Ses yalıtım malzemesi önerisi

mhmtsl

Mehmet ASLAN
Senkromeççi
10 Haz 2023
24
19
70
19
Trabzon
Marka
Renault
Kapı için yalıtım malzemesi olarak ne önerirsiniz? Pahalı olmasın pek. Düşük bütçelerde ne alınır?

mete25

Panpa
4 Mar 2019
521
1,281
2,520
Ankara
Marka
BMW
Önceki aracıma uygulamak için kauçuk köpüğü denilen malzemeden almıştım. Oto yalıtımı işinde bu malzeme kullanılıyor. Araştırdığım kadarıyla bunun altına bir kat da titreşimi alan ince bir malzeme seriliyor ancak ben direkt kauçuk köpüğü kullanmıştım kauçuk köpüğünün de aynı işlevi var çünkü. Eğer isterseniz bendeki malzemenin de gönderimini sağlayabilirim.

mhmtsl

Mehmet ASLAN
Senkromeççi
10 Haz 2023
24
19
70
19
Trabzon
Marka
Renault
Ben şey düşünüyorum. Şu folyo gibi olanlar varya, kendinden yapışkanlı olanlar. Onları düşünüyorum.

mete25

Panpa
4 Mar 2019
521
1,281
2,520
Ankara
Marka
BMW
Bahsettiğiniz benim titreşimi alan malzeme dediğim muhtemelen. Sacın titreşimini engelliyor ama asıl ses sönümlemesini ve yalıtımını kauçuk köpüğünün yaptığı kanaatindeyim. Benim aldığım malzeme de direkt sac üzerine yapıştığından aynı şekilde titreşimi de engellediğini düşünüyorum. O yüzden benim tercihim hem ekonomik oluşu hem uygulama kolaylığı bakımından bu yönde olmuştu.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Ben şey düşünüyorum. Şu folyo gibi olanlar varya, kendinden yapışkanlı olanlar. Onları düşünüyorum.

Çok büyük olasılıkla o bahsettiğiniz malzeme işinizi görecektir.. aslında piyasada artık böyle çok fazla ürün var..
Aslında temelde biraz ağır, bitüm esaslı malzemeler oluyor genellikle.

Ben yıllar yıllar önce bunlardan alıp uygulamıştım Honda Civic in ön kapılarına
Fark gündüz ve gece gibiydi ..

1688466025834.png

Gokberk

Profesör
18 May 2017
88
155
1,060
Motor kulaklarını değiştireceğim kaporta ile arasına montajdan önce yalıtım malzemesi yapmayı düşünüyorum ne kadar sağlıklı olur veya hangi malzeme buna uygunluk sağlar sizce?

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım