Vw Scirocco ve Beetle'dan Vazgeçiyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
http://www.hurriyet.com.tr/alman-devinden-flas-karar-uretimi-durduruyor-40453487 linkteki habere göre bu araçların yıllık satışlarının Golf'ün aylık satışına bile ulaşamadığı belirtilmiş.Scirocco her ne kadar bazen bazı kesimler tarafından mahvedilse de 2 modelde farklı ve özgün araçlardı.Yazık olmuş bence.Siz neler düşünüyorsunuz?

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Vw ve pazarlama/reklam yapmamak pek inandirici bir sebep değil bence. Beetle'ın önceki hali de güncel hali de hayal kırıklığıydı. Senin karşında Mini gibi bir araç var o donuk ve heyecan faktörüne sahip olmayan haliyle Beetle'ın hiç şansı olmadı. Scirocco'un katili ise yurt dışında Golf Gti oldu.

Ali Karaer

Ali Karaer
Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,071
2,323
2,770
26
Nevşehir/2000 Evler
Marka
Aixam
Sciroccoyu yeni bir altyapıyla ön ve arkasını arteon kimliğiyle tasarlarsa üretimden kaldırmasına gerek kalmaz. Tabii bunları yaparken o eski scirocconun yol tutuş dinamikleri korunarak yapılmalı :)

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Vw ve pazarlama/reklam yapmamak pek inandirici bir sebep değil bence. Beetle'ın önceki hali de güncel hali de hayal kırıklığıydı. Senin karşında Mini gibi bir araç var o donuk ve heyecan faktörüne sahip olmayan haliyle Beetle'ın hiç şansı olmadı. Scirocco'un katili ise yurt dışında Golf Gti oldu.

Zaten golf tek kapı versiyonları da var scirocco nun amacı neydi ben onu hiç bir zaman çözememiştim.

Cagdas Cag

Panpa
Destekçi
10 Şub 2017
2,840
6,727
4,520
Marka
Audi
Farlari cok degismis onu ben de duymustum. Leon'un carpisma testlerinde cok guvenli oldugunu biliyorum hatta c segmentinde zirveye oynuyor bu yonu guzel. Ama eren bir ballandirdi tum bildiklerimi unuttum. Direksiyon tepkileri cok hisli limitleri cok yuksek vs deyince ben abartiyor ama belli ki gelistirmisler biraz falan oldum. Yeni testler geldikce, sizler de kullanici bildirimlerini olusturdukca her sey belli olur zaten. Acikcasi yeni leon'u merak ediyorum ben de gidip bir test edecegim insaallah
Eren Tekinin beğenmediği araç yok ki hocam. Hepsi ona göre hisli.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Eren'in testini izledikten sonra bide Otopark'ın testini izleyin yani aynı araba ne kadar farklı anlatılıyor. Büyük ihtimal sallıyor Eren.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Dieselgate olmasaydı muhtemelen üretimleri devam ederdi
Ancak şu durumda kemer sıkma politikası gereği bu iki modeli doğramışlar

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Ben de VW'ne atıyorum bütün suçu:D sürekli bir kar suyun suyunu çıkarma çabaları ve sonuç olarak da tek kapılı farklı konseptte araçların banttan inmesi.New Beetle mk1 ve mk 2 zaten 1-0 geriden başladı pazara da ,Scirocco'da bence diğer Hot-Hatchlerden pay kapamamış demekki ama gelgelelim bu VW'in cimriliğinden iki tane farklı konseptteki araca veda ederse yine saçma s.lak bir SUV gelir kesin.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Ben de VW'ne atıyorum bütün suçu:D sürekli bir kar suyun suyunu çıkarma çabaları ve sonuç olarak da tek kapılı farklı konseptte araçların banttan inmesi.New Beetle mk1 ve mk 2 zaten 1-0 geriden başladı pazara da ,Scirocco'da bence diğer Hot-Hatchlerden pay kapamamış demekki ama gelgelelim bu VW'in cimriliğinden iki tane farklı konseptteki araca veda ederse yine saçma s.lak bir SUV gelir kesin.
zaten polo nun ve ibiza nın suv ları geliyor :)

cnkakyz

Panpa
9 Eyl 2016
566
1,110
2,520
Ankara
Marka
Renault
ülkede maalesef çok büyük bir algı sorunu var. insanlar warexçi tipler yüzünden yazılımı downpipe'ı falan apaçilik sanıyor. (ki o warex değil varex'tir ve pahalı bir egzoz sistemidir) bunu bile bu forumda bilmeyen 1000'ler olduğuna eminim..
Ne desen haklısın hocam, ama sende görüyorsundur geneli olur olmadık yerde hız yapan, makas atan, diğer sürücüleri tehlikeye atan tipler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım