KAPALI Yardım! Max 47 bin tl ye araba seçimi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,921
2
24,234
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Merhaba millet bana çok yakın bir hekim abime araba bakmaya başladık bugün.Kendisi hastane yoğunluğundan dolayı araba piyasasına hakim olamıyor.Aileye yeni bir üye katılma ihtimalini(bebek) de göze alarak bagajı üzmeyen az yakan benzinli veya bir dizel B/C segmenti 2010 dan daha yüksek modelli manuel araba bakıyoruz.Otomatik istemiyoruz 1 yıl boyunca masrafsız yakıtını koy gitlik araba lazım çünkü ekonomik durum gereği.O yüzden km si dramatik yüksek olmamalı.Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler:)

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,921
2
24,234
5,320
İzmir
Marka
Toyota
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...fsi-motor-sadece-88-bin-km-de-464712159/detay
B/C segmenti 2010 sonrası araç demişsiniz ama şunu atmadan yapamazdım. Aynısının otomatik olanı anneannemde vardı çok memnunduk tavsiye ederim. Bir diğer alternatif olarak ise şuna bakabilirsiniz;
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...-fiyat-tertemiz-bakimli-rapid-456860143/detay
Fsi bakmayız kardeşim gereksiz yakıyorlar
Seneye satilacaksa polo clio yada eski golf
Onların bagajı memnun etmedi bizi jazz bir miktar daha kullanışlı yükleme eşiği davlumbaz yapısı vs

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Şimdi geldi aklıma fiat bravo c segmenti 1.6 multijet düz vites olabilir alacak olan kişi düşünür mu ama bagajını bilmiyorum kaç litre oldugunu

Son düzenleme:

LvntDmr67

Levo
Panpa
Beta Programı
27 Eki 2016
1,693
5,498
4,070
38
Ankara
Marka
Peugeot

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Hacmi Jazz'dan başarılı değil. Hangi donanımıydı bilmiyorum, hatırlamıyorum o kadarını baya zaman geçti bayide incelemiştim. Aynı paraya bundansa Jazz'ı tercih ederim çok samimi söylüyorum. İkinci el Jazz'ın çok iyi değil derseniz konuda adı geçen Captur ve Delta'dan daha iyidir diye düşünüyorum.

0.9 motor bana göre soru işareti. Çeker, çekmez meselesi değil, o çeker çekmez meselesi komik ve gerçek dışı geliyor bana o ayrı mesela. 0.9 motoru arabalardan bir bir kaldırıyorlar, önce Clio ve Sembol'den kalktı sonra Captur'dan kalktı. Şimdi onun yerine 1.0 motor koydular Sembol'e. Kalkan 0.9 motor 90 bg 135 nm torka sahipti, 1.0 motor ise 73 bg 97 nm torka sahip. Kağıt üstünde daha başarılı duran motorun kaldırılmasının bir nedeni olmalı değil mi?

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,921
2
24,234
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Hacmi Jazz'dan başarılı değil. Hangi donanımıydı bilmiyorum, hatırlamıyorum o kadarını baya zaman geçti bayide incelemiştim. Aynı paraya bundansa Jazz'ı tercih ederim çok samimi söylüyorum. İkinci el Jazz'ın çok iyi değil derseniz konuda adı geçen Captur ve Delta'dan daha iyidir diye düşünüyorum.

0.9 motor bana göre soru işareti. Çeker, çekmez meselesi değil, o çeker çekmez meselesi komik ve gerçek dışı geliyor bana o ayrı mesela. 0.9 motoru arabalardan bir bir kaldırıyorlar, önce Clio ve Sembol'den kalktı sonra Captur'dan kalktı. Şimdi onun yerine 1.0 motor koydular Sembol'e. Kalkan 0.9 motor 90 bg 135 nm torka sahipti, 1.0 motor ise 73 bg 97 nm torka sahip. Kağıt üstünde daha başarılı duran motorun kaldırılmasının bir nedeni olmalı değil mi?
Eyvallah haklısın

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...aman-bulunamayacak-temizlikte-464850444/detay
Hacı baba 1.4T motor öyle çok fazla yakmaz ama multijet kadar da koklamaz tavsiyem bu ilana da bir göz gezdirmen.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-lancia-boyasiz-sahibinden-459251300/detay
Bunu kilometresi biraz fazla geldi ayrıca araç pek temiz durmuyor tabi @berkertekin abimiz daha iyi anlar.

Öncelikle Delta tavsiye etmemin bir sebebi aracın kaliteli ve dayanikli oluşu ayrıca arka koltukların sırtlıkları ayarlanabildiği için bagaj hacmi isteğe göre oldukça genişleyebiliyor. Donanım yönünden de bence gayet yeterli bir araç. Bu fiyatlara bu araba bence bedava.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,056
7
51,431
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Abi bravo piyasası yavaş diye düşünüyorum bir de bagajını ne kadardır bilmiyoruz :(
Bravo piyasasının yavaş olduğunu sanmıyorum. Bagajı 350lt civarları sınıf ortalamasında. İç mekanda özellikle arkası klostrofobik ama dar değildir. Fiat Stilo'dan sonra çıkardığı bu arabayı iyi pazarlayamadığı için underrated kalmıştır. Dizel-manuel kombinasyonu gayet mantıklıdır.
Bravo->Golf ise Delta->A3 diyebiliriz. Çok elit, içinde iyi hissettiren bir arabadır. "Param olsa da ben alsam" diyeceğim cinsten. Ama ilandakinin km fazla. Tamam multijet motor taş gibidir ama motordan değilse de turbo, mazot pompası vb. yerlerinden üzme potansiyeli olur o km'deki dizel arabanın. Ha, arabanın geçmişine bakılır; hiç aksatmadan yetkili serviste bakımı yapılmıştır, yakıt garanti sistemini kullanıp sürekli yakıtını Fiat'ın garanti verdiği firmadan almıştır, o zaman km sorun olmaz, gidip alınır. Yalnız, Delta'yı alırlarsa 1yıl sonra satmayıp kullanmaya devam edebilirler. :) Alfa gibi zehirleyebilir sahibini :D

Rapid beğendiğim mantıklı bir arabaydı ama @motorsinann kardeşim daha iyi bilir ona bir sor istersen. =) 1 yıl sonra satılacaksa alınabilir. Direk alternatifi daha uygun fiyatlı kardeşi Seat Toledo'dur. Ha, fiyatları nedir, bütçe yeterli olur mu hiç bilmiyorum. Ama vag grubundaki bütün markaların periyodik bakımlarının biraz pahalı olduğunu biliyorum.

Bahsi geçen araçlardan Captur'un motorları iyi, kullanmadığım için net konuşamam ama yürüyenine de fena değil diyorlar, yalnız kendisi iç mekan kalitesi olarak hiç beğenemediğim bir araç. Bu konuda çok eleştirilen Clio'yu tereddütsüz tercih ederim öyle diyeyim.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,056
7
51,431
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım