KAPALI Xc60 süspansiyondan gelen ses

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hakikionur

Panpa
Beta Programı
16 Eyl 2016
519
1,270
2,520
30
Marka
Volvo
40000 km de ki xc60 aracımızda dünden beri arka taraftan ses gelmeye başladı.
Önce arabanın altına bir şey takıldı zannettim frene bastıktan sonra araç salınırken gacır guçur salınım durduktan sonra tek sefer lok diye bir ses geliyor.
Altına baktığımda görsel herhangi bir sıkıntı göremedim. Bu sabah bagaj kapağını açıp ağırlığımı verdiğimde yine aynı şekilde salınımı gittikten sonra ses geliyor. Servisten randevu aldım Çarşamba gününe ama yine de bi huzursuzluk hali var. Sebebi ne olabilir sesin?

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,538
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
benim arabanın ön amortisörler yağmurlu havalardan sonraki ilk gün gacırt gucurt ötüyor, normal zamanda sıkıntı yok, benzer bişeydir belki :D

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
1 ay önce benimde aracımda aynı ses başladı. 2 ayda 1 defa olarak ön takımı kontrol ediyordum dükkanda ve gözle görülür hiç bir sorun yoktu. Boşluk bile yoktu ön takımda. Bu sıralar gaza ani bastığımda garc gurç ses geliyor. Durunca da gacırtı gucurtu. Şuan ustaya gitme imkanım yok, senin arıza tespitini merakla bekliyorum.

hakikionur

Panpa
Beta Programı
16 Eyl 2016
519
1,270
2,520
30
Marka
Volvo
Belli olduktan sonra buraya yazarım kesinlikle. Sanırım dayanamayıp pazartesi götüreceğim servise.

hakikionur

Panpa
Beta Programı
16 Eyl 2016
519
1,270
2,520
30
Marka
Volvo
Bugün servise götürdüm iş ya gacur gucur seslerin hepsi gitmişti sadece sonda gelen "lok" sesi çok azalarak devam ediyordu. Sağolsun Mez deki servis elemanı hemen farketti sesi kaldırıp lifte baktık hiç bir sorun gözükmüyor. Bir ihtimal depo çalkalanma sesi olabilir dedi. İlerleyen süreçte yine olursa götürüp ayrıntılı inceleticez

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Bizim octaviada kış aylarında veya soğuk günlerde ilk yol yürümeye başladığında gacur gucur sesler geliyor süspansiyonlardan :D ve bu kronik :D Biraz yol gittikten sonra ses gidiyor, sebebi de belki yağlanma falan tam yapmadığı için olabilir (salladım şu an), benzer bir şey olabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım