Seffaf arac kaplama & seramik kaplama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Takeda

Taklacı Güvercin
30 Kas 2017
26
22
295
İstanbul Maslak Atatürk oto sanayi de Carbon Dizayn var gmg mustafanında arkadaşı instagramda aratınca çıkar orası kaplama yapıyor benim aklıma takılan bu şeffaf kaplamada su kullanıyorlar altda hava kalmıyor ama normal renkli kaplamada böyle bir durum yok onda hava kanalı var ben yakında bir yerde sıradan bir yere sormuştum bunu söylemişlerde ne derecede zararı var ne amaçla söyledi fikrim yok..

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
İstanbul Maslak Atatürk oto sanayi de Carbon Dizayn var gmg mustafanında arkadaşı instagramda aratınca çıkar orası kaplama yapıyor benim aklıma takılan bu şeffaf kaplamada su kullanıyorlar altda hava kalmıyor ama normal renkli kaplamada böyle bir durum yok onda hava kanalı var ben yakında bir yerde sıradan bir yere sormuştum bunu söylemişlerde ne derecede zararı var ne amaçla söyledi fikrim yok..

Normal kaplamada evet su kullanmiyorlar, tabi onun da temiz bir boyaya yapilmasi gerekiyor, isinin uzmani biri yaparsa sorun olmuyor. Ben seffaf kaplama dusunuyorum, aracin orijinal renginden zaten memnunun. Bir de arac kaplama isinden artik tiksindim. Her taraf zevksizlikle kaplanmis araba dolu. Abuk subuk cirtlak renkler bana gore degil. Marjinal olma gibi de bir kaygim yok
Bugun arayip fiyat alacagim, tesekkurler

Son düzenleme:

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
Iste seramik bu yuzden cok mantikli gelmiyor. Bir de esasen bu hidrofobik bir malzeme seramik kaplama isin pazarlama kismi ve oyle sattiklari kadar pahali bir sey degil. 1 galon hidrofobik (3.8 litre) 292 dolar gibi bir para..Ne hikmetse ayni mal 250 ml sisede seramik adi altinda 60-70 dolara satiliyor.
Herşey pahalı artık bizim ülkede. Her 1bucuk yada 2 sene de bir defa boya koruma + seramiğe götürüp arabanın boyasını üzerinden almaktansa bir defa boya koruması yapılmış yüzeyi folyoyla korumaya almak en mantıklısı. Satarken de sökersin cillop gibi çıkar araba ortaya.

hamdikaya

Senkromeççi
27 May 2018
1
0
85
Fiyatlar eskiye göre çok arttı eskiden 1500-2000 e yaptırılıyordu ama sanırım ithal midir nedir iyice arttı fiyatlar. Kaplama yaptırırken özellikle iyi bir yere yaptırın sonradan kabarma solma vs. yaşamayın. İstanbulda olanlar için çok iyi yerler var özellikle GMC Garaj var Türkiye çapında çok iyi işler yapıyor. Youtube kanalı fln da var izleyin derim. Ayrıca kaplama için fiyat araştırıyorsanız şurada bir çok fiyat bilgisi var en azından ön araştırma yapmış olursunuz.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım