Soğuk havada sileceği kaldırmak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Arkadaşlar soğuk havalarda sileceği kaldırmanın espirisi nedir ? Bazı araçların park halindeyken sileceklerinin kaldırılmış olduğunu görüyorum. Kaldırmayanlarsa çoğunlukta. Kaldıralım mııı yoksa olduğu gibi dursun mu :)

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
donup cama yapışmasın silecekler diye kaldırıyorlar sanırım, -402ı gördüm hiç donmadı benim silecekler bişey olmuyo merak etme

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,324
46,008
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Sileceklerin ucundaki plastik cama yapışıp veya kar altında kalıp donmasın, özelliğini yitirmesin diye havaya kaldırıyorlar. Sonra rahatsızın yahut oyun oynayan çocuklardan biri geliyor, havadaki sileceği eliyle kurcalayıp sileceği kendi eliyle hareket ettirmeye çalışıyor. En kötü ihtimalle sileceğin motorunu bozuyor, en iyi ihtimalle komple sileceği kırıyor. Yapılmasını pek mantıklı bulmadığım bir hareket. Sileceğin plastiği bozulursa 20 liraya plastik alır, bir kaç ay kullanırsın.

ilhan55

Profesör
12 Eyl 2016
1,250
3,043
3,720
Üst yorumda açıklanmış :) ben kaldırmıyorum çocukların özellikle o tatlı yaramaaz haytaların:Ddikkatini çekiyor,hedef yapıp kartopu ile kırmaya çalışıyorlar:mad:Ama seviyorum hepsini:D

1 Ocak 2017
2,657
9,779
5,270
38:22:37:12
Marka
Bugatti
Sileceklerin ucundaki plastik cama yapışıp veya kar altında kalıp donmasın, özelliğini yitirmesin diye havaya kaldırıyorlar. Sonra rahatsızın yahut oyun oynayan çocuklardan biri geliyor, havadaki sileceği eliyle kurcalayıp sileceği kendi eliyle hareket ettirmeye çalışıyor. En kötü ihtimalle sileceğin motorunu bozuyor, en iyi ihtimalle komple sileceği kırıyor. Yapılmasını pek mantıklı bulmadığım bir hareket. Sileceğin plastiği bozulursa 20 liraya plastik alır, bir kaç ay kullanırsın.
her şeyi biliyosun reis :D

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,093
7
51,500
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Arkadaşlar soğuk havalarda sileceği kaldırmanın espirisi nedir ? Bazı araçların park halindeyken sileceklerinin kaldırılmış olduğunu görüyorum. Kaldırmayanlarsa çoğunlukta. Kaldıralım mııı yoksa olduğu gibi dursun mu :)
Arabam bahçemde olduğu için fırtına uyarısı yoksa soğuklarda yapışma mevzusundan ötürü kaldırıyorum. Ama İstanbul'da sokakta bırakırken sileceklerle cam arasına naylon poşet koyardım. Aynı işi görüyor, camdan pıt diye kaldırılabiliyor. O naylonlar sileceğe de cam gibi yapışmıyor.

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
"Sileceklerimi çalabilirsiniz" intibası yaratıyor bende de. :D

Donmamasını, cama yapışmamasını istiyorsanız migros poşeti geçirip sarar öyle indirirsiniz camın üstüne. Bitti gitti.

Son düzenleme:

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Değerli tecrübe ve fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim poşet koyma fikrini tuttum :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım