KAPALI Vitesi R'den boşa alınca gocurt diye ses çıkması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,370
7,209
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Merhaba, başlıkta da belirtiğim gibi R'den boşa alınca gocurt diye bir ses çıkıyor nedeni ne sizce?

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Sadece geri vitesten çıkarken mi yapıyor o sesi? Eğer sadece geri vitesten çıkarken yapıyorsa şanzımanı açtırıp geri vites senkromenç ve manşonuna baktırın. Başka bir ihtimal gelmiyor aklıma ama. Araç neydi? Manuel mi otomatik mi?

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,370
7,209
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Sadece geri vitesten çıkarken mi yapıyor o sesi? Eğer sadece geri vitesten çıkarken yapıyorsa şanzımanı açtırıp geri vites senkromenç ve manşonuna baktırın. Başka bir ihtimal gelmiyor aklıma ama. Araç neydi? Manuel mi otomatik mi?
Araç 2013 1.6 tdci focus manuel. Bu ses her zaman çıkmıyor bazen çıkıyor.

kaan898

Asfalt Kurutucu
10 Eyl 2016
25
6
595
Merhaba, başlıkta da belirtiğim gibi R'den boşa alınca gocurt diye bir ses çıkıyor nedeni ne sizce?
hiç uğraşma hemen bi şanzıman katkısı al dene.bu katkılar benzin mazot katkıları gibi göreceli etki etmez,direk anlarsın farkını.eskiden arexons marka çok kullandım farklı araçlarda ciddi faydasını gördüm ama son yıllarda ihtiyacım olmadıgı için marka bilmiyorum.hatta araç çok km yaptıysa kaldırmışken şanzıman yağını da değiştir...

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
hiç uğraşma hemen bi şanzıman katkısı al dene.bu katkılar benzin mazot katkıları gibi göreceli etki etmez,direk anlarsın farkını.eskiden arexons marka çok kullandım farklı araçlarda ciddi faydasını gördüm ama son yıllarda ihtiyacım olmadıgı için marka bilmiyorum.hatta araç çok km yaptıysa kaldırmışken şanzıman yağını da değiştir...

Bunları kullanınca , firma arabayı garanti dışı bırakmıyormu ?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,282
45,924
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Benim manuel focus'ta da 1.vitese geciste zorluk vardi. Fordlarin vites gecislerinde puruz olabiliyor. Benim aracin sanziman bilyasi degisince tum gecisler kaymak gibi oldu. Servise bir gosterin derim.

abulut1993

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
27
6
595
Her aracın farklı farklı huyları vardır doğrudur, fakat unutulmaması gereken böyle şeyler normal değil. En ucuzundan şanzıman yağını kaliteli bir yağ ile değiştirerek kurtulabilirsiniz. Keza benim aracımda da yokuş aşağı bir yerdeyken 'R' ye aldığımda "garç"lıyordu. Yağ değişiminde düzeldi, düzelmeseydi o zaman senkromeç mi bilyamı diye düşünmeye başlardım.
Geçmiş olsun.

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Fordların genel sorunu geri vitese takarken cırlamadır, 2000 model fordumda böyle arkadaşımın 2015 model forduda böyle..
ama siz geri vitesten çıkartırken ses geldiğini söylemişsiniz, araç kaç bin km de debriyaj durumu iyi mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım