KAPALI Yeni araç arayışı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Bazılarınızın bildiği üzere bugün itibari ile Kia Pro Cee'd aracımı satmış bulunmaktayım. İlanı koyup 24 saat içinde 38500'e okutma fırsatı buldum. Alan arkadaş eminim araçtan çok memnun kalacaktır. 2. bir planım ise babamın aracı olan bmw 116i yi okutup 2 tane b segmenti araç almaktı; fakat BMW'yi satmaya kıyamıyorum. Bende o yüzden bütçem dahilinde araçlar bakmaya başladım. Bugün yakın bir abim olan Erhan abiye bir uğradım(Booster Performance). Kendisi orada değildi ama yanında çalışan ustası oradaydı. Neyse, tam ayrılırken Erhan İstanbul'dan yeni Astra H GTC getirdi, topladık, yakında hazır olur falan dedi. Erhan abide tam anlamıyla ASTRA GTC uzmanıdır. Kendisinde şu an 2 adet astra h gtc bulunmakta, birisi cabrio, gündelik olarak kullanıyor, diğeri direk pist aracı, roll cage li falan, İstanbul Park'ta kullanıyor. 2.29 gibi iyi bir süreye imza attı aracı ile(transponder süresi). Neyse bana 44 gibi fiyattan bahsetti Hıdır abi ama biraz 41-42'ye inerse almayı planlıyorum. Araç 120-130 bin km civarında, komple şanzıman-motor zartı zurtunu indirip Erhan abi baştan tertemiz toplamış arabayı, kaporta durumu ne bilmiyorum. Araba hazır olduğunda gidip bir bakacağım. Sizler ne düşünürsünüz bu konuda?

https://www.ultimatespecs.com/tr/araba-teknik-ozellikler/Opel/3272/Opel-Astra-H-GTC-16-Turbo.html

Erhan abinin İstanbul Park performansı:

Kanalından diğer videolarını izleyebilirsiniz.

Sürelere burdan bakabilirsiniz:
http://intercitypark.com

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Neyse, gece gece tutamadım kendimi, kiçük gezintiye çıktım :) ilk izlenimin, araç neredeyse bütün beklentilerimi karşılıyor, gerçekten çok doğru bir tercih yapmışım diyebilirim, ufak tefek pürüzler dışında.

İlk izlenimim şöyle, ilk noterden çıkıp viraj kastığımda(ne kasko ne sigorta var) arkadan bırakma eğilimine girdi ama çok dengeli idi, lastikler:

Yokohama Bluearth 205/55 R16 2014 38. Hafta lastiği, ekonomi lastiği.

Biraz önce benzinlikte kontrol ettim, 2.4 bar basılı imiş, 2.0 bara düşürdüm kitapçıkta dediği gibi, yol tutuşu baya iyi oldu. Lastik diş derinliği 5-6mm arası

Neyse, araçta genel yalıtım çok iyi, sadece lastik gürültüsü çok alıyor ve bence vag ın genel sorunu bu, en dandik arabasında bile yalıtım iyi ama lastik sesi kafa ütülüyor.

Arabanın gidişi son derece mutlu ediyor, sesi fena değil, k&n hava filtresi aldığımda mutlu olacağıma eminim.

Hayatta alacağım son ikiliyi aldım, bej iç ve siyah boya, neyse aldık artık, para bulunca detaylı işlemler yaptıracağım. Arabanın ön koltuğu bana göre ayarlı, diz mesafesi çok geniş, araç tam 4199mm uzunluğunda, boyuna kısa ama enine geniş bir araç, yıkamada epey kolay oluyor.

Araçta normal trendlinelara ekstra olarak orijinal 16" alaşım pulse paket jantlar var, kışlık lastikte verdi adam, 2016 petlas, önemli değil babamın michelinlere çökerim :)

Araca sonradan takılmış ekran gerçekten çok başarılı, orijinal ekranı hiç aratmadı ki artısı var:

Küçük masrafları ve donanım eksiklikleri var, kimisini kendim kimisini dışarda yaptıracağım, örnek olarak cruise control(kendim), far sensörü(kendim), kaput keçesi eskimiş değişecek(dışarda 150 tl)(söktüm attım demin)

Trendline'a ek olarak nedendir bilmem deri direksiyon,vites topuzu ve el freni var, ayrıca arka kapı trimleri dahi yumuşak plastik, ön konsol trimi highline, direksiyonda tuş yok, biliyorum, umrumda da değil, yağ sıcaklım göstergesi mest etti :)

Bir dahaki bakımında soğutma suyu, fren hidroliği, yakıt filtresi, yağ, yağ filtresi, polen filtresi, hava filtresi ve buji değiştiriceğim:

Araç aralık 2010 trafiğe çıkışlı, antalya da bir kadın ilk sahibi imiş, benim aldığım adam tanıdığıymış kadının, sonra sahibi ben oldum, merak etmeyin plaka değişecek dedik noterde, emniyete gidip sürünerek plaka almak kaldı sadece :)

Neyse şimdi uykudayız, iyi geceler :)

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Neyse, gece gece tutamadım kendimi, kiçük gezintiye çıktım :) ilk izlenimin, araç neredeyse bütün beklentilerimi karşılıyor, gerçekten çok doğru bir tercih yapmışım diyebilirim, ufak tefek pürüzler dışında.

İlk izlenimim şöyle, ilk noterden çıkıp viraj kastığımda(ne kasko ne sigorta var) arkadan bırakma eğilimine girdi ama çok dengeli idi, lastikler:

Biraz önce benzinlikte kontrol ettim, 2.4 bar basılı imiş, 2.0 bara düşürdüm kitapçıkta dediği gibi, yol tutuşu baya iyi oldu. Lastik diş derinliği 5-6mm arası

Neyse, araçta genel yalıtım çok iyi, sadece lastik gürültüsü çok alıyor ve bence vag ın genel sorunu bu, en dandik arabasında bile yalıtım iyi ama lastik sesi kafa ütülüyor.

Arabanın gidişi son derece mutlu ediyor, sesi fena değil, k&n hava filtresi aldığımda mutlu olacağıma eminim.

Hayatta alacağım son ikiliyi aldım, bej iç ve siyah boya, neyse aldık artık, para bulunca detaylı işlemler yaptıracağım. Arabanın ön koltuğu bana göre ayarlı, diz mesafesi çok geniş, araç tam 4199mm uzunluğunda, boyuna kısa ama enine geniş bir araç, yıkamada epey kolay oluyor.

Araçta normal trendlinelara ekstra olarak orijinal 16" alaşım pulse paket jantlar var, kışlık lastikte verdi adam, 2016 petlas, önemli değil babamın michelinlere çökerim :)

Araca sonradan takılmış ekran gerçekten çok başarılı, orijinal ekranı hiç aratmadı ki artısı var:

Küçük masrafları ve donanım eksiklikleri var, kimisini kendim kimisini dışarda yaptıracağım, örnek olarak cruise control(kendim), far sensörü(kendim), kaput keçesi eskimiş değişecek(dışarda 150 tl)(söktüm attım demin)

Trendline'a ek olarak nedendir bilmem deri direksiyon,vites topuzu ve el freni var, ayrıca arka kapı trimleri dahi yumuşak plastik, ön konsol trimi highline, direksiyonda tuş yok, biliyorum, umrumda da değil, yağ sıcaklım göstergesi mest etti :)

Bir dahaki bakımında soğutma suyu, fren hidroliği, yakıt filtresi, yağ, yağ filtresi, polen filtresi, hava filtresi ve buji değiştiriceğim:

Araç aralık 2010 trafiğe çıkışlı, antalya da bir kadın ilk sahibi imiş, benim aldığım adam tanıdığıymış kadının, sonra sahibi ben oldum, merak etmeyin plaka değişecek dedik noterde, emniyete gidip sürünerek plaka almak kaldı sadece :)

Ozgurum hayirli ugurlu olsun. Allah kaza bela gostermesin insaallah..

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Hayırlı olsun, kazasız belasız.

Şu Lancerların duruşunu çok beğeniyorum.

Teşekkürler, vallahi bir abimin güzel bir lafı vardır. Bi arabadan inip eve doğru yürürken tekrar tekrar bakmıyorsan yanlış arabayı almışsın demektir der, sadece bu işlemi Lancer'da yapıyorum :D

Bu arada, annemin arabayı değiştirme işlemini şimdilik askıya aldım, şöyle bir fikrim var, ablam evlenip giderken ibizasını götürmüştü ya, sonsuza kadar kullanmayacaklardır heralde, satacakları zaman onun arabayı biz alırız, lancer out olur :(

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör

Hayırlı uğurlu olsun. Allah kaza bela vermesin, bol bol tssini aldırsın inşallah :).

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Hayırlı uğurlu olsun tekrardan kanka. Dediğim gibi araba düzgün görünüyor, ufak tefek işleri var ki onlar da olur, işin tadı zaten orada çıkıyor :)
Bizim arabanın kombinasyonu yapmışsın :)
Golf 5 platformundaki arabaları seviyorum, virajlarda verdiği tepkiler harbiden iyi ama tek eksiği direksiyon çok büyük olduğu için her istediğinde gelmiyor arkası, bizim araba da ağır belki o da etkiler :D

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Arkadaşlar hepinize iyi dilekleriniz için teşekkür ederim :)

Genel yalıtımı tam düşündüğüm gibi BMW'den iyi, sadece lastik sesi fazla, lastiklerin yol gürültüsü 69 db, yani sessiz

Adam arka cama bir film çekmiş, blind mode, yetmemiş dikiz aynasına da film çektirmiş, ne yapacağım onu bilmiyorum

Silecek almam lazım, durumu iyi ama ön sileceklerden birinin tırnağı yok, silecek sepeti diye bir site varmış galiba

İnanmayacaksınız ama arabada ESP yok, sacede ASR(patinaj önleme) sistemi var, dün virajdaki davranışı gerçekten çok iyiydi, dediğiniz gibi direksiyon gemi gibi, çok büyük, o birax baltalıyor

Sonunda sunroofsuz bir arabam var, çok mutluyum, baş mesafesi hayvani, parasız kaldığım için istanbul park a bu ay gelemeyeceğim, inşallah yazın gelirim(yazında çok sıcak oluyor, hiç gelesim yok ama hayırlısı)

Aracın boyası çok kötü durumda, adam 1-2 yeri sürtmüş, kalın zımpara ile girip boyayı çok inceltmişler, umarım sağlıklı bir şekilde kurtarırım, pasta-cilasını yavaş yavaş zamanla kendim yapmaya karar verdim, bigün bagaj kapağı tavan şeklinde falan

Geri görüş kamerası gerçekten çok başarılı, sadece konumlandırması kötü

Son düzenleme:

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Arkadaşlar hepinize iyi dilekleriniz için teşekkür ederim :)

Genel yalıtımı tam düşündüğüm gibi BMW'den iyi, sadece lastik sesi fazla, lastiklerin yol gürültüsü 69 db, yani sessiz

Adam arka cama bir film çekmiş, blind mode, yetmemiş dikiz aynasına da film çektirmiş, ne yapacağım onu bilmiyorum

Silecek almam lazım, durumu iyi ama ön sileceklerden birinin tırnağı yok, silecek sepeti diye bir site varmış galiba

İnanmayacaksınız ama arabada ESP yok, sacede ASR(patinaj önleme) sistemi var, dün virajdaki davranışı gerçekten çok iyiydi, dediğiniz gibi direksiyon gemi gibi, çok büyük, o birax baltalıyor

Sonunda sunroofsuz bir arabam var, çok mutluyum, baş mesafesi hayvani, parasız kaldığım için istanbul park a bu ay gelemeyeceğim, inşallah yazın gelirim(yazında çok sıcak oluyor, hiç gelesim yok ama hayırlısı)

Aracın boyası çok kötü durumda, adam 1-2 yeri sürtmüş, kalın zımpara ile girip boyayı çok inceltmişler, umarım sağlıklı bir şekilde kurtarırım, pasta-cilasını yavaş yavaş zamanla kendim yapmaya karar verdim, bigün bagaj kapağı tavan şeklinde falan

Geri görüş kamerası gerçekten çok başarılı, sadece konumlandırması kötü
ESP direk donanım olarak mı yok yoksa devreye neredeyse hiç girmiyor mu?

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
@Ozgur Gunes bizde de 2011 1.4tsi highline var 2011 de ikinci el 5 bin kmde almıştık ilk aldığımızda yalıtımı mükemmel iken sonradan lastik sesi almaya başladı ben lastiğe bağladım hala üstünde fabrika çıkışı turanza er300.. Trendline manuelde esp yok arabayı tanıdıktan sonra esp olmaması daha iyi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım