Sizce C Segmentinin Lideri Hangisi ?

C Segmentinin Lideri ?

• Golf

Kullanılan: 9 25.0%
  • Astra

Kullanılan: 6 16.7%
  • Leon

Kullanılan: 1 2.8%
  • 308

Kullanılan: 2 5.6%
  • Corolla

Kullanılan: 3 8.3%
  • Megane

• Civic

Kullanılan: 1 2.8%
  • Octavia

Kullanılan: 7 19.4%
  • Giuletta

• Diğer & Premium Seçenekler

Kullanılan: 3 8.3%

• Kullanılan toplam oy
    36

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,821
2,093
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
Arkadaşlar sizce C segmentin lideri hangisi? Gerçekten karar veremiyorum.Yani bir taraftan piyasası ve sağlamlığı ile Corolla,diğer tarafta vergi dilimi avantajı,mild hibrit motoru ile ekonomik olması ve devasa bagajı ile Octavia,her zaman ilk 3'te olan Golf, malzeme kalitesi ve motoru ile büyük atılım yapan Astra,her zaman büyük bir kitlesi olan yakışıklı Civic.

Onur Kmnt

Kerem Onur Kement
Profesör
18 Mar 2023
271
609
1,445
19
İstanbul
Marka
Ford
Arkadaşlar sizce C segmentin lideri hangisi? Gerçekten karar veremiyorum.Yani bir taraftan piyasası ve sağlamlığı ile Corolla,diğer tarafta vergi dilimi avantajı,mild hibrit motoru ile ekonomik olması ve devasa bagajı ile Octavia,her zaman ilk 3'te olan Golf, malzeme kalitesi ve motoru ile büyük atılım yapan Astra,her zaman büyük bir kitlesi olan yakışıklı Civic.
Bence her araba iyi, wag grubu tarafında golf, psa'da Astra, japon tarafında Corolla
Hepsi iyi araçlar, birbirilerine göre + - yanları var ama alacak olsam Astra ya da hybrid Corolla alırdım

uygarefee

Uygar
Elit Apaçi
29 May 2022
301
440
995
İstanbul
Marka
Tofaş
Sorunsuzluğundan ötürü Corolla

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,651
2,916
4,020
İstanbul
Marka
Volkswagen
Premiumlar dahilse A serisi dahil değilse Peugeot 308

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ben Astra derim. Sürüş özelliklerinin hiçbirinde eksik olmadığı gibi donanımları da çok dolu. Tek eksiği mild hibridi yok ama 136 HP ile o da gelecek. Kardeşi 308'i de buna dahil edebilirim ama denk donanimlarda sanırım onun fiyatı biraz daha pahalı.

Vag grubunun hiçbirini dahil edemem çünkü onda aktif güvenlik sistemlerini ya en dolu pakette alabiliyorsun ya da çoğunlukla alamayıp opsiyon ekletmek zorunda kaliyorsun.

Son düzenleme:

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,069
4,358
4,220
varsova
Marka
Porsche

zor bir soru, amac ekonomi ve sorunsuzluksa corolla, amac surus zevkiyse c segmentinden uzagim c segmentinde organik bir motor sanziman bilmiyorum varmidir merak ettim.

nıneleven

Profesör
9 Nis 2021
603
722
1,820
Tekirdağ
Marka
Porsche
Golf 8'in amatör eğlendirmesi bir de üstüne VW'nin gidişatı kafaları karıştırdı.

Octavia çok iyidi de Tasarımı C segment müşterisine hitap etmiyor bence. "Skoda" olması da benim için bir sorun.

Astra kalıyor. Donanım olarak ta çok güzel.
Edition'da bile temel şeyler eksik değil.

2022-2028 diyelim bir C segment HB nasıl olmalı ?
Astra gibi olmalı.

Corolla'yı Corolla Cross Hibrit olarak alırdım. RAV4 efekti 😅

Corolla HB var ? O da çok güzel araba ama Astra daha gösterişli.

C SUV'de Corolla Cross
C HB'te Astra
C sedan dersen Civic. Accord efekti var 😁

Skoda'yı VW'nin alt markası olması dolayısıyla eliyorum. Araba her ne kadar iyi olsa da Honda daha prestijli gibi oluyor.

Buna kafayı takan epey adam var.
Testlerde mühendis kafası..
daha ucuz - daha kaliteli - donanımlı vs. denilip geçilse de..
VW'nin en boşu daha prestijli oluyor insanların gözünde.

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,821
2,093
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
Golf 8'in amatör eğlendirmesi bir de üstüne VW'nin gidişatı kafaları karıştırdı.

Octavia çok iyidi de Tasarımı C segment müşterisine hitap etmiyor bence. "Skoda" olması da benim için bir sorun.

Astra gibi olmalı.

C SUV'de Corolla Cross
C HB'te Astra

Skoda'yı VW'nin alt markası olması dolayısıyla eliyorum. Araba her ne kadar iyi olsa da Honda daha prestijli gibi oluyor.

Ben de çok kararsız olmakla beraber;
Suv - Austral
Hatchback - Astra
Sedan - Civic derim.Ama hala gözüm yandan Octavia,Icon Megane veya Golf'e kayar.😂

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,037
3
4,934
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai

Astra gibi olmalı.

C SUV'de Corolla Cross
C HB'te Astra

Valla C segment almaya bütçesi yeten,ailesi geniş olan birinin bu listede Octavia ile tek geçeceğini düşünüyorum.Gerek donanımı,gerek motor teknolojileri ve motorları,gerek iç hacmi,gerekse de kalitesi oldukça güzel.Şahsen benim bile dibim düşüyor,yemişim prestijini :D Bu ülkede artık prestijden daha önce düşünülmesi gereken şeyler var araç alınırken,prestiji işin için katmak demek +300 bin daha koymak gibi bir şey oluyor çünkü.Octavia'nın tek eksiği sedanlarında sunroof olmamasıyla Premium pakette çoğu opsiyon şeyi sunmaması (örn hafızalı recaro koltuk,otomatik bagaj,adaptif bi led farlar gibi) bence.Premium'u biraz daha donanımlı getirseler çok daha iyi olacak bir model.

Motorları da tam istediğim gibi örneğin performans aramayıp sessiz sakin kullanan biri için 1.0 çok ideal,ayağımın altında güç isterim diyenler için 1.5 ideal,ikisi de yetmez diyenler için RS versiyonu var her ne kadar anlamsız fiyatlarda da olsalar.Özetle Skoda candır,seviyoruz beğeniyoruz kendisini :D

Opel'i önceden beri sevmezdim şimdi ise ortada bir Opel yok PSA var zaten,kendi benliğini kaybetmiş bir marka benim gözümde.Önceden nasıl ikonik modelleri olduysa şimdi tam zıt şekilde hiçbiri kalmamış.

Corolla her zaman olduğu gibi yine geleneksel ve sürüş zevkinden uzak olarak takılıyor ama donanımları gayet tatmin edici,motor teknolojileri ise rakipsiz bence.Elektrifikasyona giriş için kesinlikle alınır,adamlar sorunsuzluk ve uzun kullanımın hakkını her modelde veriyor.

Bunların haricinde en fiyat/performans güncel C segment bence kesinlikle Megane,gerek motor gerek donanımları,gerek bakım olanakları ve gerekse şasisi,iç mekanı kullanışlılık ve donanım olarak gerçekten çok iyi.Şu an 2023 model Touch paket 1.3 TCe'sini kullanıyoruz şirket arabası,kısıtlı bütçelere göre Megane Faz2 tam geçiş arabası olmuş.Üretim kalitesini ve iç mekan kalitesini tabii görmezden gelmek gerekiyor kusursuz değil,yine de sorunsuz ve performanslı motoru ve şanzımanı yeter.Donanım olarakta en az Joy Comfort almak gerek,bunlar sağlanırsa şu an kendi segmentinde rakipsiz görüyorum.

Son düzenleme:

nıneleven

Profesör
9 Nis 2021
603
722
1,820
Tekirdağ
Marka
Porsche
Valla C segment almaya bütçesi yeten,ailesi geniş olan birinin bu listede Octavia ile tek geçeceğini düşünüyorum.Gerek donanımı,gerek motor teknolojileri ve motorları,gerek iç hacmi,gerekse de kalitesi oldukça güzel.Şahsen benim bile dibim düşüyor,yemişim prestijini :D Bu ülkede artık prestijden daha önce düşünülmesi gereken şeyler var araç alınırken,prestiji işin için katmak demek +300 bin daha koymak gibi bir şey oluyor çünkü.Octavia'nın tek eksiği sedanlarında sunroof olmamasıyla Premium pakette çoğu opsiyon şeyi sunmaması (örn hafızalı recaro koltuk,otomatik bagaj,adaptif bi led farlar gibi) bence.Premium'u biraz daha donanımlı getirseler çok daha iyi olacak bir model.

Motorları da tam istediğim gibi örneğin performans aramayıp sessiz sakin kullanan biri için 1.0 çok ideal,ayağımın altında güç isterim diyenler için 1.5 ideal,ikisi de yetmez diyenler için RS versiyonu var her ne kadar anlamsız fiyatlarda da olsalar.Özetle Skoda candır,seviyoruz beğeniyoruz kendisini :D

Opel'i önceden beri sevmezdim şimdi ise ortada bir Opel yok PSA var zaten,kendi benliğini kaybetmiş bir marka benim gözümde.Önceden nasıl ikonik modelleri olduysa şimdi tam zıt şekilde hiçbiri kalmamış.

Corolla her zaman olduğu gibi yine geleneksel ve sürüş zevkinden uzak olarak takılıyor ama donanımları gayet tatmin edici,motor teknolojileri ise rakipsiz bence.Elektrifikasyona giriş için kesinlikle alınır,adamlar sorunsuzluk ve uzun kullanımın hakkını her modelde veriyor.

Bunların haricinde en fiyat/performans güncel C segment bence kesinlikle Megane,gerek motor gerek donanımları,gerek bakım olanakları ve gerekse şasisi,iç mekanı kullanışlılık ve donanım olarak gerçekten çok iyi.Şu an 2023 model Touch paket 1.3 TCe'sini kullanıyoruz şirket arabası,kısıtlı bütçelere göre Megane Faz2 tam geçiş arabası olmuş.Üretim kalitesini ve iç mekan kalitesini tabii görmezden gelmek gerekiyor kusursuz değil,yine de sorunsuz ve performanslı motoru ve şanzımanı yeter.Donanım olarakta en az Joy Comfort almak gerek,bunlar sağlanırsa şu an kendi segmentinde rakipsiz görüyorum.
Benim yorum epey kişisel oldu ya yine 😅
Lider değil de.. Ben olsam hangisi alırdım.

Ona bakarsak C-SUV'larda birsürü rakip var.. Hepsinin de maşallahı var Aventador gibiler 😁
X'Ceed'i unuttuk bak o da güzel. Onu da alırım.

Megane 4'ü eski nesil diye dahil etmedim.

Prestij muhabbeti bence tam tersi hale geldi.
Arabalara daha kolay ulaşabilirken , daha zevkli tercihler yapılıyordu.

Bu konuştuğumuz arabaların hepsi 1.2-1.8M arasında fiyatlanıyor. 40-50.000€ verince logosu önemli hale geliyor 🤣

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hey gidi bu segmentin gediklisi Focus'u şu listeye koymak, hatta yorumlarda bile bahsetmek artık kimsenin aklına bile gelmiyor. Focus'u sıfır alıp bu foruma ilk üye olduğum yıllarda öyle çok hararetli tartışmalar geçerdi ki her gün bir başlık açılırdı neredeyse. Birisi Focus'un bu hale gelip unutulacagini söylese inanmazdım. Yazık ettiler güzelim modele..

mtb_rider

Mustafa Özer
Panpa
6 Eyl 2020
784
1,497
2,520
37
Sakarya
Marka
Kia
Corolla'yı uzun süre kullandım. Sunduğu bir çok donanımla, konfor ve yola tutuşuyla enfes bir araç. Fakat o motorla asla benim radarıma giremez.

150tsi ve DSG kombinasyonla, hacmiyle, iyi bir donanımla Octavia'yı sınıfının birincisi olmasa da listede bulunan en kuvvetli araç buluyorum.

Hey gidi bu segmentin gediklisi Focus'u şu listeye koymak, hatta yorumlarda bile bahsetmek artık kimsenin aklına bile gelmiyor. Focus'u sıfır alıp bu foruma ilk üye olduğum yıllarda öyle çok hararetli tartışmalar geçerdi ki her gün bir başlık açılırdı neredeyse. Birisi Focus'un bu hale gelip unutulacagini söylese inanmazdım. Yazık ettiler güzelim modele..

En az senin kadar ciğerim yanıyor Cenk. Fakat Ford bunu kendi elleriyle yaptı. Artık Türkiye'de Ford denilince akla sadece ticari geliyor.

Son düzenleme:

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
897
1,652
2,320
İst.
Marka
Ford
Herkese istediğini veren iki model; a3 ve golf.

Prestije bakıyorsan a3 değilse golf ikisi de son kulanıcıyı “little little into the middle” bir şekilde memnun eden araçlar.

Eğer sedan veya sw arıyorsam da octavia ve focus. Focus motoru ve kalitesiyle bu modellerin gerisinde değil fakat donanım olarak eksiği var.

Yakın zamanda kuzenim taigo’dan Active X sw 1.0 manuel focus’a geçti, inanılmaz güzel hissettiren bir araç. 1m civarında 0 makine bulunması da çok cazipti Aralık ayı için

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,389
2
3,014
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Otomotiv dünyasının en zor segmenti C segmenti çünkü pastadaki payın en büyük olduğu yer burası. Dolayısıyla markalar genele hitap etmek zorunda. Tam da bu nedenle hem çok iyi araçlar var hem de aslında bayağı sıkıcı da bir segment. Bir cevap vermek ise zor. Herkesin kendince haklı argümanları var bu segmentte ve neredeyse kötü bir araç yok. Benim gönlümden geçen ve en beğendiğim güncel modeller arasında açık ara Astra. Sadece tasarımından dolayı dahi alınır diye düşünüyorum. Ancak tarihi açıdan bakınca Corolla ve Golf çok öne çıkıyor. İkisi de dünyanın en çok satan araçları. Tek bir jenerasyon değil de tüm jenerasyonları değerlendirirsek sedan olacaksa Corolla, hatch olacaksa Golf gelmiş geçmiş en başarılı C segment araçları bence. Zaten hemen her jenerasyonlarında da satış rekorları kırarak bunu ispat etttiler.

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,389
2
3,014
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes

Focus gibi araç nasıl harcandı ben de çok şaşkınım. Tabiri caizse harcadılar resmen. Babamın 2001'de Ghia donanım bir sedanını aldığı günü dün gibi hatırlarım. Ne çok hoşumuza gitmişti ve bayiden çıkartırken ne keyif almıştık. Ahşaplar, yumuşak deriler, Sony teyp falan çok havalıydı. Uzunca bir süre de premium gibi değer gördü, çoğunlukla bu değeri hak etti de. Sonra bir anda bitti gitti. Sadece Focus özelinde değil Ford marka bazında da çok yazık etti kendine. Duygulara hitap eden bir markaydı bence.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım