Yeni Aveom

AlperBasdemir

Asfalt Kurutucu
18 Eki 2016
33
38
595
39
İstanbul
Öncelikle merhabalar,
Fiesta ile yolları ayırdıktan sonra araç arayışlarım devam ederken, çevremde kullananlardan aldığım güzel yorumlar ile benim beklentilerimi karşılayacağını düşündüğüm yeni aracım aveo üzerine yoğunlaştım ve aşağıda resimleri bulunan yeni ufaklığı almış bulunmaktayım. 2 hafta oldu aracı ve 2 haftadır bana fiestadan sonra çok konforlu ve performanslı geldi.
Araç 2012 model 1.3 Dizel 95 beygir 6 ileri en ful paket olan LTZ paketidir. 71bin kmde, kaporta aksamında sağ marşbiyel boyalı onun dışında herhangi bir değişeni boyası bulunmamakta.
Şimdilik bu resimleri ekleyelim ilerleyen günlerde güzel fotoları çektikçe paylaşırız :)

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,538
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler inşallah, ön gösterge paneli çok farklıymış ilginç hoşuma gitti

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,040
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Güle güle kullanın. Eski aracınız da, yeni aracınız da yakından tanıdığım modellerdir. Yol tutuş konusunda Fiesta'da limitlere çıkmaya alışkınsanız bunda biraz dikkat etmenizi öneririm. ESP olmasına rağmen arka birden bırakabiliyor. Ama standart sürüşte harika bir fiyat/performans arabası. LTZ donanımı da çok doğru tercih. :) Sol alt kısım kapı açılmasını engellemiyorsa nazarlık olarak kalsın. =) Sorması ayıptır ne kadara aldınız?

binglidak

Bahadır kaya
Profesör
8 Eyl 2016
366
578
1,645
Hayırlı olsun güle güle kullanın
Bu arada malum sitede 1.3 dizeller bazıları 95 beygir bazıları 75 yazıyor iki farklı seri mı var yoksa insanların 75lik sandığı motor aslında 95 mı?
İkinci husus Bu kasa aveonun 1.4 benzinli leri de 6 ileri mi yoksa donanım paketine göre mı değişiyor?
Zamanında önceki kasanın sedanini 10 ay kadar kullanmıştım 1.2 motorunu bayağı kötüydü

tyln

Profesör
10 Eki 2016
351
690
1,845
Marka
Renault
kazasız belasız kullanın inşallah.ilerleyen zamanlarda deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim çünkü merak ettiğim araç.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,040
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bu arada malum sitede 1.3 dizeller bazıları 95 beygir bazıları 75 yazıyor iki farklı seri mı var yoksa insanların 75lik sandığı motor aslında 95 mı?
İkinci husus Bu kasa aveonun 1.4 benzinli leri de 6 ileri mi yoksa donanım paketine göre mı değişiyor?
Zamanında önceki kasanın sedanini 10 ay kadar kullanmıştım 1.2 motorunu bayağı kötüydü
Hocam motor konusu şöyle:
https://www.otopark.com/forum/threads/20000-tlye-uzun-kullanımlık-araba.2434/#post-42605

Eski kasa Aveo'lar çok sıkıntılı araçlardı. Görsel olarak ilk başta tavlasa da, sürüşünde ciddi tehlike yaratabiliyorlardı. Bu kasaların sedanlarında da bazen arka taraf geziniyor. Fakat HB modelleri gayet iyi. Şanzıman konusunu hatırlayamıyorum :/

AlperBasdemir

Asfalt Kurutucu
18 Eki 2016
33
38
595
39
İstanbul
Güle güle kullanın. Eski aracınız da, yeni aracınız da yakından tanıdığım modellerdir. Yol tutuş konusunda Fiesta'da limitlere çıkmaya alışkınsanız bunda biraz dikkat etmenizi öneririm. ESP olmasına rağmen arka birden bırakabiliyor. Ama standart sürüşte harika bir fiyat/performans arabası. LTZ donanımı da çok doğru tercih. :) Sol alt kısım kapı açılmasını engellemiyorsa nazarlık olarak kalsın. =) Sorması ayıptır ne kadara aldınız?

Genel olarak sakin araç kullandığım için yol tutuş konusu benim için çok önemli değil ama 2 haftalık kullanımımda fiesta ile girdiğim yerlere bununlada giriyorum henüz bi sıkıntı görmedim. Standart sürüş kısmında ise fiestadan sonra hem konfor hemde performans olarak çok iyi geldi bana. Sol alttaki ezik kısım kapıya engel olmuyor. Belki yaza doğru yaptırabilirim çok gözüme batıyo çünkü:) Fiyat konusuna gelirsek uzun pazarlık çalışmalarının ardından 34bin TL'ye aldık.

AlperBasdemir

Asfalt Kurutucu
18 Eki 2016
33
38
595
39
İstanbul

1.3 dizellerde LS ve LT paket olanlar 75 beygir 5 ileri şanzumana sahip, sadece LTZ paketleri 95 beygir ve 6 ileri. Benzinlilerde tam bilgim yok ama sanırım onlarda da donanım paketine göre değişiyor motor seçeneği.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,040
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Genel olarak sakin araç kullandığım için yol tutuş konusu benim için çok önemli değil ama 2 haftalık kullanımımda fiesta ile girdiğim yerlere bununlada giriyorum henüz bi sıkıntı görmedim. Standart sürüş kısmında ise fiestadan sonra hem konfor hemde performans olarak çok iyi geldi bana. Sol alttaki ezik kısım kapıya engel olmuyor. Belki yaza doğru yaptırabilirim çok gözüme batıyo çünkü:) Fiyat konusuna gelirsek uzun pazarlık çalışmalarının ardından 34bin TL'ye aldık.
Standart kulanımda zaten Fiesta kadar gergin yapısı olmadığı için daha rahat geliyor insana. Fiyatı da bu piyasa koşulları için çok iyiymiş :). Güle güle kazasız belasız kullanmanızı dilerim.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım