KAPALI Yeni araç arayışı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Bazılarınızın bildiği üzere bugün itibari ile Kia Pro Cee'd aracımı satmış bulunmaktayım. İlanı koyup 24 saat içinde 38500'e okutma fırsatı buldum. Alan arkadaş eminim araçtan çok memnun kalacaktır. 2. bir planım ise babamın aracı olan bmw 116i yi okutup 2 tane b segmenti araç almaktı; fakat BMW'yi satmaya kıyamıyorum. Bende o yüzden bütçem dahilinde araçlar bakmaya başladım. Bugün yakın bir abim olan Erhan abiye bir uğradım(Booster Performance). Kendisi orada değildi ama yanında çalışan ustası oradaydı. Neyse, tam ayrılırken Erhan İstanbul'dan yeni Astra H GTC getirdi, topladık, yakında hazır olur falan dedi. Erhan abide tam anlamıyla ASTRA GTC uzmanıdır. Kendisinde şu an 2 adet astra h gtc bulunmakta, birisi cabrio, gündelik olarak kullanıyor, diğeri direk pist aracı, roll cage li falan, İstanbul Park'ta kullanıyor. 2.29 gibi iyi bir süreye imza attı aracı ile(transponder süresi). Neyse bana 44 gibi fiyattan bahsetti Hıdır abi ama biraz 41-42'ye inerse almayı planlıyorum. Araç 120-130 bin km civarında, komple şanzıman-motor zartı zurtunu indirip Erhan abi baştan tertemiz toplamış arabayı, kaporta durumu ne bilmiyorum. Araba hazır olduğunda gidip bir bakacağım. Sizler ne düşünürsünüz bu konuda?

https://www.ultimatespecs.com/tr/araba-teknik-ozellikler/Opel/3272/Opel-Astra-H-GTC-16-Turbo.html

Erhan abinin İstanbul Park performansı:

Kanalından diğer videolarını izleyebilirsiniz.

Sürelere burdan bakabilirsiniz:
http://intercitypark.com

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Kafanın gidecek bir şeyi yok aslında. Alacak bütçen varsa Ibiza Cupra çok mantıklı. Basmadığın zaman yakmıyor da. Arkadaşımda var, RSA'da yazılım da yaptırdı 210'a çıkardı, iyice şaka makinesi oldu.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Kafanın gidecek bir şeyi yok aslında. Alacak bütçen varsa Ibiza Cupra çok mantıklı. Basmadığın zaman yakmıyor da. Arkadaşımda var, RSA'da yazılım da yaptırdı 210'a çıkardı, iyice şaka makinesi oldu.
Valla saka maka bilmemde tek bildigim arabanin yuksek hizlarda kaza yaptiginda kagit olacagi ustune ustluk seat bana tehlikeli gibi geldi.tabi sadece yazilim yetmez frenlerin ve on takimlarin guclendirilmeside gerekir buda ciddi masraf.

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Valla saka maka bilmemde tek bildigim arabanin yuksek hizlarda kaza yaptiginda kagit olacagi ustune ustluk seat bana tehlikeli gibi geldi.tabi sadece yazilim yetmez frenlerin ve on takimlarin guclendirilmeside gerekir buda ciddi masraf.
Yüksek hızlarda kağıt olmayan araba yok gibi bir şey. Herkes Focus'un 190'la giderken düz duvara girdiği videoyu biliyordur.

Ayrıca Cupra'lar normal versiyonların baya geliştirilmiş halleri. Bilmiyorum sürdünüz mü, ben ne stres yaşadım, ne korkuttu ne de tehlikeli geldi. Bu mantıkla Polo GTI'lar falan da alınmamalı.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Yüksek hızlarda kağıt olmayan araba yok gibi bir şey. Herkes Focus'un 190'la giderken düz duvara girdiği videoyu biliyordur.

Ayrıca Cupra'lar normal versiyonların baya geliştirilmiş halleri. Bilmiyorum sürdünüz mü, ben ne stres yaşadım, ne korkuttu ne de tehlikeli geldi. Bu mantıkla Polo GTI'lar falan da alınmamalı.
190 la girerseniz evet her araba kotu ama ben genel olarak seat dan bahsetmistim.benim gordugum kazalar itibariyle bana pek guvenli arabalari var gibi gelmiyor. Tabi ateca gibi yeni modelleri nasildir bilmiyorum.
Hic surmedim ama icinde bi fiil uzun sure yolcu koltugunda gozlemledim.ben sofordende kaynaklanmasi mumkun olmak sartiyla iyi bir yol tutus performansi sergiledigini gormedim.hizlanmasina diyecek lafim yok.ama tabi bagajinizda yag tasiyorsaniz. Gerci benim bindigim yeni kasa degildi basliktada bahsedilmis motorlar degisti yag yakmalari duzeltildi diye ama dedigim gibi uzun sureli zorlamalarda dsg isinmasi arizasini da gormus olarak uzun sure dirayeti yuksek bir araba izleniminden cok uzak geldi. Polo gti konusunda bir fikrim yok ama benzer olduklari icin ufak tefek on yargi haric birsey diyemecegim o konuda

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,056
7
51,431
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
190 la girerseniz evet her araba kotu ama ben genel olarak seat dan bahsetmistim.benim gordugum kazalar itibariyle bana pek guvenli arabalari var gibi gelmiyor. Tabi ateca gibi yeni modelleri nasildir bilmiyorum.
Hic surmedim ama icinde bi fiil uzun sure yolcu koltugunda gozlemledim.ben sofordende kaynaklanmasi mumkun olmak sartiyla iyi bir yol tutus performansi sergiledigini gormedim.hizlanmasina diyecek lafim yok.ama tabi bagajinizda yag tasiyorsaniz. Gerci benim bindigim yeni kasa degildi basliktada bahsedilmis motorlar degisti yag yakmalari duzeltildi diye ama dedigim gibi uzun sureli zorlamalarda dsg isinmasi arizasini da gormus olarak uzun sure dirayeti yuksek bir araba izleniminden cok uzak geldi. Polo gti konusunda bir fikrim yok ama benzer olduklari icin ufak tefek on yargi haric birsey diyemecegim o konuda
Seat'ların genel olarak insanların gözüne sakat gelme, patlamışının bolca görülme sebebi Şahin'lerin "ortadan bölünen kağıt gibi araba" algısıyla aynı sebepten: Kullanım şekilleri ve kullanıcı profilleri
Şahin'lere bakıldığında o dönemki Broadway, Lada Samara, Skoda Favorit gibi arabalardan daha güvensiz değil. Ama arkadan itiş/ yan makinası vb. yaklaşımlardan ötürü saçma sapan kullanan çoktu. O yüzden de sağda solda elektrik direklerine savrularak yandan girip ikiye ayrılan örneklerini çokça görebiliriz. Seat da aslında altyapı olarak VW ve Skoda'dan pek farklı değil. Ama genel olarak daha sportif ve maddi olarak daha erişilebilir arabalar oldukları için, çılgın gençlerin 1. tercihi oluyor. Yıllarca 106GTI ve 206GTI'lar da aynı şekilde patlaya patlaya sayıca azaldılar. :) DSG sanzımanını ve motorunu bilemem, ama geri kalanına bakılırsa Seat endişe verecek cinsten kötü araba değil.

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Yol tutuş işi belki lastiktendir, bilemiyorum. Abartmadıkça virajlarda kafadan kaymayı yaşatmadı mesela o beygire rağmen. Kıvrak da bence. Mantıklı ufaklıklardan bence Ibiza Cupra'lar.

Arkadaşım sıkıştırıyor da normal de kullanıyor, karma yani. Hiç yağ eksiltiyor, yağ yakıyor dediğini duymadım bu arada.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Yol tutuş işi belki lastiktendir, bilemiyorum. Abartmadıkça virajlarda kafadan kaymayı yaşatmadı mesela o beygire rağmen. Kıvrak da bence. Mantıklı ufaklıklardan bence Ibiza Cupra'lar.

Arkadaşım sıkıştırıyor da normal de kullanıyor, karma yani. Hiç yağ eksiltiyor, yağ yakıyor dediğini duymadım bu arada.
Bilemedim acaba bende zamaninda yahu bizemk denk geldi ayipli derken seat forumlarinda veya burada yag eksiltmeleri okudukca emin oldum tabi bu kasa farkindanda olabilir.

binglidak

Bahadır kaya
Profesör
8 Eyl 2016
366
578
1,645
Babanızın 1.16yi satıp da kendinize hızlı bir araç bakacaksanız pro ceed CT de bakın bence piyasaya ve sunduklarına göre ucuz bir araç

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Beyler DSG'li güçlü arabaların en büyük problemi modifiye edilemez ve yetkili servise bağımlı olması, bi tane cupra buldum hatasız ama son bakımı dışarda yapılmış, fiyatıda iyiydi ama neyse :(

Şimdi şunu buldum ama ne dersiniz bilemedim:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-kazasiz-boyasiz-398697637/detay

Ayrıca:
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...e-corsa-d-gsi-ekstrali-150-bg-428904730/detay

Birde A1 Sportback 1.4 TFSI Stronic yetkili bakımlı bulamadıkça babam 1 den vazgeçmez gibi duruyor.

Ve bana 1.6 thp li 208 önermeyin, sorun yaşayan çok fazla kişi duydum.

Pro Ceed gerçekten güzel araba ama belliki gücünü yere aktaramıyor ve yaktığı kadar gitmez o araba.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Şimdi, yeni arabada potansiyel masraflarım:

Motor Soğutma Suyu(kia da ok)
Fren hidroliği(kia da ok)
Şanzıman yağı(kia da ok)
Motor Yağı(kia da ok)
Baskı-balata
Ön-arka disk balata
Buji
Filtreler(hava-yağ-polen)(kia ok)
Lastik(kia ok)
V-kayışı
Akü(kia ok)
Triger
Alt takım
Pasta-Cila

Atladıklarım varsa söyleyin :(

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım