Yakıtı Nerden Alıyorsunuz?

Hangi Yakıt İstasyonu

• Shell

Kullanılan: 76 53.9%
  • Total

Kullanılan: 5 3.5%
  • Opet

Kullanılan: 40 28.4%
  • BP

Kullanılan: 20 14.2%

• Kullanılan toplam oy
    141

Aygen

Profesör
8 Eyl 2016
87
78
1,060
26
Ankara
Marka
Audi
OMV Petrol Ofisi A.Ş., Viyana merkezli OMV grubunun sahip olduğu, petrol ve petrol ürünleri üzerine Türkiye'de ticari faaliyet gösteren anonim şirket.

Türk şirketi olarak sadece Opet ve Türkiye Petrolleri var bildiğim kadarıyla. Bir de Aytemiz.
----
Soruya gelirsek, ben Shell'den alıyorum. En kaliteli yakıt olduğu için, en azından benim aldığım istasyonlar arasında en kaliteli yakıt Shell'de.
Bence türk sirketleri tercih edilmeli. :)

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Bence türk sirketleri tercih edilmeli. :)
Gönül öyle ister. Bende de "yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı" düşüncesi var. Herhangi bir şey alacağım zaman yerli üretim, kalite olarak diğerlerine muadil varsa onu tercih ediyorum. Ancak maalesef yakıtta Shell'e muadil bir yakıta rastlamadım. Opet, Total, BP, Aytemiz, Petrol Ofisi denedim hiç birinden Shell'deki kaliteyi bulamadım. Fuel save'imi koyuyorum en çok menzili onda yakalıyorum. Arada nitro koyuyorum, onu koyduğum an gaz tepkisi değişiyor zaten, menzil az bir şey düşüyor. Ama genel kaliteden memnun olduğum tek firma. Üstte bazı arkadaşlar Shell'den memnuniyetsizliğini yazmış. Daha önce forumda konuşmuştuk, marka değil istasyon önemli. Kapısının önünden geçerken laf ettiğim Shelllerde mevcut, 2 istasyonundan memnun olmam her Shell'e gözüm kapalı güveneceğim anlamına gelmiyor.

Avusturyalı OMV şirketi Petrol Ofisi'ni satmaya çalışıyor, satmak için teklifler aldı geçtiğimiz aylarda. SOCAR (Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Petrol Şirketi) ve bazı yabancı şirketler teklif vermiş. Eğer SOCAR alırsa, kaliteli yakıt ve hizmet sunarsa onları tercih ederim. Türkiye Petrolleri'nden denemeyi düşünüyorum ama cesaret edemiyorum, 1 depo param boşa gider mi diye düşünüyorum. 1 depoyla yakıt kalitesi anlaşılmaz, bir kaç depo üst üste alman lazım araç yakıta nasıl tepki verecek öyle anlaşılır diyenler var. Şuan aldığım istasyondan memnun olduğum için pek kurcalamak istemiyorum.

Neyse, inşallah 5-10 yıla falan bir elektrikli araç sahibi olursam hem çevreyi daha az kirletmiş olurum hemde istasyon arama derdim olmaz, BEDAŞ'tan alırım enerjimi.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Opet'in en büyük avantajı ' önemli olan istasyon ' tezini büyük oranda çürütmesidir. Bulunduğu bir çok ilde yakıt kalitesi ortalamanın altına düşmüyor kolay kolay. Daha iyi yakıt veren bir marka vardır belki ama onun da istasyonları genele yayılmış değil.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,040
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Opet'in en büyük avantajı ' önemli olan istasyon ' tezini büyük oranda çürütmesidir. Bulunduğu bir çok ilde yakıt kalitesi ortalamanın altına düşmüyor kolay kolay. Daha iyi yakıt veren bir marka vardır belki ama onun da istasyonları genele yayılmış değil.
Bugüne kadar gördüğüm tek berbat yakıt veren Opet bizim evin yakınlarındaki şube. O da el değiştirip duruyor zaten. Zam öncesi yakıt yok deyip yollarlar, sistem kilitli deyip içeriye pompa bilgisini yollamazlar... Mecbur kalıp 3-4 kez aldım, henüz memnun kalmadım. En son yine kapalıydı, kiralıktı :D Bakalım hangi üçkağıtçı alacak... Onun dışında Opet'ten ben de hiç sorun yaşamadım. En kötüsü bile standart oluyor. O yüzden hep Opet'ten alıyorum yakıtı.

Utku TEKIN

Profesör
8 Eyl 2016
129
89
1,035
6-7 aydır yakıtı (BENZİNLİ) Shell'den alıyordum. Son zamanlar arabam motor soğukken ilk çalıştırmada boğulur gibi oluyordu. Servise götürdüğümde motorda hiçbir problem olmadığını saat gibi olduğunu söyledi.(50.000 KM'de) Bir gün orda kaldı ve öbür gün sabah gidip motor soğukken çalıştırdı usta. Zaten ilk 2-3 dakika gaza küçük dokunuşlarda oluyor sonra geçiyor.Yakıtı nereden aldığımı sordu. Shell V-POWER kullanıyorum deyince, o benzin 97 oktandır.Onu kullanma dedi.Normal benzin kullanıp 2-3 doldurmadan sonra kontrol et hala olursa getir dedi.Tekrar Shell'e gittiğimde Benzinliğin girişindeki tabelada V-POWER 95 yazıyordu. Pompacıya sorduğumda 97 oktan olduğunu söyledi.Tabelada 95 yazıyor dedim umursamadı bile.Onların yanlışı yüzünden büyük maddi zararlara uğrayabilirdim belkide.İçindeki benzini bitirip BP'den yakıt aldım.İlk dolumda boğulma biraz azaldı.ikinci dolumda nerdeyse tamamen geçti.Hemde Shell'in benzinine göre daha performanslı bence.Bazen önünden geçerken bakarım hala 95 yazar.Ayıplarını düzeltmek yerine sürdürüyorlar.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bugüne kadar gördüğüm tek berbat yakıt veren Opet bizim evin yakınlarındaki şube. O da el değiştirip duruyor zaten. Zam öncesi yakıt yok deyip yollarlar, sistem kilitli deyip içeriye pompa bilgisini yollamazlar... Mecbur kalıp 3-4 kez aldım, henüz memnun kalmadım. En son yine kapalıydı, kiralıktı :D Bakalım hangi üçkağıtçı alacak... Onun dışında Opet'ten ben de hiç sorun yaşamadım. En kötüsü bile standart oluyor. O yüzden hep Opet'ten alıyorum yakıtı.
Bulunduğum ilin içinde zaten 2 tane opet var. Ama şehir dışı seyahatlerinde en sapa diyebileceğimiz dağ yollarındaki opet'lerden bile yakıt alıyorum, alıyoruz yaklaşık 15 yıldır ve motor konusunda dizel olsun benzin olsun hiç sorun yaşamadık. Performans ve yakıt tüketimi konusunda mazotları ortalama değerler sunuyor ama benim için en önemlisi aracıma zarar vermemesi. Zaten marka seçimim de kesinlikle yakıt ve performans üstüne değil, zarar verip vermeme durumuna göre açıkçası.

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
6-7 aydır yakıtı (BENZİNLİ) Shell'den alıyordum. Son zamanlar arabam motor soğukken ilk çalıştırmada boğulur gibi oluyordu. Servise götürdüğümde motorda hiçbir problem olmadığını saat gibi olduğunu söyledi.(50.000 KM'de) Bir gün orda kaldı ve öbür gün sabah gidip motor soğukken çalıştırdı usta. Zaten ilk 2-3 dakika gaza küçük dokunuşlarda oluyor sonra geçiyor.Yakıtı nereden aldığımı sordu. Shell V-POWER kullanıyorum deyince, o benzin 97 oktandır.Onu kullanma dedi.Normal benzin kullanıp 2-3 doldurmadan sonra kontrol et hala olursa getir dedi.Tekrar Shell'e gittiğimde Benzinliğin girişindeki tabelada V-POWER 95 yazıyordu. Pompacıya sorduğumda 97 oktan olduğunu söyledi.Tabelada 95 yazıyor dedim umursamadı bile.Onların yanlışı yüzünden büyük maddi zararlara uğrayabilirdim belkide.İçindeki benzini bitirip BP'den yakıt aldım.İlk dolumda boğulma biraz azaldı.ikinci dolumda nerdeyse tamamen geçti.Hemde Shell'in benzinine göre daha performanslı bence.Bazen önünden geçerken bakarım hala 95 yazar.Ayıplarını düzeltmek yerine sürdürüyorlar.
Doğru yazıyor eleman yanlış biliyor v-power katkılı 97 oktan ülkemizde satılmıyor ve araba için kitapçıkta en az 95 oktan diye yazar zaten usta biraz uydurmuş gibi ilk defa yüksek oktandan sorun yaşayanı gördüm @motorsinann sen ne diyosun?

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul

Yanlış olmasın, ben genelde fuel save ara sıra nitro alıyorum. İkisinde de 95 oktan yazıyor.
http://www.shell.com.tr/motorists/s...XJ5YWtpdC1wb21wYS1zYXRpcy1maXlhdGxhcmkuaHRtbA
Sitelerindeki fiyat listesinde de 95 oktan yazıyor, 97 oktan diyen pompacı yanlış söylemiş.

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Doğru yazıyor eleman yanlış biliyor v-power katkılı 97 oktan ülkemizde satılmıyor ve araba için kitapçıkta en az 95 oktan diye yazar zaten usta biraz uydurmuş gibi ilk defa yüksek oktandan sorun yaşayanı gördüm @motorsinann sen ne diyosun?
oktan yakıtın yanmaya karşı direnci olduğu için stok araçların sıkıştırma oranı da yüksek oktanlı yakıtlar için düşük sayılır motor zaten soğuk sıkıştırma sonu sıcaklık yeteri kadar çıkmıyor yakıtta yanmaya karşı direnç uyguluyor... sonuç bu

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
oktan yakıtın yanmaya karşı direnci olduğu için stok araçların sıkıştırma oranı da yüksek oktanlı yakıtlar için düşük sayılır motor zaten soğuk sıkıştırma sonu sıcaklık yeteri kadar çıkmıyor yakıtta yanmaya karşı direnç uyguluyor... sonuç bu
97-98 oktan Motoru çizer muhabbeti var, depoyu bitirip 10lt 98 oktan alsam full 3000 devir üstü takılsam anormal bir yıpranma olur mu motorda?

Utku TEKIN

Profesör
8 Eyl 2016
129
89
1,035
Yanlış olmasın, ben genelde fuel save ara sıra nitro alıyorum. İkisinde de 95 oktan yazıyor.
http://www.shell.com.tr/motorists/s...XJ5YWtpdC1wb21wYS1zYXRpcy1maXlhdGxhcmkuaHRtbA
Sitelerindeki fiyat listesinde de 95 oktan yazıyor, 97 oktan diyen pompacı yanlış söylemiş.
Kitapçığına baktım, orda da en az 95 yazıyor. Hadi pompacı yanlış biliyor diyelim,bp ye geçince boğulmanın gitmesine ne diyecez. 95 oktansa bile demekki yakıt kötü.bazen total kullanırım ondada bi sorun yaşamadım

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Yeni bir konu açmak istemedim, geyik başlığında da arada kaynar gider diye konuyu hortlatıyorum
Aracı aldığımdan beri benzini aynı istasyondan (Shell) hatta aynı pompadan alıyorum. Yaklaşık 1900 km yol yaptım ancak otomobil rolantide çalışırken vuruntu, titreme oluyor ve bu titremeyi oturduğum yerden rahatlıkla hissedebiliyorum. Otomobilin yürüründe yakıtla alakalı hissettiğim bir sorun yok ancak benzinden kaynaklandığını düşünüyorum. 95 oktan olarak alıyoruz da 95 olduğunu hiç sanmıyorum..TFSI motorlarda da benzin konusu biraz hassas :confused:
Servise durumu anlattım, bakalım dediler arıza kodu vb.. vermiş mi diye ama pek üstünde durmadım
Benzin aldığım yeri değiştirip bir de öyle denedikten sonra servise götürmeyi düşünüyorum.
Anadolu yakasında önereceğiniz memnun olduğunuz bir istasyon var mı ?

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım