AÇIK Yakıt Deposu Yavaş Doluyor

Voofear

Ahmet Burak Güler
Takipçi
26 Nis 2024
2
1
0
10
24
Muş
Marka
Mercedes
2006 111CDI W639 Vito aracımla yakıt alırken depo neredeyse boş olmasına rağmen 20 litre yakıt aldıktan sonra pompa attı. Deponun girişini gözlemlediğimizde yakıtın çok yavaş bir şekilde ilerlediğini gördük. Farklı farklı akaryakıt istasyonlarında da denedim, hepsinde aynın sorunu yaşadım.
Yukarıdaki videoda görüldüğü üzere depoya yakıt çok yavaş gidiyor.
Bir ustayla görüştüm, havalandırma hortumunda tıkanıklık olabileceğini söyledi. Ayrıca hortum dolaşmış olabilir dedi. Deponun sökülüp havalandırma hortumunun incelenmesi gerektiğini söyledi.
Sizce bu sorun araçta başka sorunlara sebep olabilir mi? Aracı bir süre kullanıp yakıtın azalmasını sağlamam gerekiyor. Depoda çeyrek yakıt var şuan ve ustalar bu şekilde sökmek istemiyorlar.

Solution
Dün depoyu söktük, havalandırma borusundan üfledik öbür taraftan pislik çıktı, hortum tıkanmış. Hava tabancasıyla da bir süre hava tuttuk ve montajı yaptık sorun çözüldü.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,736
3
9,667
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
2006 111CDI W639 Vito aracımla yakıt alırken depo neredeyse boş olmasına rağmen 20 litre yakıt aldıktan sonra pompa attı. Deponun girişini gözlemlediğimizde yakıtın çok yavaş bir şekilde ilerlediğini gördük. Farklı farklı akaryakıt istasyonlarında da denedim, hepsinde aynın sorunu yaşadım.
Yukarıdaki videoda görüldüğü üzere depoya yakıt çok yavaş gidiyor.
Bir ustayla görüştüm, havalandırma hortumunda tıkanıklık olabileceğini söyledi. Ayrıca hortum dolaşmış olabilir dedi. Deponun sökülüp havalandırma hortumunun incelenmesi gerektiğini söyledi.
Sizce bu sorun araçta başka sorunlara sebep olabilir mi? Aracı bir süre kullanıp yakıtın azalmasını sağlamam gerekiyor. Depoda çeyrek yakıt var şuan ve ustalar bu şekilde sökmek istemiyorlar.

Benimde ilk aklıma gelen depo havalandırması oldu ama fark etmez ki depo dolu olmadığı sürece boğazdan da bu havalandırma durumunu zaten yapıyor kaldı ki motorinli araçlarda genelde depo havalandırması olmuyor diye biliyorum kaldı ki bu havalandırma hortum değil valf ile oluyor :D Bence depoyu bir ağzına kadar doldurun , yada aracın altına bir yatıp deponun durumuna bakın vakumlama benzeri bir şey yapmış mı diye gerçi her şartta deponun yine doldurulması lazım vakumlama yaptıysa test etmek için. Pompayı 1. kademeye falan alıp doldurun deponuzu komple , sonrasında denemeler yapın tavsiyem budur.

Voofear

Ahmet Burak Güler
Takipçi
26 Nis 2024
2
1
0
10
24
Muş
Marka
Mercedes
Dün depoyu söktük, havalandırma borusundan üfledik öbür taraftan pislik çıktı, hortum tıkanmış. Hava tabancasıyla da bir süre hava tuttuk ve montajı yaptık sorun çözüldü.

Solution
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım