KAPALI Yeni Megan Sedan mı Ford Focus mu ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,066
6,944
5,020
github.com
Marka
BMW
Öncelikle herkese merhaba
Alternatif arabaları eledikten sonra bu iki araç arasında kaldık .İkisi de sıfır olmayacak 2016 ve üstü az kmlerde ama henüz karar veremedik.
İkisinin de +sı -si nedir hangisi ağır basar bu konularda tavsiyelerinize acigim
Not : İkisi de otomatik olacak

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,809
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
EDC'yi kapının önüne koymam.
Yakın zamanda bi arkadaşım 60 bin km'de megane edc aldı ve daha 1 hafta önce şanzıman beyin arızası verdi. Dışarıda zorla temiz beyin bulduk da 2500TL ye kurtardık. Evet çift kavramalarda genelde risk var ama powershift şanzıman yağlı kavrama ve daha sorunsuz olduğunu düşünüyorum.
Önemli olan servisin tavsiye ettiği gibi gerektiği zamanda şanzıman yağı değişsin.

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,066
6,944
5,020
github.com
Marka
BMW
EDC'yi kapının önüne koymam.
Yakın zamanda bi arkadaşım 60 bin km'de megane edc aldı ve daha 1 hafta önce şanzıman beyin arızası verdi. Dışarıda zorla temiz beyin bulduk da 2500TL ye kurtardık. Evet çift kavramalarda genelde risk var ama powershift şanzıman yağlı kavrama ve daha sorunsuz olduğunu düşünüyorum.
Önemli olan servisin tavsiye ettiği gibi gerektiği zamanda şanzıman yağı değişsin.
Sanırım 45 binde bir degismesi gerekiyor. Focus konusunda karar verirsek bu benim için çok önemli

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,809
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Evet 45bin. 6 lt yağ aldığı için biraz da masraflı ancak, kafanın ağrımasından daha iyidir diye düşünüyorum. Castrol'ün transmission yağı var buna özel ve dışarıdan bile alsanız biraz yüksek ne yazık ki.

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,066
6,944
5,020
github.com
Marka
BMW
Focus'un saçma sapan, iç hacimden çalan göğüs kısmından nefret ediyorum arkadaş. Sanırsın roadster... Ama güzel araba namussuz, hele Megane ile kıyasa sokunca öp başının üstüne koy.
Focus un iç tasarimindan sonra Megane nin tasarımı bana daha ferah geldi .Megane deki plastik kullanımı gözü tirlamasa da focus dan sanki daha iyi(görünüm olarak) .Ama bu icon donanım için geçerli. Touch ve icon donanımı içeride çok farklılık oluşturuyor .İkisinin de test sürüşüne katılmayı düşünüyorum .Canlı canlı görüp karar vermek mantıklı olacak .

trkskbn

Profesör
Beta Programı
21 Eki 2016
377
807
1,895
İç hacimden sıkıntınız yoksa tereddütsüz Focus derim. O şanzıman ve motorlada gayet iyi gidiyor üstüne yol tutuşta var. Ama beyaz yerine bir renk bulabilirseniz ona yönelin derim. Eğer ki iç hacim gerekliyse Megane Focus'un bu disiplinde önüne geçecektir.

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,066
6,944
5,020
github.com
Marka
BMW
Evet 45bin. 6 lt yağ aldığı için biraz da masraflı ancak, kafanın ağrımasından daha iyidir diye düşünüyorum. Castrol'ün transmission yağı var buna özel ve dışarıdan bile alsanız biraz yüksek ne yazık ki.
Gerekiyorsa yapmak lazım .Şimdi 3_5 lik masraf yapılmazsa 10-15 oluyor. Bu konularda cömert olmak lazım diye düşünüyorum

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,066
6,944
5,020
github.com
Marka
BMW
İç hacimden sıkıntınız yoksa tereddütsüz Focus derim. O şanzıman ve motorlada gayet iyi gidiyor üstüne yol tutuşta var. Ama beyaz yerine bir renk bulabilirseniz ona yönelin derim. Eğer ki iç hacim gerekliyse Megane Focus'un bu disiplinde önüne geçecektir.
Focus ' un diğer forumlarda okuduğuma göre herkes beğeniyor motor şanzıman ikilisini .120 beygir den daha fazla yuruyor diyen de var.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
2017 Ford Focus powershift kisa bir sure kullandim, 2016 yeni kasa Megane’i da 30.000 km kadar kullandim. Donanim Icon ve titanium
Oncelikle vites gecisleri powershiftte daha kararli daha net. Edc’den cok daha iyi
Ancak ic mekan ve kasa olarak kesinlikle Megane diyorum.
Yuruyen olarak Ford iyi diyorlar, benim o kadar zorlama ve yuruyeni test etme firsatim olmadi. Megane’in yol tutusu gayet iyi (Ford daha iyi olabilir bilemiyorum). Ama Megane alacaksaniz kesinlikle 18 jant almayin. Konforu olumsuz etkiliyor

Son düzenleme:

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,809
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
120hp-300nm tork gerçekten şanzıman ile birlikte nefis yürütüyor arabayı. Tabi öyle uçup kaçmıyor ama bence o hplerde kesintisiz lineer hızlanma anlamında çok başarılı. Sinan abinin incelemesinde de söylemişti, ne ara 200 olduğunu anlamıyorsunuz

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,066
6,944
5,020
github.com
Marka
BMW
2017 Ford Focus powershift kisa bir sure kullandim, 2016 yeni kasa Megane’i da 30.000 km kadar kullandim. Donanim Icon ve titanium
Oncelikle vites gecisleri powershiftte daha kararli daha net. Edc’den cok daha iyi
Ancak ic mekan ve kasa olarak kesinlikle Megane diyorum.
Yuruyen olarak Ford iyi diyorlar, benim o kadar zorlama ve yuruyeni test etme firsatim olmadi. Megane’in yol tutusu gayet iyi (Ford daha iyi olabilir bilemiyorum). Ama Megane alacaksaniz kesinlikle 18 jant almayin. Konforu olumsuz etkiliyor
Megane da trim sesi veya arabada genel anlamda bir kirilganlik veya kalitesizlik hissettiginiz noktalar oldu mu ?

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,066
6,944
5,020
github.com
Marka
BMW
120hp-300nm tork gerçekten şanzıman ile birlikte nefis yürütüyor arabayı. Tabi öyle uçup kaçmıyor ama bence o hplerde kesintisiz lineer hızlanma anlamında çok başarılı. Sinan abinin incelemesinde de söylemişti, ne ara 200 olduğunu anlamıyorsunuz
Focus dizel testi var mı otopark da. Bı söyleşiye giderken kullanıyordu dizel focus ama sadece benzinli sinin testi var diye biliyorum

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Megane da trim sesi veya arabada genel anlamda bir kirilganlik veya kalitesizlik hissettiginiz noktalar oldu mu ?

Kalitesizlik, kirilganlik yoktu da arkadan bir ara trim sesi geldi sonra kesildi. Ben ilk bas bagajdaki bebek arabasindan suphelendim ama arabayi cikarinca da ayni ses gelmeye devam etti, kendiliginden de kesildi. Bu jant opsiyonundan kaynaklanmis olabilir. 225 lastik vardi uzerinde ve 18 inc jant..Sirkette ayni aracin 17 inc jantli olanini kullanan arkadasimin aracina bindim cok daha rahatti, o arkadan garc gurc sesi de cikmiyordu...Ben janttan oldugunu dusunuyorum acikcasi, ama Renault’a trim sesi konusunda olumlu kanaat veremem :)

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
İkisini de kullanmadım ama dışarıdan bakarak yorum yapacak olursam. Megane net 2 tane avantajı var 1. Yeni bir araba olması Focus bu sene kasa değişcek sonuçta 2. Si de iç hacim konusunda focus baya kötü. Bide belki donanım da olabilir reno bu konuda daha iyi olabilir onun dışında focus diyorum bende.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım