selamlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,289
16,199
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Merhaba arkadaşlar.İstanbul'dan katılıyorum aranıza uzun zamandır youtubeden videoları izliyordum ama internet sitesi yada forum olduğunu ne yazık ki akıl edemedim.Model ya da gerçek sizler gibi ben de araba tutkunuyum .Umarım güzel dostluklar kazanırım burda, bu arada şimdilik bmw e90 1.6 2011 model araca sahibim.Keyifli akşamlar

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Gunluk kullanim icin oldukca guzel bir arac yakit tuketimi olsun performans olsun. Fakat ozel bir arac almam gerek hafta sonu icin. :)
Tabiki guzel olur, nasil birsey dusunuyorsun, butce ne kadar?
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-sahibinden-uygun-butceli-506255150/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...ilmis-sahibinden-fiyat-dustum-510454170/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...n-124-spider-1.4-t-lusso-0-km-471322884/detay
bence haftasonu icin en iyi alternatifler :D (linklerdeki araclar alinasi olmayabilir, ben model olarak link attim)

Feridun

Profesör
24 Ara 2017
185
678
2,135
Ankara - Almanya
Marka
Nissan
Ilandaki araclar oldukc guzel. Fakat benim dusuncem daha hircin. Rb26 dett veya vr38 dett gibi veya f80 m3 gibi farkli araclar. Ama simdilik bir pilan. Arge sini yapiyorum.

dthhasan

Hasan H Ayan
Beta Programı
23 Ara 2017
4,289
16,199
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Hangi yakadasiniz, semt? Orta siklikla dis hekimi kontrolune gideriz ailecek :D aklimizda bulunsun :D
reklam olursa özür dilerim silinsin yada uyarılırsam silerim. yenibosna safa hastanesinde 6 gün staff diş hekimi olarak görev yapıyorum pazar hariç her gün ordayım gelirseniz en azından bi çayımı için.bahçelievlerde oturuyorum.

dthhasan

Hasan H Ayan
Beta Programı
23 Ara 2017
4,289
16,199
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Gunluk kullanim icin oldukca guzel bir arac yakit tuketimi olsun performans olsun. Fakat ozel bir arac almam gerek hafta sonu icin. :)
aynen o tarz bir araç bende arıyorum.sıkı bir model araba koleksiyoneriyim(oyuncak da derler ama değil) ,model arabaları elden çıkarıp (bir kısmını)pahalı olmayan bir araba toplamak istiyorum ama ucuza araba da yok öyle bir heves işte.

Feridun

Profesör
24 Ara 2017
185
678
2,135
Ankara - Almanya
Marka
Nissan
aynen o tarz bir araç bende arıyorum.sıkı bir model araba koleksiyoneriyim(oyuncak da derler ama değil) ,model arabaları elden çıkarıp (bir kısmını)pahalı olmayan bir araba toplamak istiyorum ama ucuza araba da yok öyle bir heves işte.
Bende de var model araclar araclar derken 4 adet tabi cok degil bir kac adet daha var istedigim onlarida alirsam yeterli benim icin.

dthhasan

Hasan H Ayan
Beta Programı
23 Ara 2017
4,289
16,199
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Ben hep broadway sevdim 13 tane var bende bunun gibi 200 parça koleksiyon var ama sanırım artık biraz daha büyük bir hobiye geçsem iyi olur.ama sizlerin dediğiniz arabalar bütçemi aşar

Ekli dosyalar

• 9EB23CB0-3529-45BA-BC74-4A1C5ACA559A.jpeg
    9EB23CB0-3529-45BA-BC74-4A1C5ACA559A.jpeg
    286.4 KB · Görüntüleme: 219

Feridun

Profesör
24 Ara 2017
185
678
2,135
Ankara - Almanya
Marka
Nissan
Ben hep broadway sevdim 13 tane var bende bunun gibi 200 parça koleksiyon var ama sanırım artık biraz daha büyük bir hobiye geçsem iyi olur.ama sizlerin dediğiniz arabalar bütçemi aşar
Benimde autoart 1:18 bmw e30 m3, nissan skyline gtr r33 r34 ve r35 var. Eklemek istedigim modeller ise skyline r32 ve ztune gtr r34. Toyota supra bulabilirsem 2017 r35 lansman rengi.

dthhasan

Hasan H Ayan
Beta Programı
23 Ara 2017
4,289
16,199
5,720
çanakkale
Marka
Renault
tekrardan selamlar .Şimdi sizlere bir araçın yıllık maliyetini paylaşmak istiyorum.Araba kiralamak isteyen dizel araç düşünen ya da araba alacağıma taksiye binerim diyenler kıyaslama yapabilir.
forumda daha öncede yazdığım gibi 2011 bmw 3.16 i marka model arabam var arabaya bir yılda 23492 tl para harcamışım.Aslında size anlatmak istediğim aracın yakması bünyemizi ne kadar etkiliyor.Arabam belkide piyasada en çok yakan araba(1.6 motor yaklaşık 150 nm tork eski nesil vites sitemi)
arabamı geçen sene söylemesi ayıp 66 bin tl ye satın aldım.gerçi liste yapsam daha iyi olur.
arabaya yaklaşık 4400 km si uzun yol olmak üzere 12712 km binmişim .zubizu kampanyası ve carefour dan toplam 15 kere 15 tl lik bedava benzin kazanmışım.bu indirimle çıktıktan sonra cebimden çıkan benzin parası 5708 tl.
1250 tlye kış lastiği almıştım(michelin crossclimate)
4055** tl kasko sigorta
450 tl yıllık vergi
1550 tl bakım(deri koltuk yırtık nedeniyle koltuğun büyük kısmı değişti karter düzeltildi tampon altı kırık tamir edildi bozuk hava akış filtresi değiştirildi fren fişleri değiştirildi)
10299(onbinikiyüzdoksandokuz)faiz kaybı-arkadaşlar enflasyon ve faiz istemesek de hayatın parçası o yüzden arabayı almayıp faize koysak eklenicek para miktarıdır sadece matematiksel sayısal nicel bir bilgi.
yazmadığım geriye kalan miktar ise araç için yapılan etten püftende olsa harcanan para
kısacası 5708 tllik benzin parası yıllık masrafın sadece yüzde 24.4 ü. araç dizel olsa vergi fazla çıkıcak bakım pahalı olucak fiyatı fazla olduğu için kasko sigorta daha pahalı çıkıcak.
arabamın kendine ait bir künyesi vardır ödediğim vale parasından telefon tutacağına kadar masraf kısmına yazdım(taksi giderleri ile kıyaslamak için)
**sokağa girmek için ters şeritte beklediğimde karşıdan gelen işgüzar bir adamın duran arabama vurması sonucu kasko sigortam yüksek çıkıyordu)
tabiki lastiği bu sene almıyacağım kasko sigortam ucuzladı ama yinede para kümülatif olarak artabilirdi neyse hayırlı geceler..
bu arada şu anda arabanın değeri arttı yaklaşık82 bin tl ye alıcı bulabiliyorum ama her sene araba fiyatları bu kadar artacak mı?

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Yok artık ya. Hocam sizin araç için demiyorum ama mantıken (aslında mantık dışı ama en azından Türkiye piyasası mantığında) 82 bine E90 makyajlı full 320d otomatik almamız lazım. Yani piyasanın bence böyle olması lazımdı. Alıcı bulabiliyorum deyince gerçekten aklım gitti

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım