Sizce Hangi Ticari? Connect vs Caddy

Sizce?

• Kullanılan toplam oy
    33

Suha Baltacı

Suha BALTACI
Düz Yol Gazcısı
19 Eki 2020
28
56
110
22
Kastamonu
Marka
Renault
Her yerde sıklıkla karşılaştırması yapılan 2 rakip; sizce Connect mi? Caddy mi?

blogger

Profesör
21 Ağu 2018
399
692
1,645
Marka
Renault
2014'te yeni Connect çıktığından bu yana bu sorunun cevabı açık ara farkla Connect'ti. Ama şuan yeni Caddy çıktı tabi. Connect'in hala öne çıktığı yerler var ama yeni Caddy'de donanımları, güncel bir model oluşu ve iç mekan tasarımıyla öne çıkıyor şu sıra. Tabi yeni Caddy'de de saçmalıklar yok değil. 17 seneden sonra sonunda bir yeni kasa çıkarttılar ama hala elektrikli arka cam yok, arka kapıların sürgülerini gizlememişler yandan bütün görüntüyü bozuyor, led stop opsiyonu almazsan arka stoplar çok kötü vs vs.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,856
26,200
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Bence ikisinin de pek alıcısı kalmadı segmentte. Açıp satış rakamlarına bakmadım tabi tamamen tahmin ama ucuzda doblo kaliteli arayanlarda da rifter (ve kardeşleri) bol bol var yollarda bunların ikisini de (caddy önceki kasa tabi) pek görmüyorum eskisi kadar. Ek olarak Courier çıktığından beri connect alan az bence

Son düzenleme:

gokglsy

gökhan
Profesör
22 Ağu 2019
632
638
1,820
26
trabzon
Marka
Ford
kimse kusura bakmasın ama vw caddy benin için şeker çocuk arabasıdır, yani yok yeni caddy, konforu çok iyi filan demesin bizim millet bak bu vw her zaman satılır vw çok iyi dir gibi davrandığı için bana itici ve ilginç geliyor ticari dediğin mal, yük taşıyacak kullanım dostu ve çok fazla arıza vermemeli yani ticaride ben ford ve fiat tercih ederdim.

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,367
7,206
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Bence ikisinin de pek alıcısı kalmadı segmentte. Açıp satış rakamlarına bakmadım tabi tamamen tahmin ama ucuzda doblo kaliteli arayanlarda da rifter (ve kardeşleri) bol bol var yollarda bunların ikisini de (caddy önceki kasa tabi) pek görmüyorum eskisi kadar. Ek olarak Courier çıktığından beri connect alan az bence
Işin içine bütçe girerse bence de Doblo. Connect'i Courier çok baltaladı. Connect, TR'de üretilmeye devam etseydi büyük ihtimal satışları şu ana göre kıyaslanamayacak derecede fazla olurdu.

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,037
3
4,934
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Bu yeni tasarımıyla ve anlamsız motor seçenekleriyle Caddy diyemiyorum ama Connect te demiyorum.Hele bir connect in yeni kasası makul fiyattan gelsin,o zaman değerlendirilir.Şuan teknoloji olarak Caddy her türlü öndedir.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,022
7
51,356
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bu anket 2008-2010 civarlarında yapılmalıydı. O zaman amacına uygunluğu düşünerek Connect derdim. Fiat Doblo ve PSA grubu rakipleri varken şu anda ikisi de mantıksız.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Hususi kullanımda dolu dolu donanımlı hafif ticari PSA'leri seviyorum, ticari kullanımı bilmem.Pek ticari araç bilgim yok illa da Caddy mi Connect mi derseniz ben yerli oluşundan dolayı Connect derim.

Son düzenleme:

blogger

Profesör
21 Ağu 2018
399
692
1,645
Marka
Renault
Arkadaşlar bu iki aracın yanında Rifter, Berlingo ve Combo çok daha mantıklı ama bu iki aracın yanında Doblo demek çok mantıksız. :) Fiyatı uygun bir şey arıyorsam eyvallah Doblo en iyi seçenek ama sürüş konforu ve keyfi olarak Doblo bırakın Connect'i ve yeni Caddy'i, bir alt segmenti Courier'nin bile yanından geçemez. Aşağı yukarı saydıklarımın hepsine binmiş yada sahip olmuş biri olarak söylüyorum.:)

mehmeetakiff

Profesör
5 Haz 2020
519
1
946
2,020
22
Bir Yerler
Marka
Volkswagen
Caddy kullanıcısı, Yeni Caddy'de, Connect'de incelemiş biri olarak; HİÇBİRİ... Ne doblo, ne psa, ne caddy, ne connect... 250-300 bin bandında paralar verip senede bir muayeneye girip, düşük hızlarda gitmek akıl işi değil, keşke maddi durum kurtarsa da kurtulsak Caddy'den diyorum o kadar illallah ettiriyor bi süre sonra bu tarz dezavantajlar

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,705
2
9,636
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Konu zaten hatalı , böyle bir soru tarzı olmaz model belli değil motor belli değil paket belli değil kornet mi kedi mi diye sorulmuş tuhaf hangisi 1.8 motor kornet mi düşman başına 1.9 kedi mi bagaja bir adet yedek turbo 1.6 7 dsg mi nerede gidiyor bu balata , 1.6 connect mi popom kalkmıyor ama yoldanda çıkmıyorum , Önce konuyu düzenleyin naçizane tavsiyem. @Suha Baltacı

@Berkin yerinde olsam kilidi vururum bu tarz bir konu olamaz olmamalı açıklayıcılık yok normal milletim birbirini yimesi brom :)

Son düzenleme:

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,557
1
5,978
4,270
benim tercihim belli zaten kullanıyoruz. eski connect yeni psa.
son kasa connect de güzel dolu paket alınacaksa donanım ve fiyat rifterla kıyaslanarak tercih edilebilir.

Hususi kullanımda dolu dolu donanımlı hafif ticari PSA'leri seviyorum, ticari kullanımı bilmem.Pek ticari araç bilgim yok illa da Caddy mi Connect mi derseniz ben yerli oluşundan dolayı Connect derim.
Hangi kasadan bahsettiğinizi anlamadığımdan belirtmiş olayım 2014 sonrası connectin yerini yerli olarak courier ve custom aldı, connect yurtdışında üretiliyor.

Caddy kullanıcısı, Yeni Caddy'de, Connect'de incelemiş biri olarak; HİÇBİRİ... Ne doblo, ne psa, ne caddy, ne connect... 250-300 bin bandında paralar verip senede bir muayeneye girip, düşük hızlarda gitmek akıl işi değil, keşke maddi durum kurtarsa da kurtulsak Caddy'den diyorum o kadar illallah ettiriyor bi süre sonra bu tarz dezavantajlar

Ben hiç katılmıyorum. 13 senedir kullanıyoruz, hız dediğiniz otobanda 120 yerine 110la gitmek mi? yaklaşık 10km/h toleransla 130a 120 oluyor. Ben hiç bir otobanda sıkıntı yaşamadım, şehir içi zaten hıza imkan olmuyor.
İş için kullananlar ve filolar genelde boş paket alıyor fiyatlar bu sefer bayağı düşüyor, aile kullanımı için alan da binek değil suv veya büyük bir araç yerine alıyor bu sefer onlara kıyasla fiyat en az 1.5-2 kat aşağıda kalıyor.
Senelik muayeneden herkes illallah ediyor herhalde bir tek biz önemsemiyoruz.

Konu zaten hatalı , böyle bir soru tarzı olmaz model belli değil motor belli değil paket belli değil kornet mi kedi mi diye sorulmuş tuhaf hangisi 1.8 motor kornet mi düşman başına 1.9 caddy mi bagaja bir adet yedek turbo 1.6 7 dsg mi nerede gidiyor bu balata , 1.6 connect mi popom kalkmıyor ama yoldanda çıkmıyorum , Önce konuyu düzenleyin tavsiyem.

@Berkin yerinde olsam kilidi vururum bu tarz bir konu olamaz olmamalı açıklayıcılık yok normal milletim birbirini yimesi brom :)

Benim size tavsiyem de kornet dememeniz.

FuckTheFuelEconomy

Ali
Panpa
Destekçi
14 Ocak 2018
550
1,228
2,520
İstanbul
Marka
Hyundai

Yeni gelen caddyden önceki 3 kasayı severim 2008 ve 2013 olarak sahipte olduk 2008 olan halen duruyor ben eski caddy kullanıcısı olarak yeni caddyi açıkcası vasat buluyorum güncel connet bence daha iyi ama şu paralara hiç bir 0 km ticariyi kapıma bastırmam benim için hız muhabbeti sorun değil ama adı üstünde ticari ve normal bir otomobilden daha kalitesiz yalıtım zaafiyetlerini zaten saymıyorum birde fiyatları var maşallahlık aynı paraya çok rahat c segment alabiliyorken gidip de daha kalitesiz her sene muayenesi şusu busu uğraşmak mantıksız. Önceden aldık çünkü hafif ticari uygundu caddyde uygun fiyata c segment vari bir his yaşatıyordu fiyat avantajından dolayı kalitesizliğini göz ardı ediyorduk ama şu an öyle bir durum yok tercih edilesi değil.

Suha Baltacı

Suha BALTACI
Düz Yol Gazcısı
19 Eki 2020
28
56
110
22
Kastamonu
Marka
Renault
Konu zaten hatalı , böyle bir soru tarzı olmaz model belli değil motor belli değil paket belli değil kornet mi kedi mi diye sorulmuş tuhaf hangisi 1.8 motor kornet mi düşman başına 1.9 kedi mi bagaja bir adet yedek turbo 1.6 7 dsg mi nerede gidiyor bu balata , 1.6 connect mi popom kalkmıyor ama yoldanda çıkmıyorum , Önce konuyu düzenleyin naçizane tavsiyem. @Suha Baltacı

Sorunun ucu açık isteyen 1.9 Tdi ile 1.8 Tdci hakkında konuşur isteyen 1.6 tdci ile 1.6 tdi hakkında konuşur, genel bir kıyaslama her konu da karşılaştırıp istediği modelin eksi ve artısını yazabilir herkes. Konu da hata olduğunu düşünmüyorum ben direkt ikisinin genelini sordum eski vs eski yazan da olur, yeni vs yeni yazanda olur. Benim de size naçizane tavsiyem kedi değil caddy, kornet değil connect, yimesi değil yemesi yazmanız kelimeleri doğru yazımı ile kullanmanız. :) milleti birbirine düşürme gibi bir amacım olsa buraya değil Instagrama fanatiklerinin olduğu yerlere yorum yapar milleti birbirine düşürürüm, ben fikir edinmek için buraya konu açtım, hoşunuza gitmiyorsa başka konularda gezinebilirsiniz.

Son düzenleme:

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,705
2
9,636
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Sorunun ucu açık isteyen 1.9 Tdi ile 1.8 Tdci hakkında konuşur isteyen 1.6 tdci ile 1.6 tdi hakkında konuşur, genel bir kıyaslama her konu da karşılaştırıp istediği modelin eksi ve artısını yazabilir herkes. Konu da hata olduğunu düşünmüyorum ben direkt ikisinin genelini sordum eski vs eski yazan da olur, yeni vs yeni yazanda olur. Benim de size naçizane tavsiyem kedi değil caddy, kornet değil connect, yimesi değil yemesi yazmanız kelimeleri doğru yazımı ile kullanmanız. :) milleti birbirine düşürme gibi bir amacım olsa buraya değil Instagrama fanatiklerinin olduğu yerlere yorum yapar milleti birbirine düşürürüm, ben fikir edinmek için buraya konu açtım, hoşunuza gitmiyorsa başka konularda gezinebilirsiniz.
Çok mantıklı konu pardon sorun bende herneyse neden bana Türkçe dersi vermiyorsun :D

• Haha
Tepkiler: Bedirhan

Suha Baltacı

Suha BALTACI
Düz Yol Gazcısı
19 Eki 2020
28
56
110
22
Kastamonu
Marka
Renault
Çok mantıklı konu pardon sorun bende herneyse neden bana Türkçe dersi vermiyorsun :D
Türkçe öğretmeni falan değilim zaten hatalı yazdığın 3 kelimenin ikisinin kökeni Türkçe değil genel bir dil eğitimi alabilirsin bunlar için birçok kurs var. Burda gerilim yaratmak yerine ilgini çeken konularla ilgilen.

• Haha
Tepkiler: S.Asil
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım