar km şu hızı ve deviri geçmeyin.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
İyi günlerde kullanın.
İlk 1000km ani gazlama, frenleme yapmayın. Yüksek devir çevirmeyin. Devamlı aynı devirde gitmeyin. Devamlı aynı hızda gitmeyin. İlk 1000km'den sonra yağ değişimi yapın, bazı markalarda standart oluyor bazıları artık kalmadı böyle bir şey diyor. Bildiğim kadarıyla Opel servisleri ilk 1000km'den sonra servise çağırmıyor.

ghalacli

Profesör
8 Eyl 2016
223
344
1,335
Bende 3000 km sakin kullanıp 3000 de yağ-filtre değiştirdim.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,070
7
51,462
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Üretim teknolojisi çok gelişti tabii, eskisi kadar ciddi imalat kusurları yok. Ama yine de üretim sırasında motorda kullanılan parçalar düşünüldüğünde çok da hijyenik bir imalat olduğunu düşünmüyorum. Çapak vb. şeyler çok daha düşük seviyede de olsa, bunlar gibi metal tozları vb. kirler tüm parçalar bir süre hareket ettikten sonra yağa karışıp atılırsa faydası olur diye düşünüyorum. Eve alınan yeni bir beyaz eşyayı bir kova su yapıp ıslak toz beziyle temizlemek gibi düşünün. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım