AÇIK Volkswagen Polo 1.4 TDİ BlueMotion Stop Etme Sorunu / Polo 1.4 TDİ Düşük Devirde Stop Etme

FURKANBOLATT

furkanbolat
Takipçi
19 Şub 2024
4
0
10
25
ankara
Marka
Volkswagen
Aracım Polo 2014 model Bluemotion 1.4tdi.

20Kmh altında iken 2. vitese atınca stop ediyor. bu 3.vites 30 4.vites 40 5.vites 50 olarak devam ediyor. Bana göre araba devri çok düştüğü için stop ediyor ama.

Stop etmeden bir sarsıntı herhangi bir şey yok. Acaba bunun çözümü nedir? Araç giderken stop etmesi normal gelmiyor bana.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Oguzhan B.

Oguzhan
Senkromeççi
7 Şub 2024
16
2
70
27
İstanbul
Marka
Opel
Hocam neden 20 km/h altında 2.vitese atıyorsunuz? Uzmanı olmamakla birlikte düşük hızda vites yükselttikçe devir düştüğünden stop etmesi normal gibi.

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,039
3
4,934
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai

20Kmh altında iken 2. vitese atınca stop ediyor. bu 3.vites 30 4.vites 40 5.vites 50 olarak devam ediyor. Bana göre araba devri çok düştüğü için stop ediyor ama.

Stop etmeden bir sarsıntı herhangi bir şey yok. Acaba bunun çözümü nedir? Araç giderken stop etmesi normal gelmiyor bana.

20 km/h hız,vites oranı uzunsa belli bir devrin altında kalınca motor vuruntuyu önlemek adına kendi kendine stop ediyor olabilir,20'yi geçene kadar yarım debriyajla ilerlemeyi,mümkünse 20'nin altında 2. vitesi kullanmamaya dikkat edin.Sorun devam ediyorsa başka arızalar aranabilir.

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,030
7
51,360
6,820
Kocaeli
Marka
Opel

20'nin altında 2'ye atıp aragaz vermeden yürümeye kalkışıyorsanız stop eder. Hatta @M.Shadows un dediği gibi bilinçli şekilde kendini kapatıyor bile olabilir.
İçiniz rahat edecekse bu motora aşina olan bir vw ustasına araçla tur attırıp denettirin. Son yorumu o yapsın derim. Çünkü bizim çok bilmediğimiz detaylarda bir enjektör arızası, kurum birikimi, turbo hortumu bilmemnesi falan filan bir şeyler çıkar, buradan hayatta kestiremeyiz.

HaniBanaDemiş

Rıfat
Profesör
2 Şub 2021
208
151
1,085
38
İstanbul
Marka
Opel
Bahsettiğiniz vites yükseltmelerini hangi devirde yapıyorsunuz ve yükselttiğinizde hangi vitesle yürümeye çalışıyorsunuz? İnşallah 1100-1200 devir civarı kullanmaya çalışmıyorsunuzdur.

FURKANBOLATT

furkanbolat
Takipçi
19 Şub 2024
4
0
10
25
ankara
Marka
Volkswagen
Bahsettiğiniz vites yükseltmelerini hangi devirde yapıyorsunuz ve yükselttiğinizde hangi vitesle yürümeye çalışıyorsunuz? İnşallah 1100-1200 devir civarı kullanmaya çalışmıyorsunuzdur.
Araç devi̇r araliklarina alişamadim i̇şi̇n açikcasi. 20 kmh hizda 2. Vi̇teste 1000 devi̇r oluyor ama 1. Vi̇testede bağiriyor. Araba 2500 devi̇rde gi̇derken vi̇tes atinca 1100 devi̇rlere gi̇bi̇ çok düşük devi̇rlere geli̇yor vi̇tes araliklari çok tuhaf. Bu yüksek suratlarda düşük devi̇rle gi̇tmeme sağliyor ama. 120 i̇le gi̇derken 2000 devi̇r geçmi̇yor araç

20'nin altında 2'ye atıp aragaz vermeden yürümeye kalkışıyorsanız stop eder. Hatta @M.Shadows un dediği gibi bilinçli şekilde kendini kapatıyor bile olabilir.
İçiniz rahat edecekse bu motora aşina olan bir vw ustasına araçla tur attırıp denettirin. Son yorumu o yapsın derim. Çünkü bizim çok bilmediğimiz detaylarda bir enjektör arızası, kurum birikimi, turbo hortumu bilmemnesi falan filan bir şeyler çıkar, buradan hayatta kestiremeyiz.
Bir sitede gördüm, aynı sorunu 2015 yılında yaşamış birisi. Bayide yazılım atmışlar düzelmiş. Ne kadar doğru bilmiyorum.

aragaz vermem gerekiyor mu işte bu bana tuhaf geliyor ankarada yaşıyorum çok dik rampalarda çok sıkıntı bu. Vites atana kadar araç ivme kaybediyor

Moderatör tarafında düzenlendi:

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,039
3
4,934
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Araç devi̇r araliklarina alişamadim i̇şi̇n açikcasi. 20 kmh hizda 2. Vi̇teste 1000 devi̇r oluyor ama 1. Vi̇testede bağiriyor. Araba 2500 devi̇rde gi̇derken vi̇tes atinca 1100 devi̇rlere gi̇bi̇ çok düşük devi̇rlere geli̇yor vi̇tes araliklari çok tuhaf. Bu yüksek suratlarda düşük devi̇rle gi̇tmeme sağliyor ama. 120 i̇le gi̇derken 2000 devi̇r geçmi̇yor araç

Bir sitede gördüm, aynı sorunu 2015 yılında yaşamış birisi. Bayide yazılım atmışlar düzelmiş. Ne kadar doğru bilmiyorum.

aragaz vermem gerekiyor mu işte bu bana tuhaf geliyor ankarada yaşıyorum çok dik rampalarda çok sıkıntı bu. Vites atana kadar araç ivme kaybediyor

Aracınızın 3 silindirli bir motor olduğunu,düşük hacimli olduğunu ve turbo basıncının optimum seviyesinin 1750 devir civarı olduğunu unutmazsanız problem çıkmayacaktır.Sizin probleminiz arabayı boğmanızdan dolayı yaşanıyor yüksek ihtimalle,yokuşlarda 1. vitese atıp devir çevirmekten çekinmeyin.Hele motorunuz CUS motorun 75 hp versiyonuysa bu öneriyi uygulamanız oldukça elzem olacaktır.Bir de üstüne 2. vites oranı uzun olduğu için aracın toplaması için 1500 devir altında kesinlikle kalmamanız gerekiyor.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım