Vw Grubu İki Silindir Kapama Teknolojisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Merhaba
Bir iki Comsuption videosu izledim. Bana gayet başarılı bir özelik gibi geldi. Peki act sahip araç kullanan arkadaşlar aynı fikirdemi. İstanbul veya Türkiye gibi bol bayırlı yollarda sistem başarılımı..

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Gayet başarılı bir motor ve gayet başarılı bir teknoloji, bol yokuşlu yerler ile pek ilgisi yok gerekli koşullar sağlandığında devreye giriyor, dizelin hantallığını sesini sorununu hiç risketmeden alınabilecek bir motor, tüketim olarak dizeli aratmaz performans olarak harikadır 150 ACT, yeni nesil dsg şanzıman ile Harika uyum içerisinde çalışır

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bu teknoloji ülkemizdeki fiyatların da etkisiyle pek tutmadı gibi gözüktü ama aslında işe yarayan bir sistem gibi görünüyor. Ford'da Vw gibi düşünmüş olmalı ki 2018 itibariyle yeni üretilecek ecoboost motorlarına aynı teknolojiyi koyacakmış.

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Bu teknoloji ülkemizdeki fiyatların da etkisiyle pek tutmadı gibi gözüktü ama aslında işe yarayan bir sistem gibi görünüyor. Ford'da Vw gibi düşünmüş olmalı ki 2018 itibariyle yeni üretilecek ecoboost motorlarına aynı teknolojiyi koyacakmış.
Vag grubunun yaptığına diğer markalar yıllar sonra zar zor yetişir ;);););) baq krdşm nei sawunuorsn blmym ama şmdi bkrsan Leon bu sınıfın en iiiisi ;);)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Vag grubunun yaptığına diğer markalar yıllar sonra zar zor yetişir ;);););) baq krdşm nei sawunuorsn blmym ama şmdi bkrsan Leon bu sınıfın en iiiisi ;);)
ahsadhsdh diyorum ya focus'u satıp leon alacağım ilk fırsatta :D Şaka bir yana, işe yarayan bir sistemse kimden alındığının hiç önemi yok. Yeter ki uygulansın. Bizim işimize gelir az yakıt harcamak.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Konuyla ilgili çok güzel bir BSFC haritası buldum..

800px-VWTSI_BSFC.jpg

Bu gördüğünüz 1,4 litre tsi motorun 2011 yılında yayınlanan bir bir Bsfc haritası. 2 silindiri kapatma teknolojisinin motorda nasıl bir etki, yarattığını göstermektedir. 1 numaralı kırmızı çizgi motorun ürettiği sabit gücün, yakıt tüketim haritasındaki eğrisini gösterir. Burda kırmızı çizginin 30 kw güç olduğu belirtilmiş. Yakıt haritasında, dalga dalga motorda yakılan yakıtın yüzdelik oranları görülmektedir. 4 silindir çalıştığında motor (a noktası) , iki silindir kapatıldığında (b noktası) elde edilen yakıt veriminden %20 daha fazla yakıt tüketmektedir.
Arabanın son vitesinde saate 100 km hızla giderken 2100 devir cevirdiğinde, iki silindir kapalı iken yakıt ekonomisi 0,7 litre aşağa çekilmektedir. Motor 2 silindir kapalı iken 25 newton ile 75 newton arasında bir güc üretmektedir. 4 silindirli motorun maksimum torku ise 250 newton olarak ölçülmüştür.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım