KAPALI Skoda Fabia vs Seat Leon 1.2 tsi DSG ???

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lider

Asfalt Kurutucu
29 Eyl 2016
22
9
595
Arkadaşlar bu ay veya olmazsa yılsonuna doğru bir araç alacağım 2 araç arasında kaldım.
Skoda fabia (çift renk opsiyonlu kırmızı+ piano black tavan ve 16 piano black jantlar) bayi 57 ye bırakıyor.
Seat leon (opak renk beyaz) bayi 63.5 e bırakıyor.
Leon c sınıfı bir araç evet ama bana biraz apaçi aracı geliyor. Ayrıca Leonda park sensörü yok. Bizim için olmazsa olmaz bir opsiyon (görsel park desteği).
Fabia kırmızı siyah renk opsiyonuyla çok şık duruyor. Kasası yeni. Fakat şöyle bi durumda var boyum 1.84 kilomda 90 ve b sınıfı araçlarda araca gömülemiyorum. Sürüş pozisyonum yüksekte kalıyor koltuk en dipte olsada. Sürüş pozisyonuda benim için önemli. Leonda böyle bi durum yok gömülüyorum en dipte.
Donanım olarak aman aman elzem bi fark yok benim için. Motor şanzuman aynı.
Ne diyorsunuz ?

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,065
7
51,441
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Leon'u bizzat aile içinde kullanıyoruz, ilk çıktığında da farklı motorunun donanımının test sürüşünü yapmıştım. Fabia'nın da test sürüşünü yaptım. fiziksel olarak boyum 1.79, ama kilo çok çok fazla. oturduğumda boyum ayaklara +10, gövdeye +10cm 2metre gibi oluyor. iki araçta da oturduğumda ve inip binerken rahat edebiliyorum. Fabia'nın iç mekanı ve genel tasarımı Leon'a göre daha modern. bunun yanında, Fabia'nın kişiselleştirme seçenekleri, kullanışlı detayları ve yeni nesil multimedia sistemi Leon'un önünde. Yollarda çift renkli, özel jantlı Fabia'lar gördüm mü içim gidiyor yalan yok. Sürüş olarak da sınıfının geneline göre konforlu bir araç. Fiesta'mız var, ondan daha konforlu olduğunu söyleyebilirim. Yerinizde olsam iyi donanımlı, kişiselleştirilmiş bir fabia'yı Leon'a tercih ederim.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Net olarak Leon, serviste görsel destekli arka park sensörünü 400 liraya takıyorlar, bende sizin gibi düşündüm, 68 rakamlara çıkıp Leon alana kadar 2. el 116i aldım, eğer o rakamlara çıkabilirseniz gerçekten güzel otomobil, tek kötü yanı klostrofobik olması.

lider

Asfalt Kurutucu
29 Eyl 2016
22
9
595
Net olarak Leon, serviste görsel destekli arka park sensörünü 400 liraya takıyorlar, bende sizin gibi düşündüm, 68 rakamlara çıkıp Leon alana kadar 2. el 116i aldım, eğer o rakamlara çıkabilirseniz gerçekten güzel otomobil, tek kötü yanı klostrofobik olması.
Multimedya ekranından görüntü vermiyor bayidede söylediler. Emin misiniz görsel destekli olduğuna ?

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Görsel destekli dediğiniz ekranda otomobilin resmi çıkıyor, size ne kadar yaklaştığınızı renklerle gösteriyor, kamera değil, doğru anlıyorum değil mi? Vallahi ayağınızın hassasiyetine kalmış, ben 3.5 litrede gördüm, 15 litrede, dikkat ederseniz 6.5 ile gezebilirsiniz fakat trafiğe çok girerim derseniz 8 in aşağısını görmeniz zor. Aracımı aldığım adam Mk3 Leon FR Türkiye'ye ilk geldiğinde alanlardanmış, onu satıp bunu aldıktan sonra, Leon araba mı be diyordu. Bana sattığı aracı 1 ay önce almış kendisi, dar geldiği için satıp 3 serisi aldı. İç hacim konusunda 1 serisinin sıkıntınları var dikkat edin. Bagajı pek kullanışlı değil bence. Premium imkansız alamazsınız o fiyatlara, biz 76500'e aldık hatasız 2013 bi-xenon, gelişmiş gösterge,... dahil. Çok memnunuz.

lider

Asfalt Kurutucu
29 Eyl 2016
22
9
595
Görsel destekli dediğiniz ekranda otomobilin resmi çıkıyor, size ne kadar yaklaştığınızı renklerle gösteriyor, kamera değil, doğru anlıyorum değil mi? Vallahi ayağınızın hassasiyetine kalmış, ben 3.5 litrede gördüm, 15 litrede, dikkat ederseniz 6.5 ile gezebilirsiniz fakat trafiğe çok girerim derseniz 8 in aşağısını görmeniz zor. Aracımı aldığım adam Mk3 Leon FR Türkiye'ye ilk geldiğinde alanlardanmış, onu satıp bunu aldıktan sonra, Leon araba mı be diyordu. Bana sattığı aracı 1 ay önce almış kendisi, dar geldiği için satıp 3 serisi aldı. İç hacim konusunda 1 serisinin sıkıntınları var dikkat edin. Bagajı pek kullanışlı değil bence. Premium imkansız alamazsınız o fiyatlara, biz 76500'e aldık hatasız 2013 bi-xenon, gelişmiş gösterge,... dahil. Çok memnunuz.
Evet o görsel destekli ne taraftan yaklaştığınıza göre renklerle gösteriyor. Bende 2012 ışık paketli, teknoloji paket yok 69 a buldum bayandan 40 binde hatasız. Oda seçeneklerim arasında. Siz ne zaman aldınız ?

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
1 Ağustos'ta aldım ben, 2012 modellerin sıkıntılı olduğu konusunda çok duyum aldım, 2013'e yönelirseniz daha iyi olur bence.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım