Uzun Dönem Araç Kiralama Tavsiyesi

Machine

Profesör
22 Eki 2016
92
119
1,060
İstanbul
Selamlar, son zamanlarda yaşadığım sorunlardan sonra aracımı değiştirmem gerektiğine karar verdim ancak son dönemdeki araç fiyatları malum... Muhasebeci abim uzun dönem araç kiralamanın çok daha yararlı olacağını ve gider olarak gösterilebileceğini söyleyince benimde aklıma yattı... Daha önceden uzun dönem kiralama yapan üyeler varsa konuyla ilgili yardımcı olurlarsa memnun olurum. Hangi firma ile çalıştılar, ne gibi sorun yaşadılar yada memnuniyetleri oldu gibisinden...Araç olarak Egea düşünüyorum, yeterli ve uygun fiyatlı gibi görünüyor...

Sevgiler...

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
bazıları bireysel vermiyor kurumsal kiralama yapacaksınız doğrumu

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,280
3,907
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Kiralama tek araç için mi olacak ? Yoksa belirli bir sayı var mı ? Biz yıllardır kiralık kullanıyoruz şirkette bir çok araç var hem lüks segment hem de şirket spec dediğimiz çeşitli yerlerden fiyat alıyoruz karşılaştırıyoruz yani hangisi ucuzda ona yöneliyoruz daha çok ama tabii ki sözleşme de ki yıllık Km miktarı veya hasar durumunda ki bedeller, yerine araç tahsisi gibi konular da epey önemli.
Bireysel olarak kiralamak bana pek mantıklı gelmiyor maalesef ama iyi hesap kitap yapmak lazim bu konularda..

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Merhaba,

Bende bu konuya kafa yordum baya bir süre.
Bir internet sitesi var... aradığınız aracı, yapacağınız km yi.. kontrat süresi gibi kriterleri girip, araç kiralama şirketlerinden teklif alıyorsunuz.
Ben bireysel olarak, bu işe kalkıştım, 1 yıllık kontrat ve 40k km sınırı ile teklifler almıştım ... rakamlar korkunçtu ... baz donanımlı dizel megane lar için 4500+KDV civarı teklifler almıştım ... (3 ay önce) ...

Tercihen firmalar 3 yıllık kontrat yapıyorlar... filo olursa indirim oranı da artıyor lakin insanlar para sıkışıklığı yaşadığı ve 0km fiyatları da yüksek olduğundan firmalar kiralama bedellerini de yükseltiyorlar.. bunun bir nedeni de, kasko bedellerinini ciddi oranda yükselmiş olması ...

Yani iyi bir hesap kitap yapmak lazım ..

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,857
26,205
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Bana genel olarak mantıklı gelmiyor. Yol yapan araçta en büyük maliyet yakıt onu kiralıkta da kendimiz karşılıyoruz zaten. Bakım vergi vs. de 2-3 aylık ücretle bi yıllığı karşılar, aracı bikaç yıl sonra çok ucuza satsak bile daha az zarar olur. Küçük-orta çaplı bikaç şirket arabalarını satıp filo kiralamaya geçip yılın sonunda tekrar satın alma yoluna gittiler mantıklı olmuyor diye. Siz daha iyi bilirsiniz tabi gider göstermenin size kazandırdığını falan

hi-men

Profesör
8 Eyl 2016
180
290
1,335
Aydın
Marka
Fiat
Bireysel kiralama olarak reklamını gördüğüm bir firma, DRD'nin markası. İlk çıktığı zaman meraktan bakmıştım yanlış hatırlamıyorsam daha çok çeşit vardı, şimdiki araçlar aşağıda;

https://onecar.com.tr/araclar

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,280
3,907
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Bana genel olarak mantıklı gelmiyor. Yol yapan araçta en büyük maliyet yakıt onu kiralıkta da kendimiz karşılıyoruz zaten. Bakım vergi vs. de 2-3 aylık ücretle bi yıllığı karşılar, aracı bikaç yıl sonra çok ucuza satsak bile daha az zarar olur. Küçük-orta çaplı bikaç şirket arabalarını satıp filo kiralamaya geçip yılın sonunda tekrar satın alma yoluna gittiler mantıklı olmuyor diye. Siz daha iyi bilirsiniz tabi gider göstermenin size kazandırdığını falan
Eger yılda 70-80 k yol yapiyorsan az yakan araç kiralamak avantajlı yüksek ihtimalle çünkü bakım+vergi+sigorta+kasko ve geri sattığında (ki bu kadar çok yol yapiyorsan ha deyince de satamazsın) ki miktarı iyi hesaplamak gerekir ki kiralamak bu durumda mantıklı ve karlı çıkacağını düşünüyorum..

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,857
26,205
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Eger yılda 70-80 k yol yapiyorsan az yakan araç kiralamak avantajlı yüksek ihtimalle çünkü bakım+vergi+sigorta+kasko ve geri sattığında (ki bu kadar çok yol yapiyorsan ha deyince de satamazsın) ki miktarı iyi hesaplamak gerekir ki kiralamak bu durumda mantıklı ve karlı çıkacağını düşünüyorum..
Zaten satarken çok çok düşük fiyata verilir ama sıfırdan alırken de gider gösterilebiliyor. Çok bilmiyorum ama 5 yılın sonunda 90a alınan bi aracı 50ye satsa 40bin araçtan 20bin de 5 yılın yürütme maliyeti desek 5 yıllık maliyet 70bin tl, hadi 10 da beklenmeyen masraf desek 80bin. Ama kirada aylık 2bin tl den 5 yılda 120bin tl yapıyo kira ücreti ki aylık 2bin tlye yılda 70k km yapacak şekilde kira da olmaz herhalde

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
GarentaPro tavsiye edebilirim. Fiyatları hakkında bilgim yok ancak araçları, hizmetleri başarılı. Kaza yaptığınızda vs hiç bir sorun yaşamıyorsunuz.

rosel

Profesör
Destekçi
11 Eyl 2016
620
956
2,270
Marka
BMC
Biraz araştırdım bu konuyu Polo bile aylık 3-4 bin tl ye geliyor. Çok pahalı tabii bütçeniz uygunsa. Bütçeniz uygun olsa bile kredi taksiti ödeyerek o paraya araç alabilirsiniz.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım