Vw Scirocco ve Beetle'dan Vazgeçiyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
http://www.hurriyet.com.tr/alman-devinden-flas-karar-uretimi-durduruyor-40453487 linkteki habere göre bu araçların yıllık satışlarının Golf'ün aylık satışına bile ulaşamadığı belirtilmiş.Scirocco her ne kadar bazen bazı kesimler tarafından mahvedilse de 2 modelde farklı ve özgün araçlardı.Yazık olmuş bence.Siz neler düşünüyorsunuz?

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Bettle olabilir de scirocconun üretiminin duracağını zannetmiyorum. Vw her alanda araba yapması ile bilinen bir marka, spor araba segmentinden model çekmiş olacak böyle yaparsa ki zannetmiyorum böyle yapacağını. Tamam hothachler var ama scirocco daha farklı. Ayrıca satış olarak daha düşük olduğunu herkes bilir, bu arabalar daha ilk zaman üretildiğinde bilinir, adı üstünde spor araba. Her kesime hitap etmez illa ki. Burada kalkıp markanın bünyesi altındaki diğer spor arabalar ile karşılaştırıp az satmış denilse tamam da golf kadar satmıyor demesi saçma olmuş bence.
Öte yandan düşününce de aslında böyle bir niyetleri de olabilir dedirtti bak şimdi, son yıllarda nurburgringde yapılan tur sürelerinde, hothachler üzerinde yapılan çalışmalardan uzakta kalan bir araba oldu. Güzel bir spor araba bence üretimden kaldırmamaları lazım, golf 5 temeli ile iyi işler başardığını ve devamının da iyi olacağını düşünüyorum.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,305
45,959
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Leon'un pazarlamasina gosterilen ozenin yarisi rocco'ya gosterilseydi boyle mi olurdu. Rocco var olmayi da satilmayi da leon'dan daha fazla hak eden bir aracti. Hic bir sey olmasa ozgun bir aracti. Fazlasiyla apaci damgasi yedi ama yine de pazardaki tutundurmanin rocco'ya daha fazla yapilmasi gerekirdi.

becool

Profesör
1 Nis 2017
177
450
1,235
27
Antalya
Bir taraf eski beettle havasini yasamak isteyenlere kapi acti diger taraf ben tek tabancayim basarim gazlarim havasindaki kisilerle butunlesti yazik olmus 2 modelide ayri severdim

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Scirocco türkiye'de oldukça sattı, en başaralı olduğu pazarlardan biridir diye tahmin ediyorum ancak diğer ülkeler için aynı başarı söz konusu değil zannediyorum ki sorgulamaya başlamışlar.

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Leon'un pazarlamasina gosterilen ozenin yarisi rocco'ya gosterilseydi boyle mi olurdu. Rocco var olmayi da satilmayi da leon'dan daha fazla hak eden bir aracti. Hic bir sey olmasa ozgun bir aracti. Fazlasiyla apaci damgasi yedi ama yine de pazardaki tutundurmanin rocco'ya daha fazla yapilmasi gerekirdi.
bu arada leon tam bir hayal kırıklığı vakit bulabilirsem yakında incelemesi (kendi çapımca) geliyor.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,305
45,959
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
bu arada leon tam bir hayal kırıklığı vakit bulabilirsem yakında incelemesi (kendi çapımca) geliyor.
Allah Allah eren'in falan testini izlemistim ciddi ciddi ovdu arabayi. Hatta mazda 3, i30 falan hepsini neredeyse gomerek ovmustu. Gerci onun leon'a karsi bir zaafi var ama merak ettim simdi eskisinden daha iyi oldugunu dusunuyordum hocam.

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Allah Allah eren'in falan testini izlemistim ciddi ciddi ovdu arabayi. Hatta mazda 3, i30 falan hepsini neredeyse gomerek ovmustu. Gerci onun leon'a karsi bir zaafi var ama merak ettim simdi eskisinden daha iyi oldugunu dusunuyordum hocam.
eren tekin'in kendisinde leon var sanırım. leon açık araba en kötü c segmenti arabaladan biri. ben maalesef makyajlıdamn bahsetmiyorum ancak makyajlısında gece ile gündüz kadar farkın sadece farlarında olduğunu düşünüyorum açıkçası.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,305
45,959
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
eren tekin'in kendisinde leon var sanırım. leon açık araba en kötü c segmenti arabaladan biri. ben maalesef makyajlıdamn bahsetmiyorum ancak makyajlısında gece ile gündüz kadar farkın sadece farlarında olduğunu düşünüyorum açıkçası.
Farlari cok degismis onu ben de duymustum. Leon'un carpisma testlerinde cok guvenli oldugunu biliyorum hatta c segmentinde zirveye oynuyor bu yonu guzel. Ama eren bir ballandirdi tum bildiklerimi unuttum. Direksiyon tepkileri cok hisli limitleri cok yuksek vs deyince ben abartiyor ama belli ki gelistirmisler biraz falan oldum. Yeni testler geldikce, sizler de kullanici bildirimlerini olusturdukca her sey belli olur zaten. Acikcasi yeni leon'u merak ediyorum ben de gidip bir test edecegim insaallah

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Leon 2 nin altyapısı çok iyiydi, tip olarak da bence daha güzel bir arabaydı ve o arabadan sonra buna da leon denilmesi acı oldu bence.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,080
7
51,480
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Beetle'ı pazarlamak için hiç uğraşmadılar ki. Pazarlamaya çalışsalar yok satardı. Yeni Beetle'ı yaptılar, modelin kimliğine güvenip öyle piyasaya saldılar bıraktılar. Üretimi durdururlarsa da daha sonra ihtiyaç halinde tekrar bu modele sarılırlar. Modelin imajı her zaman cepte duruyor nasılsa.

trkskbn

Profesör
Beta Programı
21 Eki 2016
377
807
1,895
Beetle benim için direk ölü doğmuş modeldi açıkçası. Motorunun önde oluşu bile o kimliğini kaybetmesine yetti. VW sadece eski aracının popülerliğine güvenerek çıkardı ve çuvallafı. Eskisiyle hiç alakası olmayan, çirkin bir araçtı. Kalkmasıda iyi olmuş açıkçası. Ancak iş Scirocco'ya gelince kalkmasına üzüldüğüm bir model oldu. Tasarımını beğeniyordum, helede arka kısmını. Her modelini pazarladığı gibi bunuda pazarlasaydı tutmaması için bir sebep yoktu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım