AÇIK Taktırdığım Double Teyp özellikleri sahte mi?

ahmetbrs708

ahmet içer
Takipçi
16 Ara 2023
2
0
10
29
bursa
Marka
Fiat
Merhaba, bir dükkanda aracım double teyp taktırdım fakat hızı vs. çok kötü. Haritalar, youtube ciddi manada kasıyor verim vermiyor.

4gb ram 64gb hafıza olarak anlaştığım ürünün depolamasında sıfır cihazda 27gb boş gözüküyor. Bir sıkıntı olduğunu anladım.

Araç değerlerinde ram 4 depolama 64 gözüküyor fakat tamamen yanlış olduğunu düşünüyorum.

Andoride cpu z yükledim ve değerleri sizinle paylaşmak istiyorum. Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Çünkü dükkana geri gidip para iadesi isteyeceğim. Kanıtlamam gerekiyor.

Son olarak android sürümü 12 yazıyor fakat android sitesinde api level 27 -. 8.1 android gösteriyor.

Görüntüleri sizinle paylaşıyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
17027219883276841355094669099497.jpg
IMG_20231216_130649.jpg
IMG_20231216_130810.jpg
android.jpg

HaniBanaDemiş

Rıfat
Profesör
2 Şub 2021
205
151
1,085
38
İstanbul
Marka
Opel
Benim görebildiğim şüpheli yerleri yazayım, daha iyi anlayan arkadaşlar belki cevap verir;

- Android 12 demiş ama son güvenlik güncellemesi 2018 yılı gözüküyor. 12 o kadar da eski olmaması lazım.
- Dahili hafıza 25 küsür gb gözüküyor. Eğer 32 gb bellek kullanıldıysa sistemin meşgul ettiği haricinde kalan miktar olarak mantıklı. 64 kullanıldıysa o kadar yeri ne meşgul edebilir ki?
- Boştaki RAM 800 küsür mb gözüküyor. Bütün arka plan uygulamaları kapalı varsayarsak ve Androidlerde kabaca yarısı boşta olur diye genellersek bu cihazda 2 gb toplam RAM olması daha büyük ihtimal.

Bir de hocam madem ekran fotoğrafı çekiyorsunuz bir zahmet telefonunuzu yan çevirin.

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,064
3
15,331
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Ürün 4 GB RAM ve 32 GB depolamaya sahip. Hiçbir o zaman 32 aldığınızda 32 gelmez. Yerine göre 25 gelir, 29 gelir, 30 gelir. Benim tabletim 128 GB ama 117 GB gözüküyor.

İşlemcinin ne olduğu belli değil, SoC sekmesinde yazarsa yazar ama doğru bilgi olup olmadığından emin olamayız. Ama kasıyorsa zaten iyi bir şey değildir.

İşletim sistemi sürümü bence Android 12 değil. Ama siz bunu kanıtlamak istiyorsanız aşağıdaki programı Play Store'dan indirip, "Android Operating System Check" seçeneğiyle teyit edebilirsiniz.

RAM kullanımı konusuna gelirsek, Linux sistemler ne kadar varsa o kadar harcamaya meyillidir. RAM'i kullanmamanın kimseye faydası yok o yüzden RAM kullanımını çok fazla görürseniz bunu problem olarak görmemek lazım. Zaten 4 GB hiçbir şey. 8'den aşağı olmaması lazım günümüzde.

Konuyu sonradan görecekler için bir gelecek notu: Lütfen Android araç üniteleri satın almayın. İsterse Dünya'nın en iyisi olsun, almayın. Çünkü araba için tasarlanmış bir şey değil. Zamanla şişecek, eskiyecek, kullanılmaz hale gelecek. Onun yerine, kendine ait özel sistemi olan ve bunun yanında Android Auto / Apple CarPlay fonksiyonu olan ürünler alın. Böylece arabanıza taktığınız ünitenin gücüne bağlı kalmaz, fonksiyonları telefonunuzdan alır, daha uzun ömürlü ve kaliteli bir deneyim yaşarsınız.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,022
7
51,356
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Diğer değerlerle ilgili çok sağlam yorumlar var, ben sadece RAM konusuna bir yorum yapayım.
Cihaz 4 GB RAM'e sahip olabilir fakat grafik birimi paylaşımlı bellekle çalışıyorsa, o RAM'in 2GB'ı filan grafik kartına gidiyor olabilir.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
şu başlıktan da anladığım android ekran adı altında satılanı da söylenene güvenerek alamayacağımız...

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,808
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Üstadım cihazın kendi menüsünde yazan detayları hiç önemsemeyin zira o kısma ram miktarı hafıza yada yazılım sürümü bilgileri hep kendileri tarafından yazılıyor. Hatta şu kadarını söyleyeyim 2gb ram ile 4gb arasında çalışma anlamında hiç fark yok. Direkt toptancısının söylediği şey aynen şuydu. "4/32 cihazlar aslında 2/32, 2/16 olanlar ise bildiğiniz 1gb ram gibi düşünün performans olarak. İlla alacaksanız 4/64 hatta 8/128 alın en azından bir süre işinizi görür lakin asla ses kalitesi anlamında bir beklentiye girmeyin."

Şu anda araçtaki multimedya sistemi için bir projem var. Şayet olursa detaylarıyla paylaşacağım. Bende bu android ekranlardan alacağım ama ram vs çok umrumda olmayacak. Bu ekran sadece geri görüş kamerası, çok lazım olursa ekran yansıtma ve pioneer smart sync uygulamasını kullanmak adına çalışacak. Aracın sadece güç ünitesinden ceryan alacağız. Ses çıkışları ana üniteye bağlı olacak. Cihazdan illa ses almamız gerekirse bt yada aux bağlantısını kullanacağız. Şimdi söyleyince karmaşık gelebilir. Bitince garaj kısmındaki konuya eklerim.

Özet olarak ben asla android cihazları ana ünite olarak tavsiye etmem. Pioneer markasının aracım için bir çözümü olsaydı fiyatına bakmaksızın onu tercih ederdim. Şayet apple carplay için almışsanız (telefonunuz iphone ise) Size en uygun pioneer modelini söyleyeyim SPH-DA120 modeli (android auto desteği yok) Android cihaz maceralarına hiç gerek yok. Aracımdaki montaj noktası uygun olsa böyle karmaşık projelerle uğraşmazdım şahsen bende.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım