yeni Accord tanitildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
gtep sen değil misin 1.0 tsi caddy öneren millete:D Neyse gene ciddiye alıyorum 2017 de 9500 civic satılmış.Dizel otomatik değil gayet benzinli+lpg cvt bunlar..
Ben zaten ne dedim LPG otomatik veya Dizel Otomatik olmadan tutmaz dedim ki Civic LPG otomatik kombinasyonu ile yürümüş. Ayrıca Caddy tavsiye etme sebebim fiyatı e Accord'da şu anki Civic fiyatlarını baz alırsak pek ucuz olmayacağa benziyor.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,922
2
24,234
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Ben zaten ne dedim LPG otomatik veya Dizel Otomatik olmadan tutmaz dedim ki Civic LPG otomatik kombinasyonu ile yürümüş. Ayrıca Caddy tavsiye etme sebebim fiyatı e Accord'da şu anki Civic fiyatlarını baz alırsak pek ucuz olmayacağa benziyor.
Dizel+otomatik olmazsa tutmaz cevabına istinaden yazdım. Lpg+otomatik diyorsan 2.0 benzinli getirirlerse orda da satar.Belki o dönemleri görmedin benim de çocukluğuma geliyordu.Accord baya seviliyor..Gelirse görürüz.Biraz eli yüzü düzgün donanımlarla civic 2017 yılını domine etti mesela.Millet Honda seviyor

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,080
7
51,480
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Abi yapmayın ya 10 litre az mı ya? 1.6 E180 12 yakınca millet auvvv yaptı. 8.5 benim için limit valla uzun dönemde.
Sen Maltepe'de yukarı-aşağı yaparak mı yaşıyorsun Ceyhun'um? İstanbul'un tamamını düşün. Güngören'i, Bakırköy'ü, Çağlayan köprü trafiğini, Göztepe-Bostancı arası E-5'i bilmiyor musun? Bir depoyu sadece şehir içinde bitirsem 8.5lt'yi benim 1.2 atmosferik arabam yakıyordu. 10lt D sınıfı için çok makul değerler. Bahsi geçen motor da böyle bir ortalamayı yakalar.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Sen Maltepe'de yukarı-aşağı yaparak mı yaşıyorsun Ceyhun'um? İstanbul'un tamamını düşün. Güngören'i, Bakırköy'ü, Çağlayan köprü trafiğini, Göztepe-Bostancı arası E-5'i bilmiyor musun? Bir depoyu sadece şehir içinde bitirsem 8.5lt'yi benim 1.2 atmosferik arabam yakıyordu. 10lt D sınıfı için çok makul değerler. Bahsi geçen motor da böyle bir ortalamayı yakalar.
Valla abi annem Tiguan ile 7.4 babam Passat ile 8.1 yakıyor uzun dönemde. Annem orta derece trafiğe giriyor ama babam maltepeden şekerpinara sabah saat 7 akşam saat 5-6 arası git gel yapıyor kaldı ki bayi ziyaretleri falanda oluyor e haftasonuda o arabayı kullanabiliyoruz bide babam hep comfort modda dikkat etmeden kullanır. Düşündüğünde 8.5 lifteler gayet rahat yakalanabiliyor. 10 litre ne olursa olsun çok en azından bana çok.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,080
7
51,480
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Valla abi annem Tiguan ile 7.4 babam Passat ile 8.1 yakıyor uzun dönemde. Annem orta derece trafiğe giriyor ama babam maltepeden şekerpinara sabah saat 7 akşam saat 5-6 arası git gel yapıyor kaldı ki bayi ziyaretleri falanda oluyor e haftasonuda o arabayı kullanabiliyoruz bide babam hep comfort modda dikkat etmeden kullanır. Düşündüğünde 8.5 lifteler gayet rahat yakalanabiliyor. 10 litre ne olursa olsun çok en azından bana çok.
Haaaah... Passat'a ne zaman getireceksin diye bekliyordum. Tamam, şimdi oldu. :)

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Haaaah... Passat'a ne zaman getireceksin diye bekliyordum. Tamam, şimdi oldu. :)
1.8 CC ile büyükbaba kullanımında ki kendisi uzun yolda 180 200 gitmeyi pek sever eski hızlılardandır keza şehir içinde de bu şekilde araba uzun dönem 11.7 yakıyor kendisi Kadıköy'den sancaktepeye gidiyor hergun ve başka yerlerde var ben bu tüketimi görünce soğuk terler attım o derece fazla mesela.

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Ben beğendim ama satmaz. Honda olsa da satmaz. Türkiye'de Honda her türlü satar demek de yanlış bir kabul bence. Türkiye'de sadece Civic her türlü satar, mesela Hr-v, yeni Jazz, hatta Civic hatch. doğru düzgün satmıyor ki. Bir Cr-v bir de Civic sedan satıyor.

ulas79

Profesör
8 Eyl 2016
433
724
1,695
45
Aydın /Kuşadası
Gazlanırsa olur, daha da yükselir ama normal kullanım için yazdığınız değerlerin görüleceğini zannetmiyorum.

Bir Civic 1.5 kullanıcısı değerlerini paylaşmıştı, alta onu alıntılıyorum:
burada önemli olan o değeri hangi ortalama hızla yakaladığı ki zaten kişi kendiside belirtmiş az bir gazlama ile korkunç değerlere çıkıldığını,misal istanbulun iş çıkış saatinde bu araç 12 lt nin altında yakmaz birde e5 te bile sıkıştıran çok oluyor e haliyle ani hızlanıp yavaşlanıyor yani bu motor sakin trafiği olan fazla yokuşu olmayan şehirler için makul tüketim seviyesi verir ,ama herkes bilir ki bizim insanımız 190 hp lik bir araç aldığında sakin kullanmaz sonra da bu araç benzini içiyor der.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,922
2
24,234
5,320
İzmir
Marka
Toyota
D segmenti 190 beygirden 7 litre beklemek afaki. 10 lt civarı yakacağı çok belli.
Hrv satmaz rakiplerinden geride donanım ve fiyatı var.Jazz 2 farklı donanım seçeneğiyle geliyor renk seçeneklerinizde 4 tane.Civic hatch 1.5 rs motorla geliyor tek donanım 4 renk seçeneği.Önem verseler bunları satıcakları da aşikar.Crv ve Civic te opsiyon seçenek çok satışlarıda ona göre iyi.Accord'un da kaderini bu belirlicek gibi.Opsiyon çok olursa şansı artıcaktır.

Atilgan

Elit Apaçi
13 Mar 2017
250
237
945
Bursa
Marka
Opel
Kia optima ile aynı kaderi paylaşır gibime geliyor, honda ki bir dönem önceye kadar dizel motor üretmiyordu, çünkü az yakıyordu çünkü lpg ile de uyumlu ve kendi içinde tutarlı, verimli motorlarla araçlarını sunuyorlardı.. Kia optima da mesela 1.7 dizel ile gelmişti, harika bir araçtı, kötü müydü? Kesinlikle değil, özgündü ama Türk alıcının beton tarzını aşamamıştı.. Üzerinde çok emek var belli ki, 2002 den sonraki tüm Accordlar güzeldi fakat ben de satmayacağı düşüncesindeyim. Olsa olsa civicten sıkılan, ya da daha fazla parası olanlar için tercih sebebi olur..

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
D segmenti 190 beygirden 7 litre beklemek afaki. 10 lt civarı yakacağı çok belli.
Hrv satmaz rakiplerinden geride donanım ve fiyatı var.Jazz 2 farklı donanım seçeneğiyle geliyor renk seçeneklerinizde 4 tane.Civic hatch 1.5 rs motorla geliyor tek donanım 4 renk seçeneği.Önem verseler bunları satıcakları da aşikar.Crv ve Civic te opsiyon seçenek çok satışlarıda ona göre iyi.Accord'un da kaderini bu belirlicek gibi.Opsiyon çok olursa şansı artıcaktır.

çevre yolunda sabit hızlarda yapıp 3-4 ışıkta durarak yaptığın sürüşü şehir içi sürüş olarak sayılıyorsa bizim 1550 kiloluk 2009 model picasso 5 litre yakıyor bu araba da 7 litrelere kadar rahatça iner. Hatta yolu sakince 170 bg lik insignia ile gittiğim bu değer 6.5 lara kadar düştü şimdi buna şehir içi mi demeliyim?

IMG-20160802-WA0014.jpg

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,922
2
24,234
5,320
İzmir
Marka
Toyota
çevre yolunda sabit hızlarda yapıp 3-4 ışıkta durarak yaptığın sürüşü şehir içi sürüş olarak sayılıyorsa bizim 1550 kiloluk 2009 model picasso 5 litre yakıyor bu araba da 7 litrelere kadar rahatça iner. Hatta yolu sakince 170 bg lik insignia ile gittiğim bu değer 6.5 lara kadar düştü şimdi buna şehir içi mi demeliyim?

IMG-20160802-WA0014.jpg
Trafikli ş ici için dedim yav seri kullanımlarda beygir-tork değeri dezavantajı değil avantaj oluyor yakıt tüketiminde.Mesela benim arkadaşda 1.6 atmosferik var çeşme yolunu 6 litreyle gidiyor.Ben de 1.2 turbo var 6.5 la gidiyorum aynı sürede.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Trafikli ş ici için dedim yav seri kullanımlarda beygir-tork değeri dezavantajı değil avantaj oluyor yakıt tüketiminde.Mesela benim arkadaşda 1.6 atmosferik var çeşme yolunu 6 litreyle gidiyor.Ben de 1.2 turbo var 6.5 la gidiyorum aynı sürede.
İşte şunu diyorum bir çok kişi şehir içinden geçen çevre yolunu şehir içi kullanım diye alıyor sonra benim arabanın ortalaması çok düşük diyor tabii düşük olur beni biliyorsun arabalarla ilgili test yazıları yazıyorum sırf şehir içinde kaç yakıyor diye işi gücü bırakıp iş çıkış saatinde yola çıkıyorum ki gerçekçi verilere ulaşabileyim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım