KAPALI VW Passat Ön Takımlardan Gelen Ses

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Herkese kolay gelsin. Yaklaşık 1 haftadır kasislerden geçerken aracımızın ön takımlarından garip bir gacırdamaya benzer bir ses geliyor. Aracımız 16 Bin Kilometrede ve Adaptif Süspansiyon opsiyonu bulunmakta. Genelde bu ses Comfort modunda geliyor. Daha ilk bakımına girmedi bu hafta girecek. Araç şirket aracı olduğundan biz birşey ödemeyeceğiz fakat yinede neden böyle bir ses geliyor merak ediyorum. Daha öncede aynı kombinasyona sahip B8 şirket aracımız oldu ama ondan bu tarz bir ses hiç gelmedi. Son olarak aracı sadece babam kulkanıyor ve genel olarak kullandığı yollar berbat ötesi İstanbul yolları. Şimdiden verilen cevaplar için herkese teşekkür ederim. @motorsinann abi sen anlarsın sende bi bakıver konuya.

Son düzenleme:

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
eğer ekstra bir problem daha yoksa burçlardan oluyor. benim vag ta her karda oluyor. şöyle bir işlemi var.
rear_skrip_4_big.jpg

Melih Eksi

Profesör
9 Eyl 2016
154
109
1,085
ne uğraşacağım yav :D servise götürürüm hallederler. bir keresinde gitmişti ses. şimdi hatırladım. çok sorun edilecek bir ses değil. ama insana az koyuyor. superb passata biniyorsun gıcırdıyor. :D az müzik aç duymuyorsun bile.

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
ses eskimiş yatak yay gıcırtısı gibiyse ve kötü bir kara kışta olduysa burç hocam. endişe etmenize gerek yok. 3 sene önce nerden geldiğini bilmeden önce bende aha süspansiyon bitti ön takım gitti sanmıştım serviste iki fıs fıs hemen kayboluyo o sesler. gülmüştüm hatta kendi kendime gidene kadar acaba ne hesap çıkar bitirdik ön takımı komple zannetmiştim. ama dediğiniz gibi ses gerçekten rahatsız edici karşılaşmamış insana ciddi ciddi bir sıkıntı var zannettiriyor

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
viraj denge çubuğunun kauçuk lastiklerinden gelir, havanın soğuk-sıcak değişkenliğinden ötürür gıcır gıcır öter namussuz boşluk olsa tak tuk ses yapardı ki Volkswagen bu konuda çok sağlamdır hani opel-citroen v.s olsa 16 binde bozabilirdi

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
viraj denge çubuğunun kauçuk lastiklerinden gelir, havanın soğuk-sıcak değişkenliğinden ötürür gıcır gıcır öter namussuz boşluk olsa tak tuk ses yapardı ki Volkswagen bu konuda çok sağlamdır hani opel-citroen v.s olsa 16 binde bozabilirdi
peki hocam o dediğiniz cubuk lastiği usta dilinde burc dediklerimi yoksa bize burc deyip ustalar orayamı sıkıyor yağ spreyi. yanlıs mı biliyoruz bizde yanlıs yönlendirmeyelim. tümseklerde geliyor eski yatak yay gıcırtısına benzer bir ses

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
ses eskimiş yatak yay gıcırtısı gibiyse ve kötü bir kara kışta olduysa burç hocam. endişe etmenize gerek yok. 3 sene önce nerden geldiğini bilmeden önce bende aha süspansiyon bitti ön takım gitti sanmıştım serviste iki fıs fıs hemen kayboluyo o sesler. gülmüştüm hatta kendi kendime gidene kadar acaba ne hesap çıkar bitirdik ön takımı komple zannetmiştim. ama dediğiniz gibi ses gerçekten rahatsız edici karşılaşmamış insana ciddi ciddi bir sıkıntı var zannettiriyor
Aynen tarif ettiğin ses hocam.

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
peki hocam o dediğiniz cubuk lastiği usta dilinde burc dediklerimi yoksa bize burc deyip ustalar orayamı sıkıyor yağ spreyi. yanlıs mı biliyoruz bizde yanlıs yönlendirmeyelim. tümseklerde geliyor eski yatak yay gıcırtısına benzer bir ses
burç dediğimiz parça salıncakların traverse bağlandığı noktadır, çok fazla baskı altında olur eğer burç koparsa çok rahatsız edici takırtı yapar bu yüzden, ama salıncak burcunun gıcır gıcır öttüğüne pek denk gelmedim daha çok denge çubuğunun lastikleri ötüyor

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Sağol abi ilk defa böyle bir sesi duyduk o yüzden biraz garipsedik.

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
burç dediğimiz parça salıncakların traverse bağlandığı noktadır, çok fazla baskı altında olur eğer burç koparsa çok rahatsız edici takırtı yapar bu yüzden, ama salıncak burcunun gıcır gıcır öttüğüne pek denk gelmedim daha çok denge çubuğunun lastikleri ötüyor
sinan bey yeri değil ama hazır sizi yakalamışken bir sorum olacaktı. şimdi bu honda için evet sağlam ama bunu yağı suyu yetkili servisle sanayideki yağları birbirini tutmuyor bazı yağları ve parçaları dışarıya satılmıyor o yüzden honda yetkili servis bakımlı oldukça sağlam ama sanayiye girdikçe arızalar çoğalır gibi bir inanç var. sizcede öylemi. toyota ve honda arasında sağlamlık farkı çok mudur. motoruyla alt takımıyla hangisi daha sağlamdır sizce. toyota için ustasına ekmek yedirmez derler dogrumudur. iki markada türkiye de yılda 30 bin civarı satıyor her sene sanayide tamire çok geliyormı mekanik anlamda

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
sinan bey yeri değil ama hazır sizi yakalamışken bir sorum olacaktı. şimdi bu honda için evet sağlam ama bunu yağı suyu yetkili servisle sanayideki yağları birbirini tutmuyor bazı yağları ve parçaları dışarıya satılmıyor o yüzden honda yetkili servis bakımlı oldukça sağlam ama sanayiye girdikçe arızalar çoğalır gibi bir inanç var. sizcede öylemi. toyota ve honda arasında sağlamlık farkı çok mudur. motoruyla alt takımıyla hangisi daha sağlamdır sizce. toyota için ustasına ekmek yedirmez derler dogrumudur. iki markada türkiye de yılda 30 bin civarı satıyor her sene sanayide tamire çok geliyormı mekanik anlamda
sanayide 2 markaya da ağırlıklı olarak bakıyorduk, Honda yetkili servisin kullandığı Eneos marka yağ bize de geliyordu hatta çoğu x markanın servisi o yıl hangi firma ile sözleşme yapmışlarsa onun yağını kullanırlar.
Hangisi daha sağlamdır olayı tamamen aracın nasıl kullanıldığı ile alakalıdır bana 0 km Honda verin 1000 kmye gelmeden rektifiye ister motor Toyota verin öyle bir kullanırım ki 500.000 km gider örnekti sadece bu.
Ama genel olarak iki markanında milyon kmleri devirmiş motorlarına çok rastlayabiliriz,aynı şey alt takım içinde geçerlidir. Sanayiye bakımdan bakıma geliyorlar Civic ile LC yapman psikopatlar ve bakımsızlık dışında otomatik şanzıman arızası bile görmedim Honda ve Toyota da

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
ben bugün aracımı servise bıraktım esenyurt doğuş otoya ön takımdan gıcırtı geliyor dedim soğuk havalarda passattan tiguana polodan jettaya hepsinde oluyor dedi doğuş oto servis danışmanı. salıncak burçlarından geliyor kontorulünü sağladıktan sonra aşınma varsa değiştiriirz yoksa yağlarız dediler. viraj denge çubuğu falan olabilir mi bizim ustamız öyle demişti dedim biraz lafı geçiştirdiler. sanırım piskolojik olarak sorunu daha hafif göstermek için burç diyorlar. viraj denge falan sonuçta müşteriyi tedirgin edebilir. yada doğru söylüyorlar burçlardandır cidden. konu sahibi arkadaş götürmediyse aracını içi rahat olsun passatta da çok oluyor dediler soğuk havalarda. biz zaten her periyodik bakımda yağlıyoruz dediler. önümüzdeki kış bir daha olcak bakıma geldiğinde yine geçicek endişe etmeyin dedi servis

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
ben bugün aracımı servise bıraktım esenyurt doğuş otoya ön takımdan gıcırtı geliyor dedim soğuk havalarda passattan tiguana polodan jettaya hepsinde oluyor dedi doğuş oto servis danışmanı. salıncak burçlarından geliyor kontorulünü sağladıktan sonra aşınma varsa değiştiriirz yoksa yağlarız dediler. viraj denge çubuğu falan olabilir mi bizim ustamız öyle demişti dedim biraz lafı geçiştirdiler. sanırım piskolojik olarak sorunu daha hafif göstermek için burç diyorlar. viraj denge falan sonuçta müşteriyi tedirgin edebilir. yada doğru söylüyorlar burçlardandır cidden. konu sahibi arkadaş götürmediyse aracını içi rahat olsun passatta da çok oluyor dediler soğuk havalarda. biz zaten her periyodik bakımda yağlıyoruz dediler. önümüzdeki kış bir daha olcak bakıma geldiğinde yine geçicek endişe etmeyin dedi servis
Araç daha servise girmedi yarın veya ertesi gün girecek gibi duruyor. Sinan abinin dediği de vardır burçlarda vardı bence. Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler.

CanSoylu

Profesör
8 Eyl 2016
258
353
1,445
45
İstanbul
burç vs kısımlardaki conta vari plastiklere sıkınlan yağlar geçici olarak sesi keser ama o sıkılan yağ oradaki lastiğin yapısını kısa sürede bozar çatlatır ve sertleşmesine neden olarak görev yapamaz hale sokar bu unutulmamalı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım