Toyota Corolla T-Sport Test Sürüşü / K20'den alışık olduğumuz VTEC bu sefer Lift

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Herkese Merhaba ,

Araç sahibi Bertan abi ile Tsportu inceledik umarım hoşunuza gider.

Türkiyede Tsportlar epey nadir görebileceğimiz araçlar umarım video hoşunuza gider
smile.png

Araç hakkında sizin düşünceleriniz nelerdir ?

Teşekkür ederim

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Güzel ama bilinmeyen bir araba. Ellenmemiş hâliyle 192bg@6800rpm 180nm/7800rpm güç veriyor, 0-100 8,4sn. Temizi olsa tam alınası araba, hem bileni pek yok, görsel olarakta çok ufak değişiklikler dışında 1.6'sından farklı durmuyor. Gerçi Türkiye'de TS dışında 3 kapı yok, oradan ayırt edilebilir ama sokakta bu farkı bilen insan çok azdır. Pek bilinmediği için abuk subuk ellere düşmemişlerdir diye düşünüyorum, gerçi ülkede pek fazlada yok.

24 Ağustos'ta burada bu arabadan söz edip, 25 Ağustos'ta paylaşılması benim açımdan tuhaf olmuş. İçime doğmuş sanki. :D

https://www.sahibinden.com/toyota-corolla-1.8-ts
Kırmızı, gri, İstanbul'daki siyah uzun zamandır satılık. Rize'deki siyah yeni gelmiş. Yıpratılan arabalar ve kmleri 150k+, kendime güvenebilsem (bakımı vs.) uğraşabilecek olsam güzel arabalar.

tersiyer

Profesör
8 Eyl 2016
583
477
1,570
İstanbul
Bilgim yoktu, bakındım biraz İngiltere'dekilerde gözüküyor. Buraya gelenler farklı üretim değilse ESP var.

Düzenleme: Toyota'da adı VSC (Vehicle Stability Control) olarak geçiyor.
İlanların birinde gördüm, direksiyonun solunda TRC OFF düğmesi var, yani çekiş kontrol sistemiymiş Toyota'da ama ESP var mı yok mu çözemedim.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
İlanların birinde gördüm, direksiyonun solunda TRC OFF düğmesi var, yani çekiş kontrol sistemiymiş Toyota'da ama ESP var mı yok mu çözemedim.
TRC dediği ASR.
VSC ise ESP.

VSC yani ESP'nin farklı bir tuşu yok. TRC OFF tuşuyla kontrol ediliyor.
TRC OFF düğmesine basıp çekince TRC kapanıyor ama hız artınca tekrar devreye giriyor. TRC tek başına kapatılamıyor. Araba çalışır ama hareket etmezken TRC OFF'a bir kaç saniye basılı tutunca kadranda hem TRC OFF hemde VSC OFF yazıyor. Böyle yapınca hız artınca devreye de girmiyor. Tekrar devreye almak için düğmeye basmak veya kontağı kapayıp açmak gerekiyor.

Son düzenleme:

tersiyer

Profesör
8 Eyl 2016
583
477
1,570
İstanbul
TRC dediği ASR.
VSC ise ESP.

VSC yani ESP'nin farklı bir tuşu yok. TRC OFF tuşuyla kontrol ediliyor.
TRC OFF düğmesine basıp çekince TRC kapanıyor ama hız artınca tekrar devreye giriyor. TRC tek başına kapatılamıyor. Araba çalışır ama hareket etmezken TRC OFF'a bir kaç saniye basılı tutunca kadranda hem TRC OFF hemde VSC OFF yazıyor. Böyle yapınca hız artınca devreye de girmiyor. Tekrar devreye almak için düğmeye basmak veya kontağı kapayıp açmak gerekiyor.
Hocam VSC OFF yazıyosa tuşa basınca var o zaman bunun ESP'si

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Arabanın torku 180, Beygiri 192 hp... bu benim çok dikkatimi cekti.

Bu tip araçlar böyleydi.
Örneğin;
Türkiye'deki S2000'lerin ellenmemişleri 240bg 208nm.
Ep3 (2003 model civarı) Typre-R 200bg 196nm.
Fn 2 (2008 vb.) Typre-R 201bg 193nm.
2000 Integra Type-R 190bg 178nm.
(Integra 1.8 motor diğerleri 2.0)

Son kasa Type-R turbolu olduğundan işler değişti (310 bg 400 nm).

Eski Ferrari, Lamborghini vs.de de var öyleleri. 2007 Lamborghini Gallardo 530bg 510nm vb. örnekler var tek tek yazmayayım.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,304
1
9,457
4,970
kocaeli
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım