Spor yayda kararsızlık

Emiinatile

Emin Atile
Düz Yol Gazcısı
13 Ağu 2020
40
16
145
24
Kayseri
Marka
Renault
daha öncesinde de konu açmıştım ultra racing spor yay alacağım aracım 2020 clio 4 0.9 tce aracı bazı zamanlar ailemle kullanıyorum 3-4 kişi biniyor arka tarafa kaç cm basarsam sürtmez veya vurma yapmaz bu konu hakkında bilgisi olanlar varsa benimle paylaşırlarsa sevinirim

diesel_s3

Uras Kayra Bağcı
Elit Apaçi
27 Ocak 2021
80
123
760
İzmir
Marka
Volkswagen
Merhaba,

Ben kendi aracımda Eibach pro kit yay kullanıyorum. Araba full dolu olduğunda ortalama kişi kiloları 70 desek 4x70 280kg yük biniyor. Bagajda valiz vs olduğunda sürtme yapmıyor ben çok kısa yay kullanmadım 3.5 santim civarı daha alçaldı. Şuan herhangi bir sıkıntı yok. Bana kalırsa 3.5cm hem arabanın aerodinamik yapısını bozmaz ve fiziksel açıdan rahatsızlık vermez diye düşünüyorum. 3.5 4cm arası bana kalırsa ideal bir mesafe.

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,498
1
4,826
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Ben clio 4 aracımda H&R marka yay kullanmıştım. Gayet kararında düşmüştü ve konfor kaybı çok azdı. Tatlı sert olmuştu. Ben o halde pistede girmiştim gayet iyiydiler. Ama her arabada yayla iyi olmuyor. Misal laguna ve megane rs yay takınca inanılmaz sertleşiyor ve var olan yol tutuşu kaybediyorlar. Bu iki model kesinlikle orjinal yaylarıyla daha iyi yol tutuyorlar. Ama clioda memnundum.

BorgaXxX

Panpa
29 Ocak 2017
443
1,436
2,645
Marka
Ford
Fiestama tahmini 10 gün kadar önce Eibach Pro Kit yay taktım. Benim aracımda gayet kararında alçalmış oldu. Eskisine göre inanılmaz bir konfor kaybı yok. Ama ani direksiyon hareketlerinde arabanın eğilme ve denge bulma eylemlerinde gerçekten sert yay kendini hissettiriyor. Çok daha direkt davranabiliyor araç yaylar sayesinde. Ben iyiki takmışım diyorum.

diesel_s3

Uras Kayra Bağcı
Elit Apaçi
27 Ocak 2021
80
123
760
İzmir
Marka
Volkswagen
Fiestama tahmini 10 gün kadar önce Eibach Pro Kit yay taktım. Benim aracımda gayet kararında alçalmış oldu. Eskisine göre inanılmaz bir konfor kaybı yok. Ama ani direksiyon hareketlerinde arabanın eğilme ve denge bulma eylemlerinde gerçekten sert yay kendini hissettiriyor. Çok daha direkt davranabiliyor araç yaylar sayesinde. Ben iyiki takmışım diyorum.
Bence de kararında yapılan yay modifikasyonları çok güzel oluyor ve güven veriyor fazlasıyla.

Emiinatile

Emin Atile
Düz Yol Gazcısı
13 Ağu 2020
40
16
145
24
Kayseri
Marka
Renault
Merhaba,

Ben kendi aracımda Eibach pro kit yay kullanıyorum. Araba full dolu olduğunda ortalama kişi kiloları 70 desek 4x70 280kg yük biniyor. Bagajda valiz vs olduğunda sürtme yapmıyor ben çok kısa yay kullanmadım 3.5 santim civarı daha alçaldı. Şuan herhangi bir sıkıntı yok. Bana kalırsa 3.5cm hem arabanın aerodinamik yapısını bozmaz ve fiziksel açıdan rahatsızlık vermez diye düşünüyorum. 3.5 4cm arası bana kalırsa ideal bir mesafe.
3.5 cm ideal o zaman kanka bende hr ve vogtland bakmıştım ama maddi sıkıntılar neticesinden dolayı ultra racinge yöneldim

Emiinatile

Emin Atile
Düz Yol Gazcısı
13 Ağu 2020
40
16
145
24
Kayseri
Marka
Renault
Ben clio 4 aracımda H&R marka yay kullanmıştım. Gayet kararında düşmüştü ve konfor kaybı çok azdı. Tatlı sert olmuştu. Ben o halde pistede girmiştim gayet iyiydiler. Ama her arabada yayla iyi olmuyor. Misal laguna ve megane rs yay takınca inanılmaz sertleşiyor ve var olan yol tutuşu kaybediyorlar. Bu iki model kesinlikle orjinal yaylarıyla daha iyi yol tutuyorlar. Ama clioda memnundum.
Kaç cm önerirsin abi 3.5 mu 5 mi

Emiinatile

Emin Atile
Düz Yol Gazcısı
13 Ağu 2020
40
16
145
24
Kayseri
Marka
Renault
kaç cm düşürdünüz aracı aklımda 3.5 cm var arkaya ailem bindiğinde sürtmemesini istiyorum

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
897
1,653
2,320
İst.
Marka
Ford
1 yıl/17.000 km'dir Corollada 35mm Koni kullanıyorum. Gerek tepkileri ve direktliğinden gerekse konforundan çok memnunum.

Son düzenleme:

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,498
1
4,826
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Kaç cm önerirsin abi 3.5 mu 5 mi
Ben 40mm olan mavi renk yaylarından kullandım. Net 30mm düşmüştü. Limitlerde olduğu belliydi. Üreticilerde 30mm den fazla düşen araçlar için amortisör değişimini önerirler. Fazlazı zaten apaçi işi olur. Yolda gidemeyip arkadan gelenleride mağdur etmeye lüzum yok bence.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım