SUNROOF BAKIMI

mavera97

Profesör
2 Kas 2016
166
319
1,335
merhaba herkese iyi forumlar,

aracımın sunroofundan ufak tefek tıkırtılar geliyor ve sinirimi bozuyor, benzer sorunu yaşayan ve sesi gidermek için ürün alan var mıdır? ben linkteki ürünü buldum ürünü kullanan veya emsalini kullanan var mıdır?

diablo1905

Profesör
17 Şub 2020
412
998
2,195
İstanbul
Marka
Alfa Romeo
Hocam sunroof sesi nereden geliyor bu önemli. önceki aracımda çok büyük cam tavan vardı ve ses yapardı. Yani büyük cam tavan olupta ses yapmaması çok kolay değil. Ben de körük gibi lastikleri silikonladım ama pek etki etmedi. Özellikle arabanın da kasıldığı anlarda o ses geliyordu. Daha çok tıkırdama ve çatırdama benzeri.

silikon sprey evet birbiriyle temas eden lastik kısımlardan gelen sesleri engeller. Öyle bir ses varsa. Ama oralardaki mekanik parçalarda vs silikon sprey kullanmamak lazım, uygun yağ ile yağlamak gerekli.

mavera97

Profesör
2 Kas 2016
166
319
1,335
Aracım w177 FL, sunroofran tıkırdama geliyor bozuk yola girdigimde ama ne zaman sunroofun arkasını kaldırsam ses azalıyor

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım