Şu anki fiyatlar, otomobiller ile kıyasla bir Golf 7 testi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Herkese selamlar,
Golf 7 çıktığında Hatchback segmentine devrimleri taşımıştı; 5 inçlik ekrana kocaman diye bakıyorduk, arka kol dayama standarttı ve bunun gibi bir sürü özellik yeniydi. Şu an 0 fiyatlarının uçması sebebiyle ikinci el araçlara yönelen tüketiciler için şu anki gözle Golf 7'yi sizlere bir daha tanıtmak istedik. İyi seyirler...

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
Haklısın hocam. Ama ben de şu açıdan diyorum misal Otosan focus için adet başına 10k kar marjı koysun, Doğuş da golf için adet başına 15k kar marjı koysun. Bunun bizim açımızdan hiç bir önemi ve yararı yok. Fiyatlar ulaşılabilir olsaydı aradaki 5k'yı konuşurduk. Ama şuan en alt limitten ulaşılabilecek bir c segment otomobil bile ederinin çok çok üstüne çıkmış vaziyette. Dolayısıyla distribütörlerin koyacakları kar marjı farkını sorgulamak ve bir sonuca varabilmek bize hiç bir fayda getirmeyecektir.

Hocam düşündüğünüz şey aslında doğru da, sizce de birileri bunları konuşmadıkça fiyatlar daha da artmadı mı? Yani zaten sabaha kadar konuşalım bir anlamı yok da, yine de dayanamıyor insan bu fiyatları görünce...

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,238
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Abi zaten bu piyasada distribütörler çok para kazanmıyor ki. Onların kar marjlarını eleştirmek saçma zaten. Tamamen hak veriyorum.
Ben Ford'da ki yetkililerle de konuşuyorum. Devlet sadece vatandaşı sömürmüyor, bayilerin ve distribütörlerin de karını sömürüyor. Fiyatlar ötv ve kur farkından dolayı arttıkça distribütörlerin ve bayilerin kar marjları aynı oranda düşüyor. Hem adet başına ettikleri kar hem de yekün satışta ettikleri kar düşüyor. Üreticiler bu değirmeni sattıkları otomobillerden değil, yedek parça, işçilik ve satış sonrası hizmetlerden döndürüyor.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Beyler bayanlar sizin muhattabiniz distribütörler degil devlet olmalı. Bu arabaların euro üzerinden ithal edilirken ki değerleri arttıkça devlet daha çok para kazanıyor ve aracın vergi ücreti artıyor.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,238
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hocam düşündüğünüz şey aslında doğru da, sizce de birileri bunları konuşmadıkça fiyatlar daha da artmadı mı? Yani zaten sabaha kadar konuşalım bir anlamı yok da, yine de dayanamıyor insan bu fiyatları görünce...
Dediğim gibi hocam, devlet vergilendirmeyi azaltacak. İç ve dış siyasetimiz doğrusal bir ivme izleyecek dalgalı olmayacak ve belli standartın altına inmeyecek ki döviz alıp başını gitmesin. Böyle olduğu taktirde fiyatlar düşecek, satışlar artacak, üretici daha fazla kar elde edecek, tüketici daha uygun fiyattan alacak. Olay çözülmüş olacak. Biz distribütöre almayın kardeşim şu kar marjını, otomobilleri maliyetine satın desek de o fiyatlar cüzzi miktarda aşağı inecektir zaten ve bize dişe dokunur bir faydası olmayacaktır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım