Tesla Model 3 Gömmece

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,066
3
15,356
5,720
27
Istanbul
Marka
Honda
Değindikleri noktalar doğru.

Ama başka bir markadan veya işletmeden para almışlar, bu kasıtlı bir gömme işi.

Özellikle durmadan elektrikli arabanın elektriğini kesme muhabbetini çok gereksiz ve saçma buluyorum. Piller zarar gördüğünde, istediğiniz kadar kablosunu kesin o araç yanacaksa yanacaktır. Zaten kaza olduğunda araç bütün elektriğini kesiyor, siz kabloyu kesseniz ne işe yarayacak?

Yanacağı varsa yanar.

Bebebiskuvisi

Profesör
9 Eyl 2016
432
736
1,645
@Berkin doğru diyorsun. Piller darbe anında yanmaya başlayabilir. Richard Hammond'ın kazasında bunu gördük. Araba 3 gün boyunca yandı. Ben ayrıca Tesla'nın direk kazalarında Volvo'dan iyiyiz demesini sırf bu sebeple biraz manasız buluyorum.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Bu tip insanlara inanmayın. bu tipler, gece yarıları, demolation arenalarda, Toyota prius parçalayıp yağ bulanmış elleriyle balyoz tutan adamlardır.

seydv

Seydi
Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
120
116
1,235
27
İstanbul
Marka
Volkswagen
Hakkı bey model s ile model 3 karşılaştırmış.İzledikten sonra model 3 de ben en çok ekrana takıldım dışarıdan güzelde iç tasarıma geldiğimizde sürücüye bir ekran yok orta ekran yerine sürücüde ekran olsaydı daha iyiydi.

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,138
1
3,136
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Hakkı bey model s ile model 3 karşılaştırmış.İzledikten sonra model 3 de ben en çok ekrana takıldım dışarıdan güzelde iç tasarıma geldiğimizde sürücüye bir ekran yok orta ekran yerine sürücüde ekran olsaydı daha iyiydi.

Ben neden ısrarla bu kadar itin bir yerlerine sokmaya çalışmalarına anlam veremedim. Hakkı Alkan bunu iyi bilir aslında. Vestel'in telefonlarını filan tanıtırken "bu paraya bu kadar mal olur" gibi sözler söylemeyi iyi biliyor. "35bin dolarlık" Tesla'ya binip neden ortada tek bir ekran gördüğünde "hayal kırıklığı" olarak nitelendiriyor ki. Kıyasladığı araba Model 3'ün 2 katından daha fazla fiyata sahip bildiğim kadarıyla. Kıllandım ben şimdi bu çamur atma çabasından.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Ben neden ısrarla bu kadar itin bir yerlerine sokmaya çalışmalarına anlam veremedim. Hakkı Alkan bunu iyi bilir aslında. Vestel'in telefonlarını filan tanıtırken "bu paraya bu kadar mal olur" gibi sözler söylemeyi iyi biliyor. "35bin dolarlık" Tesla'ya binip neden ortada tek bir ekran gördüğünde "hayal kırıklığı" olarak nitelendiriyor ki. Kıyasladığı araba Model 3'ün 2 katından daha fazla fiyata sahip bildiğim kadarıyla. Kıllandım ben şimdi bu çamur atma çabasından.
Valla gm in patronu bile hergun bir pislik atma cabasinda.zamaninda kendileride elektrikli araba yapmis ama sonra bakmislar daha zamani degil petrol var mis gibi daha pahali direk benzine donmusler. Bana gore pislik atmaya calisanlarin cabalari cok gereksiz.muhtelemen cogu otomobil firmasi ellerindeki eski dizel motorlari benzinlileri daha cok uzun zaman itelemeye caliscaklardi ama tesla yuruyunce hepsinin bi taraflarinda patladi .
ya bu sadece otomobilde degil teknolojide bile var. Samsung bilmemne islemcili ram li bir telefonu 4.5 milyara satiyor xiaomi geliyor ayni islemci hatta daha guclu ram koyuyor cakiyor 2 milyari bilen aliyor .35 bin dolarlik arabanin maks yapabilecegi budur zaten daha ne olsun anlamiyorum bana gore f/p arabasi .rekabete dayanabileceklermi onu zaman gosterecek artik.

Son düzenleme:

emre16

Panpa
8 Eyl 2016
1,607
4,922
4,070
29
Aydın / Bursa
Marka
Renault
Demek ki bu Videolarda win win durumu yok hocam bildiklerini bilmediklerini konuşuyolar

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Değindikleri noktalar doğru.

Ama başka bir markadan veya işletmeden para almışlar, bu kasıtlı bir gömme işi.

Özellikle durmadan elektrikli arabanın elektriğini kesme muhabbetini çok gereksiz ve saçma buluyorum. Piller zarar gördüğünde, istediğiniz kadar kablosunu kesin o araç yanacaksa yanacaktır. Zaten kaza olduğunda araç bütün elektriğini kesiyor, siz kabloyu kesseniz ne işe yarayacak?

Yanacağı varsa yanar.
Bi ara her yer yanan lamborghini doluydu (aventador ) zamanla cozduler gerci.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,274
45,907
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Zaten bildiğim kadarıyla Hakkı Alkan otomobil sektöründe birisi değil. Çekmiş olduğu bu video ve yaptığı yorumlar sıradan bir otomobil kullanıcısının yorumlarından daha öte bir değerlendirme anlamı taşımayacaktır. Zira aynı mantıkla ve aynı konumla o araçları incelesem muhtemelen ben daha ağır eleştirirdim. Dediğim gibi otorite olarak eleştirmekten ziyade son kullanıcı olarak fikirlerini paylaşıyor gördüğüm kadarıyla. Yani çokta ciddiye almamak gerek.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Zaten bildiğim kadarıyla Hakkı Alkan otomobil sektöründe birisi değil. Çekmiş olduğu bu video ve yaptığı yorumlar sıradan bir otomobil kullanıcısının yorumlarından daha öte bir değerlendirme anlamı taşımayacaktır. Zira aynı mantıkla ve aynı konumla o araçları incelesem muhtemelen ben daha ağır eleştirirdim. Dediğim gibi otorite olarak eleştirmekten ziyade son kullanıcı olarak fikirlerini paylaşıyor gördüğüm kadarıyla. Yani çokta ciddiye almamak gerek.
Adamin iphone x i 16 milyara aldik ( oyle bir rakam yalan olmasin) videosu vardi ofisindeki herkes ziplaya ziplaya seviniyordu ben o gun kendisini takip etmeyi birakmistim valla.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,274
45,907
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Adamin iphone x i 16 milyara aldik ( oyle bir rakam yalan olmasin) videosu vardi ofisindeki herkes ziplaya ziplaya seviniyordu ben o gun kendisini takip etmeyi birakmistim valla.
İzlemiştim, ilk bizde v.s diye ofiste kutusundan çıkarmışlardı heyecanlı şekilde. Hani sevilir sevilmez o ayrı bir konu ama Tesla mevzusu tamamen son kullanıcı beğenisi ve fikri tadında. Yani onun eleştiriyor olması pek bir anlam ifade etmiyor benim için. Aynısını olumlu yahut olumsuz anlamda Sinan yapıyor olsa o zaman dikkate alırdım. Çünkü tecrübesi ve işi bu. Ama Hakkı Alkan'ın değil.

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,138
1
3,136
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Valla gm in patronu bile hergun bir pislik atma cabasinda.zamaninda kendileride elektrikli araba yapmis ama sonra bakmislar daha zamani degil petrol var mis gibi daha pahali direk benzine donmusler. Bana gore pislik atmaya calisanlarin cabalari cok gereksiz.muhtelemen cogu otomobil firmasi ellerindeki eski dizel motorlari benzinlileri daha cok uzun zaman itelemeye caliscaklardi ama tesla yuruyunce hepsinin bi taraflarinda patladi .
ya bu sadece otomobilde degil teknolojide bile var. Samsung bilmemne islemcili ram li bir telefonu 4.5 milyara satiyor xiaomi geliyor ayni islemci hatta daha guclu ram koyuyor cakiyor 2 milyari bilen aliyor .35 bin dolarlik arabanin maks yapabilecegi budur zaten daha ne olsun anlamiyorum bana gore f/p arabasi .rekabete dayanabileceklermi onu zaman gosterecek artik.
Demek ki bu Videolarda win win durumu yok hocam bildiklerini bilmediklerini konuşuyolar

Ben zaten asıl bu yüzden kıllandım. Hakkı Alkan bir otomobil eleştirmeni değil. Tamamen teknolojisi için bu otomobile yaklaşmış birisi ve yerin dibine soktuğu otomobilde o göğe çıkarttığı üst versiyonundan düşük bir teknoloji kullanılmış da değil. Sadece ne kadar para o kadar köfte olayı ve Hakkı da bu durumun farkında, söylediklerinden net bir şekilde anlaşılıyor. Otomobillerden anlamayan biri olabilir ama anlattıklarına bakılırsa dersine iyice çalışmış, iyice araştırmış otomobilleri. buna rağmen bu kadar gömmüş olması garibime gitti.

Düz mantıkla yaklaşan bir adam olduğunu varsayalım. "Tesla Model S süper ama çok pahalı ağbi yaaa." diyecek normal olarak. Aynı adamın karşısına Model3'ü çıkarıp "Al bak bu da Model 3. Az öncekinin biraz yavaşı, biraz daha az oyuncaklı olanı, ama yarı fiyatına" desen "Bu ne yeaa çöp bu" mu diyecek, yoksa "E tabi daha ulaşılabilir olmuş, bu paraya normal" mi diyecek?

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
yalnız 35000 dolara amerikada çok güzel arabalar var o kadar da düşük bir para değil bizimle karşılaştırmayın

Bebebiskuvisi

Profesör
9 Eyl 2016
432
736
1,645
Şöyle bir haber düştü şimdi de. Fabrikadan böyle geldiği iddia ediliyor.

https://drivetribe.com/p/customer-receives-their-new-tesla-L1te3oQWRMuTXY2fN-MZoA

UICwu_zxRjCAKLGxB6bRFw.jpg

Tesla'yı harcayacaklar matmazel.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
yalnız 35000 dolara amerikada çok güzel arabalar var o kadar da düşük bir para değil bizimle karşılaştırmayın
Bildigim kadariyla o paraya o kadar cabuk hizlanan baska araba yok. Zamanla basladilar dizelleri sehir icine sokmamaya teslanin oyle sorunu yok. Yakit zaten konusmuyorum. Bana mantikli geliyor aslinda

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Şöyle bir haber düştü şimdi de. Fabrikadan böyle geldiği iddia ediliyor.

https://drivetribe.com/p/customer-receives-their-new-tesla-L1te3oQWRMuTXY2fN-MZoA

Ekli dosyayı görüntüle 11290

Tesla'yı harcayacaklar matmazel.
Teslanin en buyuk hatasi bu oldu. Cok acilmaya basladilar.ozellikle amerikada yogun ilgiyle karsilasinca uretimi yetistiremez oldular bu ornekte sanirim onun sonuclarindan biri. Bu ilk degil daha oncede uretim hatalari ortaya cikmisti. Adam durmuyor ki daha yeni baslamissin uzaya cik araba uret ama bir yandan iscilerin grev yapsin vs isleri zor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım