KAPALI VW Passat Ön Takımlardan Gelen Ses

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Herkese kolay gelsin. Yaklaşık 1 haftadır kasislerden geçerken aracımızın ön takımlarından garip bir gacırdamaya benzer bir ses geliyor. Aracımız 16 Bin Kilometrede ve Adaptif Süspansiyon opsiyonu bulunmakta. Genelde bu ses Comfort modunda geliyor. Daha ilk bakımına girmedi bu hafta girecek. Araç şirket aracı olduğundan biz birşey ödemeyeceğiz fakat yinede neden böyle bir ses geliyor merak ediyorum. Daha öncede aynı kombinasyona sahip B8 şirket aracımız oldu ama ondan bu tarz bir ses hiç gelmedi. Son olarak aracı sadece babam kulkanıyor ve genel olarak kullandığı yollar berbat ötesi İstanbul yolları. Şimdiden verilen cevaplar için herkese teşekkür ederim. @motorsinann abi sen anlarsın sende bi bakıver konuya.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,278
45,913
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bir başka kullanıcı da başka marka bir aracında bu tarz sorun yaşadığından bahsetmişti. Genelde soğuk havalar yüzünden olduğunu düşündük. Tabii sizin araçta adaptif süspansiyon olduğu için onun içeriği daha farklıdır. Bozuk yollardaki kullanımdan dolayı bazı parçalarda yıpranma olmuş olması muhtemel.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Bir başka kullanıcı da başka marka bir aracında bu tarz sorun yaşadığından bahsetmişti. Genelde soğuk havalar yüzünden olduğunu düşündük. Tabii sizin araçta adaptif süspansiyon olduğu için onun içeriği daha farklıdır. Bozuk yollardaki kullanımdan dolayı bazı parçalarda yıpranma olmuş olması muhtemel.
Bencede soğuk havalardan olabilir çünkü yaz aylarında hiç böyle bir ses yoktu bir önceki B8 aracımızda. Yıpranma olacağını pek sanmıyorum sonuçta daha 16 Binde.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,278
45,913
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bencede soğuk havalardan olabilir çünkü yaz aylarında hiç böyle bir ses yoktu bir önceki B8 aracımızda. Yıpranma olacağını pek sanmıyorum sonuçta daha 16 Binde.
Ben de yıpranma ihtimalini zayıf görüyorum ama bu aracın süspansiyonları ve amortisörleri standart passat'tan farklı olacağı için belki bir sıkıntı çıkmış olabilir diye düşündüm. Serviste bir baktırırsınız, onlar normal derse de havaların ısınmasını beklemek yerinde olur.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Ben de yıpranma ihtimalini zayıf görüyorum ama bu aracın süspansiyonları ve amortisörleri standart passat'tan farklı olacağı için belki bir sıkıntı çıkmış olabilir diye düşündüm. Serviste bir baktırırsınız, onlar normal derse de havaların ısınmasını beklemek yerinde olur.
Aynen öyle bakalım bu hafta servise gidecek ne diyecek servis.

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
burçlardan geliyor hocam her kıştan sonra bizim araçta da oluyor. parça fiyati cüzzi 40 lira gibi birşey ama değiştirmesi zahmetli sanırım ustalar o yüzden o paralara çok el atmak istemiyorlar

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
ayrıca ses çıkarması endişelendirmesin sizi bir sıkıntı oldugu anlamına gelmiyor. silecek lastiği gibi düşünün yeni takınca ayna gibi siler sert kıştan sonra garç gurç eder ama aslında bir dezerfarmansyon yoktur ya öyle. kardan sonra bendede başladı yine

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
ayrıca ses çıkarması endişelendirmesin sizi bir sıkıntı oldugu anlamına gelmiyor. silecek lastiği gibi düşünün yeni takınca ayna gibi siler sert kıştan sonra garç gurç eder ama aslında bir dezerfarmansyon yoktur ya öyle. kardan sonra bendede başladı yine
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim hocam. En azından bir arıza olmadığını öğrenmek sevindirici.

Melih Eksi

Profesör
9 Eyl 2016
154
109
1,085
bizde de gıcırdama var. superb 1.4 tsi act. soğuktan değil bence. 11 12 derecede de çıkıyor. servise gidin halletsin. ben bakımı bekliyorum.

Melih Eksi

Profesör
9 Eyl 2016
154
109
1,085
şu vag grubunun kronik olarak adlandırdığı sorunlar çok komik. bütün vaglarda oluyorsa çözüm bul kardeşim. mağdur etme insanı. ben kafaya takmıyorum artık. sürüşte sıkıntı yok. 3 bin kaldı 30 bin bakıma. garantiden yapsınlar. umrumda değil

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım