Sebastian Vettel Emekli Oluyor

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,066
6,944
5,020
github.com
Marka
BMW
F1 efsanesi 4 kez dünya şampiyonu, hem pist üstünde hem pist dışında çok değerli bir karakter Sebastian Vettel 2022 sezonu sonunda emekli olacağını açıkladı.
20220728_151330.jpg

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,066
6,944
5,020
github.com
Marka
BMW
Vadesi dolan gider, gram üzülmediğim bir olaydır.
Vadesinin dolduğunu düşünmüyorum. Aston Martin 13 yarıştan sonra 20 puan toplamış bunun 16'sı Seb'den gelmiş. Önceki yıl 7ç en hızlı araba ile iki podyum geldi ki baya güçlü bir performans ortaya koydu. Emekli olmasındaki temel sebep 4 kez şampiyon olmuş bir pilotu puan kazanma motivasyonu ile takımda tutamazsınız. Eminim Aston 2022 regülasyonlarında Alpine kadar her pistte sağlam sonuçlar alabilen bir araç yapsaydı Seb abim emekli olmazdı. Aston Martin tarafındaki yatırımlar ve yeni sponsorlar ile şampiyonluk savaşı vereceği günler gelecek gibi ancak bunun için zaman gerekiyor. Sebastian'ı ileride Alain Prost'un bir zamanlar Renault'a, Niki Lauda'nın Mercedes'e yaptığı gibi master motorsporları danışmanlığı rolünde görmeyi çok isterim. Ama artık odak noktasının çevresel iklim krizi, savaşlar ve fırsat eşitliği gibi alanlarda aktivist gibi taraflara kaydığını hissedebiliyorum. Bakalım zaman neler gösterecek :)
#DankeSeb

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım