Tonerli yazıcı tavsiyesi

Alper45

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,075
3,074
4,070
26
HP Deskjet 2060 All-In-One kartuşlu yazıcımızın kartuş fiyatının arşa çıkmasından dolayı yeni yazıcı almayı düşünüyoruz. Mümkünse 500 TL altında(çok zor farkındayım), yazdırma maliyeti düşük, tarayıcısı bulunan yazıcı tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim.

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,808
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Hocam eşim öğretmen ve onun için ben eve epson l200 model yazıcı aldım. Hani şu bitmeyen kartuş diye reklamı yapılandan. Kartuş maliyeti 150 tl ama hakikaten fazla çıktı veriyor. Aktif kullanırsanız enjektörlerinin tıkanması vs söz konusu olmuyor. Tek eksi yanı tarama ve özellikle yüksek kalitede renkli çıktılarda biraz ağır çalışıyor.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
HP Deskjet 2060 All-In-One kartuşlu yazıcımızın kartuş fiyatının arşa çıkmasından dolayı yeni yazıcı almayı düşünüyoruz. Mümkünse 500 TL altında(çok zor farkındayım), yazdırma maliyeti düşük, tarayıcısı bulunan yazıcı tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim.

Brother'ın lazerli yazıcıları iyidir, çok uzun zamandır değişik modellerini kullanıyoruz, çevreme de aldırdım genel olarak memnunlar. İstenmesi durumunda muadil drum ve muadil veya doldurma toner bulunabilir makine sorunsuz çalışır.

Tonerli diye şart yoksa kartuşlu olarak ben de Epson öneririm, ek bir masraf (drum) durumu olmamış olur.

Kullanım sıklığına göre seçim yapılmalı. Lazer yazıcıları yıllar sonra kutusundan çıkarıp kullanabilirsiniz, kartuşluların kartuşu donar. Ve tabii hız önemliyse lazer yazıcılar daha hızlı.

Yalnız dövizin durumu düşünülünce 500 lira altına bu tanımlara uyan iyi bir cihaz alabileceğinizi düşünmüyorum. Piyasadaki en ucuz "iş görecek" cihazlar 300-350 lira ve bir dünya kartuş masrafı açıyorlar. Bahsettiğim lazer yazıcılar için 1000 lirayı geçmeniz lazım.

Alper45

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,075
3,074
4,070
26
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim :) Dediğiniz modellere bir bakayım.

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,064
3
15,330
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Yani bende direkt Epson derim. Artık her marka doldurabilir tanklı modeller sunuyor neredeyse püskürtmeli yazıcılar sınıfında ancak Epson ilklerden birisiydi ve en azından bizim aldığımız modelin tankı baya büyüktü (L355).

Ancak yazı yazımı yavaş ve baskı kalitesi o kadar yüksek değil. Öte yandan sık kullanılmazsa veya sık kullanılırsa (evet ironik bir şekilde) arada bir temizlenmesi gerekiyor baskı kafasının (yazıcı bunu otomatik yapıyor ancak mürekkep kullanan bir işlem). Yoksa yer yer bozuk renkler, silik çizgiler görmeniz mümkün oluyor.

Hız ve kalite arıyorsanız tercihinizin lazer olması lazım.

Alper45

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,075
3,074
4,070
26
Yani bende direkt Epson derim. Artık her marka doldurabilir tanklı modeller sunuyor neredeyse püskürtmeli yazıcılar sınıfında ancak Epson ilklerden birisiydi ve en azından bizim aldığımız modelin tankı baya büyüktü (L355).

Ancak yazı yazımı yavaş ve baskı kalitesi o kadar yüksek değil. Öte yandan sık kullanılmazsa veya sık kullanılırsa (evet ironik bir şekilde) arada bir temizlenmesi gerekiyor baskı kafasının (yazıcı bunu otomatik yapıyor ancak mürekkep kullanan bir işlem). Yoksa yer yer bozuk renkler, silik çizgiler görmeniz mümkün oluyor.

Hız ve kalite arıyorsanız tercihinizin lazer olması lazım.
Hız hiç önemli değil. Yazdırma maliyeti düşük olsun ve tarayıcısı olsun yeter. Renkli yazdırmasa bile olur öyle diyeyim :)

MelihPiroglu

Melih Piroğlu
Takipçi
3 Ağu 2023
1
2
20
42
Kırşehir
Marka
Opel
Hız hiç önemli değil. Yazdırma maliyeti düşük olsun ve tarayıcısı olsun yeter. Renkli yazdırmasa bile olur öyle diyeyim :)
Hocam konu üstünden 3 yıl geçmiş ama benim gibi araştıranlara çözüm olsun diye yazıyorum. Geçen aylarda ne alsam diye çok araştırdım. Araabamdaki her sorunda baktığım burada da aratma yapıp sizin bu sorunuzu da görmüştüm. Neyse ki ben çözdüm. Yazmak için üyelik açtım, hep ben bilgi alıyorum bir faydam dokunsun :)
Sahibinden üzerinde HP P1102 model yazıcı buldum. Diğer forumlarda vs çok tavsiye edilmişti. 3 ay önce 2500 TL'ye aldım ikinci el olarak. Şanstır temiz buldum. Baskı maliyetleri de büyük dertti. İlk ay dolum denedim ama leke bıraktı kağıtta. Çorlu'dayım, düzgün dolduran bir yer de bulamadım.Yine uzun araştırmalarla DCP Toner diye bir sitenin tavsiye edildiğini görüp muadil toner aldım. Hem fiyat olarak çok uygun geldi, hem de 2100 sayfa kapasitesi falan güzel. Maliyetleri hesaplayınca çok kârda olduğumu gördüm. Araştıranlara tavsiyemdir.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Aynı ürün bende de var. Maalesef artık renkli kartuş almayı bıraktım. Kafayı yiyeceğim ramak kaldı.
Renkli olmasa bile olur diyorsanız direkt lazer yazıcılara yönelin. Temiz ikinci ellerini de düşünebilirsiniz. Bir de Kadıköy'de filan bazı yerler var, ikinci eli kendi garantisiyle satıyor. siyah beyaz lazer printer olarak piyasada çok tutulan marka modellerden bir tane alabilirsiniz. En azından ben olsam öyle yaparım. Bir daha printer alacak olursam da yapacağım şey kesinlikle budur.

Muhasebeci

Asfalt Kurutucu
21 Haz 2019
17
45
595
31
Marka
Citroen
Merhaba O zaman bende bir katkıda bulunayım; Evde ve ofiste canon pixma E3340 kullanıyorum.Çok memnunum.Ayrıca a4 dışında kaliteli fotoğraf baskısı da yapabiliyorsunuz.Pandemiden önce almıştım çok şükür hiç problem yaşamadım.Tavsiye ederim

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım