AÇIK Vites bazen 1'e geçmiyor bazen 2 ye geçerken ses çıkarıyor neden olabilir?

Esco

Davidphomi
Elit Apaçi
10 Eki 2018
200
39
995
39
Philippines
Marka
Suzuki
Arkadaşlar opel insignia aracım var şanzımanda uğultu vardı şanzıman indi yapıldı başlıkta söylediğim sorunları ustaya söyledim dişliler veya başka bir yerinde problem yok halatlara bakalım bidaha getirdiğinde dedi. Daha önce başına gelen oldu mu 1e geçmeyince debrijaya bas çek yapıyorum eski şahinlerde ki gibi geçiyor :D sürekli yapmıyor bunu birde 2 ye atarken dışardan duyulur şekilde tak diye ses geliyor manuel de normal mi bunlar?

HaniBanaDemiş

Rıfat
Profesör
2 Şub 2021
205
151
1,085
38
İstanbul
Marka
Opel
Aracımı ilk aldığımda yapmıştı. Yetkili servise götürdüğümde vites kolu ayarı yaptıklarını söylemişlerdi. Bana göre dişliler birbirine sürtüp aşındırdıkça geçişler yumuşuyor.

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,066
6,944
5,020
github.com
Marka
BMW
Şanzıman indi yapıldı demişsin ama neler elden geçti neler değiştirildi vs daha detaylı bilgi verebilir misin? İçi açıldığında illaki şanzıman yağı değiştirilmiştir. Yanlış viskoziteli yağ ya da fabrikanın önerdiğinden daha az yağ koyulmuş olabilir. Cırtlama vs yoksa senkromeçlerde bişey olacağını sanmıyorum

Esco

Davidphomi
Elit Apaçi
10 Eki 2018
200
39
995
39
Philippines
Marka
Suzuki
Şanzıman indi yapıldı demişsin ama neler elden geçti neler değiştirildi vs daha detaylı bilgi verebilir misin? İçi açıldığında illaki şanzıman yağı değiştirilmiştir. Yanlış viskoziteli yağ ya da fabrikanın önerdiğinden daha az yağ koyulmuş olabilir. Cırtlama vs yoksa senkromeçlerde bişey olacağını sanmıyorum
Tüm bilyalar değişti uğultu vardı yanmış bilyalar onun dışında sorun yok diğer parçalar iyi demişti usta, işinin ehli işciliği iyi bi ustaydı servisten cıkma bir abi sadece opel bakıyor zaten yanlış yağ koyacağını zannetmıyorum kaldı ki eski yağı varkende aynı şeyi yapıyordu şanzımanın içinde değilde vites kolunda falan bişey olabilir mi acaba cırtlama değil böyle şanzıman sesli calışıyor gibi 2ye atarken böyle tak diye ses cıkıyor bazen ağır ağır atarsan ses cıkarmıyor

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Tüm bilyalar değişti uğultu vardı yanmış bilyalar onun dışında sorun yok diğer parçalar iyi demişti usta, işinin ehli işciliği iyi bi ustaydı servisten cıkma bir abi sadece opel bakıyor zaten yanlış yağ koyacağını zannetmıyorum kaldı ki eski yağı varkende aynı şeyi yapıyordu şanzımanın içinde değilde vites kolunda falan bişey olabilir mi acaba cırtlama değil böyle şanzıman sesli calışıyor gibi 2ye atarken böyle tak diye ses cıkıyor bazen ağır ağır atarsan ses cıkarmıyor
Benim şanzımana el atan usta da yetkili servis çıkışlı, Kocaeli'nin en çok tanınan özel Opel servisiydi. Manuel şanzımana ATF yağ koymuştu buradaki sığırlar. O yüzden o kriterlere çok da şeyyapmayın derim.
Somut çözüm için maalesef bende başka bir öneri yok.

Esco

Davidphomi
Elit Apaçi
10 Eki 2018
200
39
995
39
Philippines
Marka
Suzuki
Benim şanzımana el atan usta da yetkili servis çıkışlı, Kocaeli'nin en çok tanınan özel Opel servisiydi. Manuel şanzımana ATF yağ koymuştu buradaki sığırlar. O yüzden o kriterlere çok da şeyyapmayın derim.
Somut çözüm için maalesef bende başka bir öneri yok.
Doğru diyorsunuz zaten bu aralar kendim usta olup cıkıcam 3 tane usta değiştirmiştim yakın zamanda

crescendo

Senkromeççi
24 May 2023
9
0
60
denizli
Marka
Opel
2'ye yumuşak atarken ses yok ama normal atarken ses çıkmasının sebebi ayağını biraz hızlı çekiyosan debriyajdan az da olsa yığılma yapmasından dolayı alt takımda bir parça ses yapıyor olabilir. böyle sorunlar genelde alt takımdan çok basit bi şeyden çıkabiliyor. alta bi baktır derim.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım