Sarı site fiyat patlamaları

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Sıfır Fiyatlarına göre normalse yapacak bir şey olmayan durum. Örneğin eğer 0km Tiguan 250.000 TL ise aynı aracın 3 yaşında 50.000 de haline 180-200 istemek bence doğal yapacak bir şey yok maalesef.
Piyasa nasıl düzelir Passat alacak adam 150 den 300 lere dayanan Passata sırf D olsun diye 300 yani ev parası vermez Paranın kıymetini bilir gider 150 ye 0 Corolla vb alırsa o zaman pahalı olanalr mecbur aşağı iner C segmenti satar. Lakin bunu yapan bir piyasa yok hatta nasıl olsa daha da artacak mantığı ile yatırım yaptığını sanan bir kitle var.
Bence belli fiyatın özellikle İthal olanların üstünde Aşırı vergi gelmeli Şirketlerin Kiralama yoluyla vergiden düşmesi önlenmeli hızlıca Yerli Üretime geçilmeli TOGG vb ile Millet vergiden kurtarılıp paranın yine de ülkede kalması sağlanmalı. 2.Elde %1 Satış vergisi alınmalı ki bu kadar al sat dönmesin alan binsin. Ben de vergi taraftarı değilim ama biz bir tek bundan anlıyoruz

Son düzenleme:

Tolga kirelli

Elit Apaçi
10 Ağu 2019
78
138
810
47
Marka
Ford
300 bin liralik aracin fiyatinin dusmesi ancak yuzde3-5 seviyelerinde olur. Bu araclari artik bu doviz kurlari ve vergilerle bu fiyatlara gormeye alisacagiz malesef. Kiranin vergiden dusulmesine gelince sirketlerin arac filo yonetimini cok kolaylastiran bir olay arac kiralama. Sonucta satin aldigi araci da amortisman yazarak yine vergiden dusuyor sirketler , kiraliktan bir farki yok yani.
Ve son olarak yerli aracin, aciklanan ozellikleri ile muhtemel fiyatinin bu arac pahalliligi konusunda cozum olabilecegine malesef pek inanmiyorum

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Aynı araçtan 5 tane var. Bakalım diğerleri de bu ..... mı uyacak, yoksa 500 bine tek başına mı kalacak.

Şimdiki durum burada bulunsun, ileride ne olacak görürüz.
Ekli dosyayı görüntüle 24083

En alttaki 198 bin lira olan araç 230 bin lira olmuş. 499 binlik araç duruyor, diğerleri ilanda değil. 24 şubattan bu yana 32 bin lira fiyat yükseltecek ne olmuş olabilir? Çok şey yazılır bunlara da...

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
300 bin liralik aracin fiyatinin dusmesi ancak yuzde3-5 seviyelerinde olur. Bu araclari artik bu doviz kurlari ve vergilerle bu fiyatlara gormeye alisacagiz malesef. Kiranin vergiden dusulmesine gelince sirketlerin arac filo yonetimini cok kolaylastiran bir olay arac kiralama. Sonucta satin aldigi araci da amortisman yazarak yine vergiden dusuyor sirketler , kiraliktan bir farki yok yani.
Ve son olarak yerli aracin, aciklanan ozellikleri ile muhtemel fiyatinin bu arac pahalliligi konusunda cozum olabilecegine malesef pek inanmiyorum
Bizim de Şirketimiz var Amortisman dediğiniz olay zamana yayılan ve bağladığınız para ile geri aldığınız süreyi düşününce kiralamaya göre hiç de karlı olmayan bir süreç. Aynı zamanda yakıtın vergiden düşülmesi de önlenmeli. Yerli aracın ise şahsen çözüm olduğunu düşünüyorum bugün 30.000$ lık bir sedan versiyon olsa ki gayet olabilir 200.000TL yapar bunun elektrikli olduğu ve doğru adımlarla petrol bağımlılığını da azalttığı bakım aralığının yüksek olması gibi sebeplerle tercih edilecek ve ithalatı azaltacak vergi yükünden kurtaracak piyasayı canlandıracak diye düşünüyorum. Hiçbir şey yapmasa Teknolojik gelişmenin önünü daha da açacaktır Sanayi gelişecektir Algı kırılacaktır. Biz ne kadar büyük potansiyele sahip olduğumuzun farkına varamadık maalesef. 2019 yılında ihracatta en çok artış %17 ile Yüksek Katma Değer li kısımda olmuş asıl yönelmemiz gereken sektörün psikolojik olarak da önünü açacaktır

hakikionur

Panpa
Beta Programı
16 Eyl 2016
519
1,270
2,520
30
Marka
Volvo
124 ilanına tepkim tam bu şekilde oldu

Son düzenleme:

Tolga kirelli

Elit Apaçi
10 Ağu 2019
78
138
810
47
Marka
Ford
Herkese selamlar. Belki fazlaca karamsar bir ongoru gibi gelebilir ama, corona dolayisiyla yasadigimiz ekonomik durgunluk yuzunden, nakit cok degerli olacak. Evini, arabasini şişik fiyati birakın, 1 ay onceki değerinin altina satmak zorunda kalanlar olacaktır diye düşünüyorum. Şişen fiyatları, piyasa durgunluğu normale getirecek. Favoriye alinan ilanlarda surekli artan ilanlar yerine indirim yaptigi halde aracini satamayanlari gorecegimizi dusunuyorum

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,285
16,187
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Herkese selamlar. Belki fazlaca karamsar bir ongoru gibi gelebilir ama, corona dolayisiyla yasadigimiz ekonomik durgunluk yuzunden, nakit cok degerli olacak. Evini, arabasini şişik fiyati birakın, 1 ay onceki değerinin altina satmak zorunda kalanlar olacaktır diye düşünüyorum. Şişen fiyatları, piyasa durgunluğu normale getirecek. Favoriye alinan ilanlarda surekli artan ilanlar yerine indirim yaptigi halde aracini satamayanlari gorecegimizi dusunuyorum
Galeriler toplar.ihtiyacı olan satar olmayan satmaz.sıfır araç yok.ki toplu taşıma korkusu insanlarda kalıcaktır.kenarda parası olanlarda araba almaya çalışıcaktır diye düşünüyorum

Tolga kirelli

Elit Apaçi
10 Ağu 2019
78
138
810
47
Marka
Ford
Galeriler toplar.ihtiyacı olan satar olmayan satmaz.sıfır araç yok.ki toplu taşıma korkusu insanlarda kalıcaktır.kenarda parası olanlarda araba almaya çalışıcaktır diye düşünüyorum
Bu corona musibetini 2 ay civarinda atlatirsak hakli olabilirsiniz. Aksi halde insanlarin araba alip satmaktan cok farkli oncelikleri ve para ayirmalari gereken yer olacaktir.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,288
1
9,438
4,970
kocaeli
Böyle bir dönemde insanlar yenisini almadıkça arabasını satmak istemez diye dusunuyorum . Ankara & İstanbul'da nasıldır bilmiyorum ama yaşadığım Kocaeli'den örnek vermek gerekirse bu tarz salgın durumlarında otomobil ile şehirden uzaklaşmak mümkün .
Yani benim tanıdığım bildiğim insanlardan hiçbiri böyle bir durumda " sıfır " araba almak haricinde arabasını satmayı aklında geçirmez . Bence bahsettiginiz gibi bir durum olması için durumun çok daha ilerlemesi lazım . Malın mülkün fayda etmeyecegi denli birşey olursa , insanlar ne yapayım arabayı bana erzak lazım falan derse ancak o zaman olur .
Bunu da zaman gösterecek ... @Tolga kirelli

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
şuan kendi arabamı satsam istediğim araçlardan birini almam için üzerine koymam gereken para aşırı fazla olduğu için sorunsuz sıkıntısız bindiğim aracı satmayı düşünmüyorum. eminim benim gibi düşünen çok fazla insan vardır.

Tolga kirelli

Elit Apaçi
10 Ağu 2019
78
138
810
47
Marka
Ford
Dun aciklananan ekonomik tedbirlerde bireyler icin cok rahatlatici bir ekonomik yardim gozukmuyor. Gecici kapanan isyerleri gecici olmaktan cikip kaliciya donebilir. Tarihte sayili denebilecek bir ekonomik durgunluga dogru gidiyor dunya. Isini ve gelirinin bir kismini koruyan insanlar bence cok sansli olacak. Bu donemde borsalardaki 50% dususler gibi , varlik fiyatlari talep yoklugundan ciddi dusecek 2-3 sene. Arabalara ise ne kadar yansir hep birlikte gorecegiz. Insallah benden daha iyimser olan arkadaslar hakli cikar da, ben yanilirim

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Corona işin bahane kısmı zaten Ekonomik kriz beklentisi vardı bu işin bahanesi oldu. Sınırsız basılan para sisteminin sonuna geldik ciddi bir Resesyon olacak. Her Kriz döneminde olduğu gibi önce Nakite ihtyaç duyulacak ardından Nakitin sınırsız ve karşılıksız basılması sebebiyle hiçbir değerinin olmadığı anlaşılıp Sistemik risk algısı oluşunca da Altın Gümüş gibi karşılığı olan Gerçek Paralar Tavan yapacak Dolar ve diğer kağıtlar pul olacak.
Bu sefer 2008 krizi gibi de olmayacak Sistem komple değişecek ve Sınırsız paradan yeniden Karşılığı olan paraya geçilecek. Yaşayan Görür. Para Yalnızca Altındır gerisi bize para diye yutturulmaya çalışılan ve Karşılığı olmayan Kağıttan ibaret.
Fed daha yeni Faizleri sıfırladı 700 Milyar$ gibi devasa bir nakiti piyasaya pompaladı yani çoktan çarpınmaya başladılar lakin nafile. Şuan piyasada Nakit sıkıntısı yok aksine karşılıksız Nakit bolluğu var bu farkedildiğinde Kağıt yeniden Kağıt Altın yeniden Altın olacak.
700 Milyar$ ın ne demek olduğunu da şöyle izah edelim. Fed 1920 den 2008 e kadar 100 yılda 800 Milyar$ bastı ardından 2008 den 2020 ye 12 yılda sistemi bir süre daha ayakta tutmak için 100 yılda bastığının 4 katını yani 3.2 Trilyon$ ı bastı şimdi de 1 gecede 700 Milyar$ daha basıyor. Tabi Hiçbir Karşılığı Yok Kağıttan ibaret. Olan alım gücü biten ve Borç batağına sürüklenen bizlere Devletlere oluyor. Bu sınırsız para basma işini de yalnızca Fed yapmıyor. Avrupa Fed in bastığının 2 katını Japonya 5 katını İsviçre 6 katını karşılıksız bastı. Şuan Japonya Dünyanın en borçlu Devleti Batık durumda Kriz çoğu tabuyu yıkacak

Otomobil ve Ev aynı zamanda ihtiyaç yani lüks tüketim yapmayan zaten satmayacaktır. Fiyat olarak ise bence azalmaz aksine artar çünkü paranın kağıttan ibaret olduğu anlaşılınca insanlar Altına göre değer biçecek. Burada Borçla mal alan Yani Borçlu olanlar sıkıntı yaşar. Nakiti olan ve bunu Karşılığı olan Altına çeviren Kral olur. İhtiyacı olduğu için yada birden fazla olduğu için Evini ve Arabasını özellikle Arsasını satandan ucuza mal toplar

Son düzenleme:

gokglsy

gökhan
Profesör
22 Ağu 2019
632
638
1,820
26
trabzon
Marka
Ford
araba fabrikaları durdu sıfır otomobil zaten pahalı ve az alan var piyasa iyice yavaşlayacak devlet para kazanamayacak sonra ötv kdv hurda teşviki gibi şeyleri devreye sokmak zorunda kalıcak piyasanın hareketlenmesi lazım ben umuyorum ki yurt dışında firmalar tekrar satışlarını hızlandırmak için indirimler yapmaya gidebilir firmalar para kazanmak zorundalar çünkü para kazanmayan firmalar ya işçilerini yada fabrikalarını kapatmak zorunda kalırlar.

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım