VW jetta 2006 1.6 fsi yağ seçimi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

omerta84

Profesör
29 Ara 2016
242
130
1,085
normalde 5w30 castrol kullanıyorduk , bu seferde motul deneyelim dedik. Fakat motulde farklı ürünler var 5w30 için (x-clean fe , x-clean+ , eco-nergy ) bu modellerin ne farkı var bizim hangisini kullanmamız doğru olur ?
kitapçığında sadece 5w30 mu yazıyor. genelde onunla birlikte kodlar yazar. hatta bnm leon da sadece vw 504 yada 507 olanı alın diye yazıyor. bende bakmıştım x-clean fe olmuyor x-clean+ oluyordu.soğuktaki yağın çalışması sıcakta çalışmasından öte yağın oluğu orayı doldurması;sürtünmeyi minimuma indirmesi için kodlarına göre alınmalı. ben motul, mobil1 esp daha iyi deselerde eski yağ yeni yağ farklılığıda olmasın diye ilk konulan yağdan hep devam ediyorum. castrol 5w30.

Eto3401

Elit Apaçi
13 Nis 2018
94
187
760
Marka
Volkswagen
olur mu ya bir arkadaşım 1.6 bse leonuna motul 5-30 uçar kaçar yanar döner X down bitch aassd1 yağını koydu motoru 300.000 km sonra bitti ben motulun 5-30 uçar kaçar yanar döner Y down bitch bigtits aaddss2 yağını koydum 300.027 km sonra bitti motor, 27 km kazandım
Asdfgdhsgs yanar dönerli bitch big tits :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım