KAPALI Skoda Fabia vs Seat Leon 1.2 tsi DSG ???

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lider

Asfalt Kurutucu
29 Eyl 2016
22
9
595
Arkadaşlar bu ay veya olmazsa yılsonuna doğru bir araç alacağım 2 araç arasında kaldım.
Skoda fabia (çift renk opsiyonlu kırmızı+ piano black tavan ve 16 piano black jantlar) bayi 57 ye bırakıyor.
Seat leon (opak renk beyaz) bayi 63.5 e bırakıyor.
Leon c sınıfı bir araç evet ama bana biraz apaçi aracı geliyor. Ayrıca Leonda park sensörü yok. Bizim için olmazsa olmaz bir opsiyon (görsel park desteği).
Fabia kırmızı siyah renk opsiyonuyla çok şık duruyor. Kasası yeni. Fakat şöyle bi durumda var boyum 1.84 kilomda 90 ve b sınıfı araçlarda araca gömülemiyorum. Sürüş pozisyonum yüksekte kalıyor koltuk en dipte olsada. Sürüş pozisyonuda benim için önemli. Leonda böyle bi durum yok gömülüyorum en dipte.
Donanım olarak aman aman elzem bi fark yok benim için. Motor şanzuman aynı.
Ne diyorsunuz ?

cemincekara

Elit Apaçi
24 Eyl 2016
80
31
970
leon derim neden, en başta bir üst segment artısı var ve aldığınız bu aracı kullanırken sürüş pozisyonu önemli, hem rahatlık açısından hem de güvenlik. test sürüşü yapıp yapmadığınızı bilmiyorum yapmadıysanız kesin kararınızı test sürüşü yapmadan vermeyin yinede.

lider

Asfalt Kurutucu
29 Eyl 2016
22
9
595
2 sini de kullandım, leonu daha rahat kullandım ama benim gönlüm fabiadan yana daha şık (çift renk opsiyonuyla) ve kült bir araba gibi duruyor. Birde leon makyajlanacak 2017 de. Onunda yanında fabia da 6.5 inç multimedya, leonda 5.0 inç galiba. Sığmaktan yana problem yok ama dediğim gibi b sınıfı araçların sürüş pozisyonu biraz yüksekte kalıyor. Koltuk en dipte dahi olsa arabaya gömülemiyorum. 90 küsür kilonun da etkisi olabilir tabi :D

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Leon almak daha mantıklı olur. Park sensörüne ise alisabilirsiniz diye düşünüyorum. Her zaman üst segment almak donanim önemli değilse daha mantıklıdir.

lider

Asfalt Kurutucu
29 Eyl 2016
22
9
595
Hanımda kullanıcak aracı görsel destekli olması lazım oyüzden. Sonradan takılanlar sadece ses çıkarıyor dıt dıt diye. Leonda orjinal park sensörü (görsel destekli) plus paketle geliyor ozamanda fiyat 68 lere çıkıyor.

lider

Asfalt Kurutucu
29 Eyl 2016
22
9
595
Bi aklımda madem 68 lere çıkıyosun git 2012 2013 1.16i al diyor. 40 50 bin km de temiz hatasız 70 bine falan

lider

Asfalt Kurutucu
29 Eyl 2016
22
9
595
Malum sitede şuan ilanlarda 1.2 tsi skoda fabia kırmızı siyah dediğim çift renk opsiyonlu bi araç var. Vakti olan bi baksın bana hak verecek sonra :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım