KAPALI Toyota COROLLA? Clio 1.5 dCi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cyprus63

Düz Yol Gazcısı
4 Şub 2018
10
4
145
Arkadaşlar 40 bin tl nakit cash sıcak sımsıcak param var. Böyle dumanı üstünde. Bu parayla hasara ağır hasara carta curta bakmadan, kilometresi düşük temiz bir araç almak istiyorum ve tabii ki modeli yüksek ve olabildiğince donanımlı yani full paket dedikleri... bana önerilerde bulunun lütfen. Şimdilik Gözüme kestirdiğim 2016 model ağır hasar kayıtlı bir corolla var. 1.33 life paket. tek kafama takılan konusu ne kadar yakar ve donanımı eksik gibi daha bir navigasyonu bile yok gibi duruyor. Bir de cok daha uyguna 2015 model 1.2 joy paket clio var onun bir de 1.5 dizeli var. Çok kararsızım. bunların dışında ne alabilirim? ayrıca kredi çekip ikisini de alabilirim. çünkü yakınımın bir rent a carı var aracı orada çalıştırabilirim. ama yine yüksek model yüksek paket olmalı... her iki aracın bütcesi de 40 bin tl. biri kendim için öteki rent a car için... önerilerinize ihtiyacım var teşekkürler :)

cyprus63

Düz Yol Gazcısı
4 Şub 2018
10
4
145
40 bin liram olsa astra h düşürmeye calisirim 1.3 CDTİ. Yoksa corolla veya auris alirim devam ederim. Ama gonlumde 40 bin liraya e39 520i manuel yatar o ayri :D
güzel söylüyosun ben hala bmw hiç kullanmadım denemek istiyorum ama bir yandan da eski arabalardan bıktım. Hiç bu kadar param olmamıştı artık ben de temiz yeni bir arabaya binmek istiyorum böyle sağı solu dökülmeyen ne bileyim görüntüsü demode olmayan özellikle... mesela bir auxu bluetooth baglantısı bir navigasyonu olan bir arabaya binemk istiyorum. e92 vardı kafamda hatta bitane düşürmüştüm senin deyiminle ama eski ve demode o yüzden korktum vazgeçtim. 2007 model araç bile 11 yaşında oldu artık be kardeşim... auris ve toyota için ne diyosun? ayrıca astralar bana pek çekici gelmiyor ama şuan halihazırda bir astra var 1,6 CDTI sanırım 39 bin istiyor. 180 binde araç istanbulda pert etmişlerdir diye düşündüm... astra vardı aslına bakarsan 2015 model temiz ağır hasar kayıtlı bitane vardı düşük kmde... ama almadım fiyatı da uygundu..

Son düzenleme:
10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Astra 1.5 TDCİ diye bi model yok hocam :D 1.3 ve 1.6 CDTİ var. Tipini begenmezsin bir şey diyemem ama ben sana e39 alirim diyorum sen bana e92 bile demode geliyor diye karsilik veriyorsun. Bizim otomobil zevklerimiz uyuşmuyor bence :)

cyprus63

Düz Yol Gazcısı
4 Şub 2018
10
4
145
Astra 1.5 TDCİ diye bi model yok hocam :D 1.3 ve 1.6 CDTİ var. Tipini begenmezsin bir şey diyemem ama ben sana e39 alirim diyorum sen bana e92 bile demode geliyor diye karsilik veriyorsun. Bizim otomobil zevklerimiz uyuşmuyor bence :)
Ben de öyle yazmışım ya zaten? Evet o yüzden belirttim zaten e92 bile demode geliyor diye. Çünkü eski arabalardan bıkmış durumdayım. Ki hasar kayıtlı araç almaya kadar geldi konu. Neyse teşekkürler.

emre16

Panpa
8 Eyl 2016
1,607
4,922
4,070
28
Aydın / Bursa
Marka
Renault
Rent a car için dizel clio çok uygun , yakıttan dolayı daha cazip buna yakın olarak dacialarda düşünülebilir rent için . Hala linealar aktif bu da bi seçenek .

cyprus63

Düz Yol Gazcısı
4 Şub 2018
10
4
145
Rent a car için dizel clio çok uygun , yakıttan dolayı daha cazip buna yakın olarak dacialarda düşünülebilir rent için . Hala linealar aktif bu da bi seçenek .

haklısın kardeşim ama ben güneydoğu tarafında yapacağım için aracın görüntüsüne de önem veriyorlar. Linea pek tercih edilmez sanmıyorum. bir de clio 1.5 olanı çok uyguna bulmuştum ama satıldı. 1.2 si benzinlisi hala duruyor ama bu full paket. start stop, yokuş kalkış desteği falan falan... Toyota için birisi bana alıp sandık olarak mı kullanıcaksın dedi ve öylece kaldı daha cevap vermedi ağır hasarlı toyota corollanın eksisi nedir veya bu kadar kötü müdür nedir

emre16

Panpa
8 Eyl 2016
1,607
4,922
4,070
28
Aydın / Bursa
Marka
Renault
haklısın kardeşim ama ben güneydoğu tarafında yapacağım için aracın görüntüsüne de önem veriyorlar. Linea pek tercih edilmez sanmıyorum. bir de clio 1.5 olanı çok uyguna bulmuştum ama satıldı. 1.2 si benzinlisi hala duruyor ama bu full paket. start stop, yokuş kalkış desteği falan falan... Toyota için birisi bana alıp sandık olarak mı kullanıcaksın dedi ve öylece kaldı daha cevap vermedi ağır hasarlı toyota corollanın eksisi nedir veya bu kadar kötü müdür nedir
Konu corolla olunca kullanana sormak lazım abi :)
@DouglasAdams

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
10'uncu nesil makyajlı (2011) ve 11'inci nesil makyajsız (2016) model 1.33 Corolla ile fazlaca deneyimim oldu, 2016 'yı halihazırda arada kullanmaya devam ediyorum.

1.33'lerde tek paket sunuluyor. 2011'i baya doluydu şuan ki ile kıyaslayınca. 6 ileri düz şanzıman var. 99bg'e 128nm tork üretiyor. Atmosferik motorlu araç kullanıcısıysanız, yadırgamayacaksanız almanızda bir sorun yok. İtmiyor, çekmiyor, gitmiyor diyenler abartıdan başka bir şey değil, devirli kullanırsan tahminden de iyi gidiyor ama o durumlarda yakıt tüketimi artıyor haliyle. Linea 1.3 multijet şöyle kaçıyor böyle uçuyor falan deyip Corolla'ya burun kıvıran bir tanıdık var, 1.33'lük kağnı(!)ya yetişemedi multijetiyle. :) Ben hızlı sürücü değilim öncelikle onu söyleyeyim. Ama Linea 90'dan sonra bile bana güven vermiyor, Corolla'da 160'ta bile sorun hissetmiyorum. Araç sahibi uzun yolda 180'le gidiyorum diye anlatıyor, 1200 küsur kiloluk 99bglik bir arabadan da daha fazlasını beklemek haksızlık olur zaten. Mesele ne istediğini bilmekte.

Yakıt tüketimi kişiden kişiye fazlasıyla değişken bir şey. Benim normal kullanımımla 7.5-7.7 civarı yakıyor İstanbul'da.

Donanım olarak yoksul bir araç.
CD/radyo çalar, USB/AUX girişi, analog klima, yokuş kalkış desteği, ön kol dayama, 7 adet hava yastığı var (sürücü ön, sürücü diz, sürücü perde, yolcu ön, yolcu perde, arka sağ yolcu perde, arka sol yolcu perde). Bir de dijital saat var konsolda, onu unuttum. :D Sevmeyenler oluyor ama bana çok karakteristik geliyor o Casio saat, tam Japon işi. Alman'a Fransız'a koysan yakışmaz.
(2011'de deri direksiyon, katlanan yan aynalar, arka kol dayama ve sis farı vardı üsttekilere ek olarak, onları kıstılar.)

*İnternette ön yolcu diz hava yastığı da bulunduğunu yazanlar olmuş, ondan emin değilim. Üstteki 7 hava yastığı Toyotalarda (en azından benim bildiğim her Toyota'da) standart zaten, her model ve donanımda.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,917
2
24,222
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Corollayı hangi donanımda bulursanız bulun güvenliği müzik ses sistemi cliodan iyi olacaktır.İç hacim olarak eşit gibiler sedan cliodan bahsediyorsak.Corolla yı dizel bulmak çok zor yüksek kmlere çıkmak gerekiyor.o yüzden eliyorsunuz zaten.1,33 motor bir üst vergi dilimine giriyor 0,33 litreyle o yüzden 1,6 kovalamanızı öneririm.Ha model yılı ve kasa düşersiniz ama 1,6 daha tatmin eder. Ayrıca C segment bir japon arabası yerine B segment ortalama bir araba bakmazdım.Arkada torsiyon olsa da konforlu bir araçtır corolla.Eksisi şu donanım olarak eksik ve 2010 dan eski bir arabaya biniyor izlenmi edinirsiniz.Bu sorun değil diyorsanız direk corolla bakarım.

cyprus63

Düz Yol Gazcısı
4 Şub 2018
10
4
145
10'uncu nesil makyajlı (2011) ve 11'inci nesil makyajsız (2016) model 1.33 Corolla ile fazlaca deneyimim oldu, 2016 'yı halihazırda arada kullanmaya devam ediyorum.

1.33'lerde tek paket sunuluyor. 2011'i baya doluydu şuan ki ile kıyaslayınca. 6 ileri düz şanzıman var. 99bg'e 128nm tork üretiyor. Atmosferik motorlu araç kullanıcısıysanız, yadırgamayacaksanız almanızda bir sorun yok. İtmiyor, çekmiyor, gitmiyor diyenler abartıdan başka bir şey değil, devirli kullanırsan tahminden de iyi gidiyor ama o durumlarda yakıt tüketimi artıyor haliyle. Linea 1.3 multijet şöyle kaçıyor böyle uçuyor falan deyip Corolla'ya burun kıvıran bir tanıdık var, 1.33'lük kağnı(!)ya yetişemedi multijetiyle. :) Ben hızlı sürücü değilim öncelikle onu söyleyeyim. Ama Linea 90'dan sonra bile bana güven vermiyor, Corolla'da 160'ta bile sorun hissetmiyorum. Araç sahibi uzun yolda 180'le gidiyorum diye anlatıyor, 1200 küsur kiloluk 99bglik bir arabadan da daha fazlasını beklemek haksızlık olur zaten. Mesele ne istediğini bilmekte.

Yakıt tüketimi kişiden kişiye fazlasıyla değişken bir şey. Benim normal kullanımımla 7.5-7.7 civarı yakıyor İstanbul'da.

Donanım olarak yoksul bir araç.
CD/radyo çalar, USB/AUX girişi, analog klima, yokuş kalkış desteği, ön kol dayama, 7 adet hava yastığı var (sürücü ön, sürücü diz, sürücü perde, yolcu ön, yolcu perde, arka sağ yolcu perde, arka sol yolcu perde). Bir de dijital saat var konsolda, onu unuttum. :D Sevmeyenler oluyor ama bana çok karakteristik geliyor o Casio saat, tam Japon işi. Alman'a Fransız'a koysan yakışmaz.
(2011'de deri direksiyon, katlanan yan aynalar, arka kol dayama ve sis farı vardı üsttekilere ek olarak, onları kıstılar.)

*İnternette ön yolcu diz hava yastığı da bulunduğunu yazanlar olmuş, ondan emin değilim. Üstteki 7 hava yastığı Toyotalarda (en azından benim bildiğim her Toyota'da) standart zaten, her model ve donanımda.
Öncelikle detaylı yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Aradığım yorum diyebilirim. Şimdi şöyle bir durum var eski kasa araç kullanmaktan bktım. E bütçem de kısıtlı. 40 bin tlye mesela 2015 bir astra sedan bulabilirim. Ama bilmiyorum Opeldense Toyota daha cazip geliyor bana. Kasası pek hoşuma gitmese de en azından yeni nesil kasa olduğu belli (Farlar,stoplar vs) Deri direksiyon yan aynalar ve sis farı pek de gerekli değil. Ama ben mesela yeni bir arabaya biniyormuş gibi hissetmem için orada büyük bir ekran görmeliyim. Yani navigasyon mp3 vs. Bu bazısında var bazısında yok. Bazısında dijital klima var ama çoğunda analog klima gördüm. Ben o ekranı navigasyonu falan sonradan almayı düşünüyorum. Bunun için ne diyorsunuz bir fikriniz var mı ayrıca ses sistemi nasıldır ? Bir de son olarak uzun yolda ne yakıyor? Ben de sakin kullanıcıyım hız sevmem. Gerekmedikçe de yapmam. Ama hız yapmam derken de mesela uzun yol da 90 la bitmez. 120-130 bandında seyredilir az çok... Bu dilimlerde yakıtı nasıldır sonuçta 1.33 motor çok yakmaz mı

cyprus63

Düz Yol Gazcısı
4 Şub 2018
10
4
145
Corollayı hangi donanımda bulursanız bulun güvenliği müzik ses sistemi cliodan iyi olacaktır.İç hacim olarak eşit gibiler sedan cliodan bahsediyorsak.Corolla yı dizel bulmak çok zor yüksek kmlere çıkmak gerekiyor.o yüzden eliyorsunuz zaten.1,33 motor bir üst vergi dilimine giriyor 0,33 litreyle o yüzden 1,6 kovalamanızı öneririm.Ha model yılı ve kasa düşersiniz ama 1,6 daha tatmin eder. Ayrıca C segment bir japon arabası yerine B segment ortalama bir araba bakmazdım.Arkada torsiyon olsa da konforlu bir araçtır corolla.Eksisi şu donanım olarak eksik ve 2010 dan eski bir arabaya biniyor izlenmi edinirsiniz.Bu sorun değil diyorsanız direk corolla bakarım.
Hocam aslında şöyle söyliyim ben tam açıklayamamışım. 1 tane alıp rent a car a vericem. 1 tane de kendime alıcam. Clio pek bana cekici gelmiyor zaten aynı segment de değiller ama corolla ağır hasar kayıtlı bunun bi sıkıntısı olur mu? 1.33 hasar kayıtlı 40 bine bulabilyorken, 1.6 lar 70-80 bin civarı ya da ben piyasasını bilmiyorum 1.6 ların. ama tabii ki 1.6 daha iyi olur aynı fiyat bandında bulunabilirse. Ses sistemi çok önemli hocam hangi marka hoparlor vs kullanılmış bilginiz var mı veya tatmin edici mi akustigi ses kalitesi vs.? son olarak eski kasaları istemiyorum artık demode araba kullanmak istemiyorum açıkçası. Dışardan arabaya baktığımda yeni araba olmalı artık tak dedi midem bulandı eski arabaya binmekten :)

Bir de kimisinde ekran navigasyon falan varken kimisinde yok o neden? Onu sonradan taktırınca verimi uyumu nasıl olur acaba?

Son düzenleme:

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Öncelikle detaylı yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Aradığım yorum diyebilirim. Şimdi şöyle bir durum var eski kasa araç kullanmaktan bktım. E bütçem de kısıtlı. 40 bin tlye mesela 2015 bir astra sedan bulabilirim. Ama bilmiyorum Opeldense Toyota daha cazip geliyor bana. Kasası pek hoşuma gitmese de en azından yeni nesil kasa olduğu belli (Farlar,stoplar vs) Deri direksiyon yan aynalar ve sis farı pek de gerekli değil. Ama ben mesela yeni bir arabaya biniyormuş gibi hissetmem için orada büyük bir ekran görmeliyim. Yani navigasyon mp3 vs. Bu bazısında var bazısında yok. Bazısında dijital klima var ama çoğunda analog klima gördüm. Ben o ekranı navigasyonu falan sonradan almayı düşünüyorum. Bunun için ne diyorsunuz bir fikriniz var mı ayrıca ses sistemi nasıldır ? Bir de son olarak uzun yolda ne yakıyor? Ben de sakin kullanıcıyım hız sevmem. Gerekmedikçe de yapmam. Ama hız yapmam derken de mesela uzun yol da 90 la bitmez. 120-130 bandında seyredilir az çok... Bu dilimlerde yakıtı nasıldır sonuçta 1.33 motor çok yakmaz mı

Ekran bayiden çıkmadan veya sonradan alınabiliyor ama bence yetkili servislerde satılanlar pahalı. Dışarıda araca bire bir uyumlu ekranlar satılıyor 600-1500 lira aralığında, kalitesine, özelliğine göre (navigasyonlusu vs.). Benim bildiğim 1.33'lerin tamamı analog klima ve klima sonradan satılan bir şey değil, o konuda diyeceğim bir şey yok. Corolla 1.33'ün standart ses sistemi bence kötü (2011'de o da bariz daha kaliteliydi mesela, onu üstte yazmamışım-bende fun spec donanım yaris var kalite olarak baya fark var aralarında, corolla'da ses boğuk). Uzun yola çıkmadığım için bir şey diyemeyeceğim, fabrika verisi 4,9lt diyor yaksın yaksın 5,5lt yakar diye düşünüyorum.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Hocam aslında şöyle söyliyim ben tam açıklayamamışım. 1 tane alıp rent a car a vericem. 1 tane de kendime alıcam. Clio pek bana cekici gelmiyor zaten aynı segment de değiller ama corolla ağır hasar kayıtlı bunun bi sıkıntısı olur mu? 1.33 hasar kayıtlı 40 bine bulabilyorken, 1.6 lar 70-80 bin civarı ya da ben piyasasını bilmiyorum 1.6 ların. ama tabii ki 1.6 daha iyi olur aynı fiyat bandında bulunabilirse. Ses sistemi çok önemli hocam hangi marka hoparlor vs kullanılmış bilginiz var mı veya tatmin edici mi akustigi ses kalitesi vs.? son olarak eski kasaları istemiyorum artık demode araba kullanmak istemiyorum açıkçası. Dışardan arabaya baktığımda yeni araba olmalı artık tak dedi midem bulandı eski arabaya binmekten :)

Bir de kimisinde ekran navigasyon falan varken kimisinde yok o neden? Onu sonradan taktırınca verimi uyumu nasıl olur acaba?
Eger ses kalitesine onem veren biri iseniz ve aracinizda hali hazirda daha onceden alinmis bir opsiyon var ise ( bose ses sistemi veya bang olufsen vb) o teybi cikartip yerine ekran taktirmayin.bu soyledigim standart hali vasat ses veren araclar icin gecerli degil tabiki.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Son düzenleme:

cyprus63

Düz Yol Gazcısı
4 Şub 2018
10
4
145
Rent işini Güneydoğuda yapacağım dediniz. Şunu alın toplayın verin kiralamaya. Zaten posasını çıkaracaklar, temiz araba vermenin anlamı yok.
2016 Duster. Temiz emsallari 70.000+ Tl.
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...er-1.5-dci-4x4-110-ps-6-ileri-524109746/detay

Kendinize de dizel Corolla veya benzinli Fd6 Civic alabilirsiniz.
Duster mantıklı olabilir bilmiyorum ne kadar tercih edilir. Onu düşüneceğim. Aracı vereceğim rent a car a da soracağım ne tercih ediliyor diye ona göre dediğiniz gibi zaten aracın anasını ağlatacakları için hasar kayıtlı bişey almayı düşünüyorum. ağır hasar kaydı vs olabilir ama modeli yüksek fiyatı düşük bişey bakıyorum şimdilik.

Benim için önerdiğiniz araçlar da sağlam ve masrafsız piyasası olan araçlar ama yeni bişey istiyorum. Yani hangi aracı alacaksam son kasası neyse onu almak istiyorum. 2016 Corolla var şimdilik tavan hariç boyalı 39 bin tl ye alabilirim. Alıp şöyle navigasyon falan taktırıp sıfır gibi bir araca binmek istiyorum çok şey istiyorum biliyorum ama şuan bu corolla ile mümkün gözüküyor. araç 15 bin km de. Ha ağır hasar kayıtlı olmasının çok kötü negatif yönleri var ise onu bilemiyorum şimdilik..

cyprus63

Düz Yol Gazcısı
4 Şub 2018
10
4
145
Eger ses kalitesine onem veren biri iseniz ve aracinizda hali hazirda daha onceden alinmis bir opsiyon var ise ( bose ses sistemi veya bang olufsen vb) o teybi cikartip yerine ekran taktirmayin.bu soyledigim standart hali vasat ses veren araclar icin gecerli degil tabiki.
Yani şimdilik öyle bose li falan bir araca denk gelmedim. Peki bunu mesela ekranda sağlayamaz mıyız? yani kaliteli ekranlı bişey alma şansım yok mu bunlar örneğin aliexpress de falan türkiyenin 4te 1 i fiyatına satılıyor. Türkiyede 2000 tl olan ekranlar orada 100-200 dolar arası hatta 50 dolara bile var ama mesela bi 300 dolar verip hem sesi iyi hem görüntüsü özellikleri falan öyle bişey alınabilir ama işte pek anlamadığım için tam olarak ne arayacağımı bilmiyorum açıkçası. Peki hoparlörleri falan nasıldır normal stok hali ile corollanın

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Yani şimdilik öyle bose li falan bir araca denk gelmedim. Peki bunu mesela ekranda sağlayamaz mıyız? yani kaliteli ekranlı bişey alma şansım yok mu bunlar örneğin aliexpress de falan türkiyenin 4te 1 i fiyatına satılıyor. Türkiyede 2000 tl olan ekranlar orada 100-200 dolar arası hatta 50 dolara bile var ama mesela bi 300 dolar verip hem sesi iyi hem görüntüsü özellikleri falan öyle bişey alınabilir ama işte pek anlamadığım için tam olarak ne arayacağımı bilmiyorum açıkçası. Peki hoparlörleri falan nasıldır normal stok hali ile corollanın
Ben bugune kadar hic rastlamadim hocam sonradan takilan ekrandan alinacak ses ile orjinal hali hazirda iyi bir sistem varsa arada daglar kadar fark olur.
2012 kasa corollanin ses sistemi cok iyi degildi. Linea lardaki gibi kotu degil ama cokta iyi bir sey beklemeyin

cyprus63

Düz Yol Gazcısı
4 Şub 2018
10
4
145
hayır zaten 2015 altı araç düşünmüyorum açıkçası.. Aslında böyle çok daha donanımlı bişey olursa bütçeyi de esnetebilirim . neyse şöyle bişeyle araç çok daha modern bir görünüşe kavuşur diye düşünüyorum.

https://tr.aliexpress.com/item/For-...04d80f8&transAbTest=ae803_4&priceBeautifyAB=0

https://tr.aliexpress.com/item/NAVI...a12b22c&transAbTest=ae803_4&priceBeautifyAB=0

Yalnız ikinci attığım biraz değişik geldi sanki klimayı falan da dijitale çeviriyor gibi... Öyle birşey mümkün mü ? ve bu ikisi için ne diyorsun hocam? yakışmaz mı araca

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım