KAPALI Sıfır Nissan Qashqai 1.6 Dci platinum premium pack

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MAGİRUS

Panpa
8 Eyl 2016
620
1,460
2,520
İstanbul
Marka
Nissan
Merhabalar, aracı sattıktan sonra yeni araç arayışına başladık.

Tanıdık bir Nissan bayinden güzel bir fiyat aldık. 0 km 2017 model full paket otomatik dizel Qashqai için 128 bin tl fiyat verdiler. Fiyat bana iyi geldi araba gerçekten ağzına kadar dolu.

Fikirleriniz nedir? Bu fiyata alınır mı?

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Fiyatı nasıl aldığım karşı tarafı bu kadar ilgilendireceğini hiç düşünmedim.
Açıkcası beni de çok ilgilendirmedi eğer çok ilgilendirseydi zaten 1. sayfamdaki mesajımda direk belirtirdim ama şöyle düşünün yukarıdaki yazan arkadaş 2 ay önce aynı arabayı senin aldığın fiyattan neredeyse 20k daha pahalı satın almış. Düşünsene beğendiğin bir arabayı alıyorsun 2 ay sonra bir foruma giriyorsun aynı arabanın belki daha da dolusunu ve sıfır kmsini 20k ucuza biri bulmuş alayım mı diyor çıldırmaz mısın? Bende o arkadaş için bir kaç açıklama yapayım dedim hani belki ötv dir belki 2016 dır filan diye.

MAGİRUS

Panpa
8 Eyl 2016
620
1,460
2,520
İstanbul
Marka
Nissan
Açıkcası beni de çok ilgilendirmedi eğer çok ilgilendirseydi zaten 1. sayfamdaki mesajımda direk belirtirdim ama şöyle düşünün yukarıdaki yazan arkadaş 2 ay önce aynı arabayı senin aldığın fiyattan neredeyse 20k daha pahalı satın almış. Düşünsene beğendiğin bir arabayı alıyorsun 2 ay sonra bir foruma giriyorsun aynı arabanın belki daha da dolusunu ve sıfır kmsini 20k ucuza biri bulmuş alayım mı diyor çıldırmaz mısın? Bende o arkadaş için bir kaç açıklama yapayım dedim hani belki ötv dir belki 2016 dır filan diye.
Yok, kesinlikle senin şahsın adına konuşmadım. Öyle bir şey yapmak da haddimize değildir.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
2. ilan fena değil gibi ama bu kasa CRV'lerden pek anlamam ben @emreozukan abi sen nasıl bilirsin bu kasa CRV'leri?
ikiside güzel arabalardır 4 çeker sistemleri çok başarısız ama sadece kampa pinkniğe gider temizini bakımlısını bulduktan sonra alınır fakat ilk kasanın 5 iler olanlarını almak lazım 4 ileri olanları çok yakar :D

MAGİRUS

Panpa
8 Eyl 2016
620
1,460
2,520
İstanbul
Marka
Nissan
ikiside güzel arabalardır 4 çeker sistemleri çok başarısız ama sadece kampa pinkniğe gider temizini bakımlısını bulduktan sonra alınır fakat ilk kasanın 5 iler olanlarını almak lazım 4 ileri olanları çok yakar :D
Zaten dediğiniz gibi pikniğe, köye, ormana vs. gitmek için kullanılacak. Oralarda mutlaka yeterli olacaktır. Teşekkür ederim. Ayrıca şu şanzıman olayını ılandan nasıl anlarız? Model yılına göre vs. bir düzeni var mıdır?

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Şu an TR' deyiz ve maalesef saçma sapan bir 2.el piyasasında alışveriş yapmaya çalışıyoruz. 40 bin TL' ye yerden yüksek bagaji ve içi geniş çok bir şeçenek yok.

Ev borcun kredi borcun yoksa, başlıktaki arabayı neden almıyorsun. Benim babam bu aracı almak için kolları sıvadı. 2015 model ikinci el bir tane düşünüyoruz. Bu sene ev kredimiz bitiyor. Ev kredisinden alnımızın akıyla çıkınca, 160 bin tl ucuz geliyor.

MAGİRUS

Panpa
8 Eyl 2016
620
1,460
2,520
İstanbul
Marka
Nissan
Ev borcun kredi borcun yoksa, başlıktaki arabayı neden almıyorsun. Benim babam bu aracı almak için kolları sıvadı. 2015 model ikinci el bir tane düşünüyoruz. Bu sene ev kredimiz bitiyor. Ev kredisinden alnımızın akıyla çıkınca, 160 bin tl ucuz geliyor.
Tercih meselesi, elhamdülillah hiç bir kredi borcum yok, kirada oturuyorum, ama ihtiyaçlarım ile karşılaştırdığımda o kadar yüksek paralar verme ihtiyacı duymuyorum. Zaten şirketin verdiği tam zamanlı bir 508 var. Bunu 2.araç çarşıya pazara hastaneye gitmek için istiyorum. Sürekli şehiricinde süre geçirecek bir arabaya o kadar yüksek paralar vermek ne kadar mantıklı?

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Tercih meselesi, elhamdülillah hiç bir kredi borcum yok, kirada oturuyorum, ama ihtiyaçlarım ile karşılaştırdığımda o kadar yüksek paralar verme ihtiyacı duymuyorum. Zaten şirketin verdiği tam zamanlı bir 508 var. Bunu 2.araç çarşıya pazara hastaneye gitmek için istiyorum. Sürekli şehiricinde süre geçirecek bir arabaya o kadar yüksek paralar vermek ne kadar mantıklı?

Malesef , bizde 3 aile için 1 araba almayı düşünüyoruz. Yani Arabanın 3 tanes sahibi olcak. Kardeşim, Babam ve Ben. Aile istanbula dağıldığı için, sürekli bir intikal içindeyiz. En basitinden şu anki arabamı 1 yılda ailem için 27000 km kullanmam örnek gösterebilirim. Madem 3 aile ve toplam 5 maaş var. Havuz sistemi yapıp, 7 kişilik bir Xtrail veya QQ almamız hayrımıza olur. Trafikte onlarca tehlike atlattım. Nissan ailesnin 360 derece radar sistemi güven veriyor.

Yani uzun lafın kısası, normalde bir aileye 2 araba alınır eşi ve kocası biner, biz 3 aileye 1 araba ile yetincez.

MAGİRUS

Panpa
8 Eyl 2016
620
1,460
2,520
İstanbul
Marka
Nissan
Malesef , bizde 3 aile için 1 araba almayı düşünüyoruz. Yani Arabanın 3 tanes sahibi olcak. Kardeşim, Babam ve Ben. Aile istanbula dağıldığı için, sürekli bir intikal içindeyiz. En basitinden şu anki arabamı 1 yılda ailem için 27000 km kullanmam örnek gösterebilirim. Madem 3 aile ve toplam 5 maaş var. Havuz sistemi yapıp, 7 kişilik bir Xtrail veya QQ almamız hayrımıza olur. Trafikte onlarca tehlike atlattım. Nissan ailesnin 360 derece radar sistemi güven veriyor.

Yani uzun lafın kısası, normalde bir aileye 2 araba alınır eşi ve kocası biner, biz 3 aileye 1 araba ile yetincez.
Bana fikir sormamışsınız ancak kendi fikrimi beyan etmek istiyorum. Sizin yerinizde olsam büyük ihtimalle 160 bin tl'yi üçe bölüp her aileye bir araba alırdım.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Bana fikir sormamışsınız ancak kendi fikrimi beyan etmek istiyorum. Sizin yerinizde olsam büyük ihtimalle 160 bin tl'yi üçe bölüp her aileye bir araba alırdım.

Heves, hevesimizi aldıktan ve araba için kavgalar başlayınca, muhtemelen arabayı üstüme alır, kardeşime arabanın ona düşen payını kredi çeker öderim

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,304
1
9,457
4,970
kocaeli
Şu an TR' deyiz ve maalesef saçma sapan bir 2.el piyasasında alışveriş yapmaya çalışıyoruz. 40 bin TL' ye yerden yüksek bagaji ve içi geniş çok bir şeçenek yok.
@emreozukan abim hemen size temiz bir zj bulur , arazi keyfinin doruklari ... aman neyse iste arazide cok basarili demek istedim :)

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

talipagdasann

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
58
36
970
Ankara
Evet Arkadaşlar,
Anlam karmaşasına açıklık getireceğim. Ben soru sorarken 0 km bir Nissan Qashqai için bu para verilir mi alınır mı diye sordum. Cevabı evet ya da hayır diye gelmesini beklerdim çünkü burası bir otomobil forumu ve burada bu konu hakkında fikir sahibi olmak, kafasındaki kuşkuları yok etmek, ve tercih edeceği otomobili kararlaştırmak gibi konularda fikir alışverişleri gerçekleşiyor. Burada nasıl bu fiyatı aldığımı, koşulları, imkanları belirtmedim. Araç doluda sadece ön camı hasar görmüş ve yetkili servis tarafından plaka takılmadan yenisiyle değiştirilmiştir. Yani 0'dan farkı yoktur. Bunları belirtmediğim için biraz suçluyum. Şu tanıdık meselesine gelirsek, bu tarz uygun araçları genelde bayiye gelen müşteriye satmazlar. @gtepro senin de doğuş'tan bildiğin gibi. Aracı alıp-almamak konusu ise şu an bütçe o kadar yükseğe çıkamıyor ve krediye bulaşmakta istemiyoruz. Şehiricinde devamlı kullanılacak düşük bütçeli bir araç alacağız. Konu insanları birbirine düşürmüş, gereksiz. Yetkili arkadaşlar kaldırabilir başlığı, böyle bir münakaşaya sebep olmak istemem.
Selam ile.
Anlaşıldığı üzere araç sıfır-hatasız değilmiş. Umarım istediğiniz aracı alırsınız iyi forumlar :)
Bundan sonra kuracağım cümlenin sizinle alakası olmamakla birlikte ; doludan camı çatlayabilecek-kırılabilecek aracın kaportasının 'sıfır' hatayla kalması imkansızdır.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,304
1
9,457
4,970
kocaeli
hemen sarayım bizim zj 5.9 u :D
sonunu dusunen kahraman olamaz , korkanin cocugu olmazmis gibi sozleri dusunup hemen bir zj istiyorum . Gecen sene cok plan yaptim . Babamida ikna edemezdim zaten :) Şanzimaninin 12L yag aldigini duyunca bu bizi aşar dedim erteledik tabiki ama hayatimin bir kisminda mutlaka bu araca sahip olmak istiyorum .
Hatta izciteamdaki Kadir usta gibi çamura dalmak istiyorum :) Necoyu karistirmayalim onunki hep bozuluyordu :D

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım