Tofaş Doğan 131'e SLX (Tempra) Motoru Atmak Mümkün Mü?

muayeneden geçermi

• Kullanılan toplam oy
    21

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
benim kararım düz motora 1mm piston yada m40 piston koyucam slx karbüratör ve 1.3 üst kapak koycam slx lerin çoğundan hızlı olucağından şüphem yok yardım vve tavsiyeleriniz için teşekkürler
Rica ederiz gelişmeleri merak ederiz, bilgilendirebilirsiniz.

Sirius

Panpa
18 Eyl 2016
1,768
7,816
4,420
Marka
Volkswagen
tofas turbolayanlar muayeneye gireceği zaman atmosferiğe dönüyor diye biliyorum.

emirc

Emir çığın
Düz Yol Gazcısı
11 Mar 2020
10
3
145
23
bursa
Marka
Tofaş
İyi günler aracınız kaç model motor kaç cc ve kaç ileri ?
Benim aracım 1600 cc 1982 model 4 ileri 2 yarı 8. ay çıkışlı, motor bloğu dökme olduğu için 300 bg e kadar dayanır diyorlar şuan 1. piston segmanlardan yağ yakmasına rağmen çoğu slx le kafa kafaya bazen geçiyor bazen geçiliyor 4 ileri 1600 cc lik modeller 0-100 değerleri 12.8 saniye tofaş grubunun en hızlı serisi yakın zamanda eksantriksiz hacim büyütme egzoz manifolt çıkışlarını vb büyüterek 90 95 bg gibi bir güç yaklamayı hedefliyoruz gayet tatminkar bildiğim kadarı ile slx motorunu dahi işletemiyoruz en fazla doğan l motoru oda alttan eksantrikli olduğu için aynı duruyor bu da sorun çıkarmıyor işletme yapılmadan da geçiyor ama orjinal motorun bloğu iyi durumda ise onunla devam etmenizi tavsiye ederim enjoksiyon sistemi için bütceniz varsa geçilebilir. 1.3 konusunda ben girmezdim kendi açımdan daha çok sıkıştırma olduğu için hararet olayı daha çok olabilir veya kırabilirsiniz benim hararet sorunum yok radyatörüm 7 yılında erksan 3 yollu bakır radyatör ve sorun yaşamıyoruz size de tavsiye edebilirim herhangi 3 yollu bakır radyatör ile hararet sorunuz ciddi anlamda çözülebilir.

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım