Toyota CHR rakip gelmiş Kia Niro

Siz hangisini tercih ederdiniz

• Toyota Chr

Kullanılan: 30 83.3%
  • Kia Niro

Kullanılan: 6 16.7%

• Kullanılan toplam oy
    36
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,921
2
24,234
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Kiayı fazla gömmüşsünüz,tasarım harici ch-r dan ne eksiği var anlamış değilim.
Ki burada da tasarım yerine iç hacim almış olunuyor bu da önemli bir tercih sebebi.
Arka tasarım güncel sorentonun küçültülmüşü,artık tüm markalarda tek tasarım yapıp segmentine göre boyut değiştiriyorlar zaten farklı bir durum yok buradada.
Yakıt tüketimi kasacak bir aracın çift kavramayla gelmeside gayet doğal.
Vites topuzu tamam çirkin ama aracın olayı o değil,vaadettikleri üzerinden gitmek lazım birazda.
Niro:Uzunluk / Yükseklik / Genişlik: 4355 mm / 1545 mm / 1805 mm
C-hr: Uzunluk / Yükseklik / Genişlik: 4360 mm / 1565 mm / 1795 mm gibi değerler var niro nun dingil mesafesini bulamadım ki büyük ihtimalle 1-2 cm fark vardır.Sonuç olarak bagajda 50 lt avantajlı niro hacimsel olarak. Bagaj da 50 lt dışında iç hacim artısı yok yani iç hacim de almış olmuyorsunuz gibi duruyor:)

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,921
2
24,234
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Ben de beğenenlerdenim bu arada. Araç amerika pazarı için tasarlandığından vites topuzunun neden öyle olduğunu anlayabiliyorum, big is better mantığı. Araç Amerika'da yakıt tüketimi rekorunu kırmış bu arada.

1.2 Turbo C-HR ile kıyaslamak yanlış olur bence. Hibrid olarak ikisini kıyaslamak gerekirse bagaj hacmi ve iç hacim olarak Niro kesinlikle daha iyi. C-HR biraz daha genç işi, Niro daha çok aile arabası olmuş. Sene 2017, neden arka frenler kampana diye sorguluyor insan ama arabanın max hızı 167km ile sınırlandırılmış bu arada. Zaten böyle bir aracı alan adamın kullanım tarzı sakin olacağından, ekonomi kasacağından kampana bir sorun olmaz diye düşünüyorum.

Bu arada boyutlar C-HR'dan daha büyük ama yabacı sitelerde araç için "subcompact SUV" denilmiş. Yani bizim tabilirimizle segmenti B-SUV.
Teknik verilerde C-hr la aralarında bagaj dışında fark yok gibi.Niro yu kullandınız ya da gördünüz mü ??

kansuvargun

Profesör
8 Eyl 2016
237
259
1,385
34
İstanbul
Teknik verilerde C-hr la aralarında bagaj dışında fark yok gibi.Niro yu kullandınız ya da gördünüz mü ??

Kullanmadım ya da görmedim. C-HR ile test sürüşü yapmıştım 1.2 Turbo ile, arkadaş kullanırken arkaya oturduğumda gerçekten sanki coupe bir aracın arkasında oturuyormuş gibi bir his vardı camlardan ötürü. Yoksa diz mesafesi fena değil. 50lt ise 2 çocuklu aile için 2 tane ufak bavul daha sığdırabilmek anlamına geliyor, azımsanacak bir sayı değil :)

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,921
2
24,234
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Kullanmadım ya da görmedim. C-HR ile test sürüşü yapmıştım 1.2 Turbo ile, arkadaş kullanırken arkaya oturduğumda gerçekten sanki coupe bir aracın arkasında oturuyormuş gibi bir his vardı camlardan ötürü. Yoksa diz mesafesi fena değil. 50lt ise 2 çocuklu aile için 2 tane ufak bavul daha sığdırabilmek anlamına geliyor, azımsanacak bir sayı değil :)
Bagajı çok doldurmadığım için birşey diyemiyorum 50 lt ne kadar önemli diye.Evet c-hr tasarımından dolayı arkaya doğru geçtikçe defosu olan bir crossover:D

Zulfadli

Mehmet
Profesör
1 Eki 2016
103
193
1,185
Ankara
Marka
Hyundai
C-hr: Uzunluk / Yükseklik / Genişlik: 4360 mm / 1565 mm / 1795 mm gibi değerler var niro nun dingil mesafesini bulamadım ki büyük ihtimalle 1-2 cm fark vardır.Sonuç olarak bagajda 50 lt avantajlı niro hacimsel olarak. Bagaj da 50 lt dışında iç hacim artısı yok yani iç hacim de almış olmuyorsunuz gibi duruyor:)
Dingil mesafesi 2700mm,bu da çok önemli değil.
Araçları tasarımlarına bakarak karşılaştırırsanız ch-r da arka çamurluklar oldukça geniş niro da daha düz geliyor bu da genişliğin iç hacimde efektif olarak kullanılmasını sağlıyor.
Oturma alanı ve omuz genişliğinde bu sebepten niro daha olumlu olacaktır.
Ayrıca sadece buradan değil yabancıların yapmış olduğu kıyaslama videolarından da bu fikri edindim.

Zulfadli

Mehmet
Profesör
1 Eki 2016
103
193
1,185
Ankara
Marka
Hyundai
comparativa-toyota-chr-kia-niro-201733550_12.jpg

Kendimi daha iyi ifade edebilmek için resim ekledim.
Ch-r da içeriden arka iki kapı arasındaki mesafe 1400mm ise niroda 1500mm civarı gelecektir.
Çünkü ch-r da kapı çamurlukdan yaklaşık 10cm içeride duruyor.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
C-hr ye binmedim ama ferah bir araca benzemiyor ben hiç sevmem öyle.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,921
2
24,234
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Ekli dosyayı görüntüle 7455
Kendimi daha iyi ifade edebilmek için resim ekledim.
Ch-r da içeriden arka iki kapı arasındaki mesafe 1400mm ise niroda 1500mm civarı gelecektir.
Çünkü ch-r da kapı çamurlukdan yaklaşık 10cm içeride duruyor.
10 cm çok ya:D ama anladım ne demek istediğini burda arka taraf hacminin efektif kullanımından bahsediyorsun ki haklısın:) Yalnız koltuk konumlandırılmasında şunu atlamamak gerek c-hr da koltuklar yere daha yakın ve v pozisyonunda yerleştirilmiş iç hacim olarak nironun enden kazandığı hacmi dikey kazanabilir

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Kia'da DCT gördüm, diğer hiçbir özelliğine bakmadan direk Toyota C-HR diyorum.
Bir çok kaynakta dct nin cvt gibi çalıştığını söylüyor iyi midir kötü müdür bilemedim ama.

Bagaj hacmi olayı karışık biraz: Chr hibrit bagajı 390 lt . Nironun 427 lt imiş. Dediğin 130 lt fark c-hr'nin 1.2 turbo olanıyla aradaki farkı.
Niro incelemesine baktım da amerikada priusa mpv platformunda rakip çıktı diyorlar.
toyota.com.tr de hibrit bagajına 297 lt denmiş https://www.toyota.com.tr/configure...936230f6/5f78d3a9-9665-4339-834b-a79f936230f6

Bu ölçüler aslında hiç bir şey ifade etmiyor mesela şuanki opel insignia ile vw passt bakalım bildiğim kadarıyla insignia daha uzun ve daha geniş ve daha yüksek ama coupe tasarımından ve dingil mesafesinden dolayı arkası daha dar ve klostrofobik hissettiriyor

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,921
2
24,234
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Bir çok kaynakta dct nin cvt gibi çalıştığını söylüyor iyi midir kötü müdür bilemedim ama.

toyota.com.tr de hibrit bagajına 297 lt denmiş https://www.toyota.com.tr/configure...936230f6/5f78d3a9-9665-4339-834b-a79f936230f6

Bu ölçüler aslında hiç bir şey ifade etmiyor mesela şuanki opel insignia ile vw passt bakalım bildiğim kadarıyla insignia daha uzun ve daha geniş ve daha yüksek ama coupe tasarımından ve dingil mesafesinden dolayı arkası daha dar ve klostrofobik hissettiriyor
hibritte stepne yok bana söyledikleri 390 lt civarı denmişti galeride. siteye baktım 297-377 litre arası değişir diyor.

Son düzenleme:

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,921
2
24,234
5,320
İzmir
Marka
Toyota

Ölçüler realiteyi gösteriyor, bir anlam ifade etmez diyemeyiz ama hissettiğimiz de yadsınamaz.Neden bej renk alırız daha geniş,ferah hissettirsin diye mesela.Coupe tasarımın verdiği hissiyat da arkada rahat etmem ya da bunalırım olur niro ya göre haklı bir görüş.

Son düzenleme:

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Ölçüler realiteyi gösteriyor, bir anlam ifade etmez diyemeyiz ama hissettiğimiz de yadsınamaz.Neden bej renk alırız daha geniş,ferah hissettirsin diye mesela.Coupe tasarımın verdiği hissiyat da arkada rahat etmem ya da bunalırım olur niro ya göre haklı bir görüş.
Görünen o ki chr daha büyük boyutları olmasına rağmen bagajı daha küçük mesela demek ki önemli olan o alanı doğru kollanmak

Zulfadli

Mehmet
Profesör
1 Eki 2016
103
193
1,185
Ankara
Marka
Hyundai
10 cm çok ya:D ama anladım ne demek istediğini burda arka taraf hacminin efektif kullanımından bahsediyorsun ki haklısın:) Yalnız koltuk konumlandırılmasında şunu atlamamak gerek c-hr da koltuklar yere daha yakın ve v pozisyonunda yerleştirilmiş iç hacim olarak nironun enden kazandığı hacmi dikey kazanabilir
Tamam 7.5cm olsun :)
Ayrıca V şeklinde koltuk deyince gözümde pek birşey canlanmadı,

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Yani daire dilimi gibi olmuyor mu koltuklar

bsonmez

Profesör
8 Eyl 2016
64
84
1,010
Konya
Ben gri renkli iç mekanı sevdim. Kapkara iç mekanı olan araçları beğenmiyorum. Mercedes in mavi iç mekanlı e serileri gözümde ayrı bir yeri vardır. @Zulfadli nın attığı fotografta Niro nun C-hr a göre daha geniş olduğu gözüküyor. 40lı yaşlara gelmiş birinin chr a bakacağını pek sanmıyorum. C-hr; çevreci genç, Niro; babanın az yakan ş.içi aracı gibi olmuş. Sağlamlık konusunda da ncap ın yaptığı bir testte Toyota nın yaptığı işgüzarlığı hepimiz gördük. Koreliler son 10 yıldır güvenlik konusunda çok geliştiler.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,921
2
24,234
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Görünen o ki chr daha büyük boyutları olmasına rağmen bagajı daha küçük mesela demek ki önemli olan o alanı doğru kollanmak
Ne vaadettiğine bağlı olarak da değişebilir küçük hacim algısı.Avrupa pazarı için üretilmiş rakipleriyle karşılaştırınca küçük bir bagajı yok cx3 ün full ü 287 lt .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım