YGS Mağdurları Buraya :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Gençler hepinize geçmiş olsun, motivasyonunuzu artırın vazgeçmeyin ben ygs 260 binden lysde 90 bine çektim zamanında. Tabi hukuk tıp veya mühendislik için yıldız teknik itü gibi hayalleriniz yoksa. Varsa da hayallerden vazgeçmek yerine tekrar denemelisiniz. 1 sene daha dayanamam demeyin sonra 4-5 sene dayanmak zorunda kalır yaşama sevincinizi kaybedersiniz

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
En degisik tavsiyede benden gelsin. Sectiginiz bolum sadece isim olarak kalmasin ilerde farkli yerlerde calismak zorunda kalmayacaginiz bir bolum olsun.4 senenizi bosu bosuna okumayin gerekirse birdaha hazirlanin.ben dahil kimse sevdigi bolumu okumadi belkide. Ama bazi seylerden feragat etmek zorunda kalacaksiniz.is garantiniz olsun mutlaka.yada herhangi bir bolum okuyup kendimi gelistiririm ben farkli alanlarda yapabilirim tası sıkar suyunu cikaririm derseniz herhangi bir bolum yazin.her iki yolun sonundada ben bir sekilde issiz kalmam diyebileceginiz bir noktaya gelmeniz lazim.ben kendi adima hic sevmedigim istemedigim okurken zevk almadigim bir bolum okudum. Is garantisi ve maasi yuzunden. Okurken pisman oldum ama simdi anliyorum neden ailemin bu bolume zorladigini. Tam tersi olup giris puanlari ile alakasiz bir bolum okuyan arkadaslarimda kendilerini lisanslarla farkli islerle calisarak edinilen tecrubelerle ve en onemlisi hayatlarinda diger uni mezunlarindan daha ileriye koyanlardanda dusuk puanlarla cok iyi yerlere geldiklerini gordum. Olay tamamen sizde bitiyor. Asla ben dusuk aldim bolumum kotu yada yuksek aldim nasilsa is bulurum diyip her iki durumdada asla kendinizi salmayin.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Hayatı çok ciddiye almayın, benim fikri özetim bu, daha çok para daha çok mutluluk getirmiyor ya da daha fazla başarı, elinizdekilere şükretmek en büyük mutluluktur. Sizden puan olarak çok daha kötü insanlar olduğunu unutmayın.

abidinkofficial

Profesör
9 Eyl 2016
384
923
1,895
Çorum
Marka
Volkswagen
Mf 43 bin sıralama gelmiş, güzel güzel de üç yıldır ilerleyemedik tekrar hazırlanmakta da iyi düşünmek lazım sonuç her zaman daha iyi olmuyor..

HenLeys

Profesör
9 Eyl 2016
85
63
1,010
Sınavı çok takmayın vs demiycem kişiden kişiye değişir bu sizin için önemliyse de lys abanın herkes söylemiş zaten lys iyi yapıldığında ygsnin çok bi önemi kalmıyor. Sıralamanızı 3te 4te 1ine bile çekmek mümkün.

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,066
3
15,356
5,720
27
Istanbul
Marka
Honda
Sevdiğiniz iş uğruna çalışın. Eğitim, üniversite sevdiğiniz işi yapabilmek adına tek çıkış kapısı değildir.

Akademik bilgi evet, önemli ama bugüne kadar birisinin kafasına koyduğu bir şeyi yapamadığını ben görmedim. Yapamıyorsa yeterince uğraşmıyordur. Herhangi bir bölümde okuyun (istemediğinizde olsa), zaten ülkenin yarısından fazlası öyle yapıyor. Ama elinizde en azından 4 yıllık bir üniversite diploması kalsın.

Sonra kendi işinizi yapabilmek adına çıkacağınız okyanusta olay sizde bitiyor :)

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Ben de üniversiteye hazırlanan biri olarak birkaç düşüncemi yazmak istiyorum. Yukarıdaki yorumlara katılarak aynı zamanda her şey bu sınav değildir gibi bir klişe söz vardır, ben de bu şekilde düşünüyorum. Yarın bir gün ne olacağı belli olmaz. Bir arkadaşım geçen sene besyo okumak istiyordu sadece barajı geçmek istedi ve geçti. Sonra mülakatlara hazırlandı, kondisyonu iyiydi fakat puanı düşük olduğundan istediği üniversite olmadı mezun kaldı. Şimdi PÖH mülakatlarından geçti ve son sözü bekliyor. Bana her zaman ben besyo için hazırlanmasaydım bugün bu konuma gelmezdim diyor. Yani sınavdan ziyade her şeyin hayırlısı neyse o olsun. Önünüz hep açık herkes olmak istediğini bir şekilde elde ediyor.
Ben de 270 280 almayı isterken 220 aldım, geçen seneki puanımdan daha düşük bir puan aldım.

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Çok güzel yazılar var, umarım psikolojinizi tatmin etmiyorsunuzdur. İnsan yapması gerektiği şey kendine zor gelip yapmak istemeyince onu kötüleyip alternatif yollar olduğunu söyler. Bu en çok da ders konusunda böyledir ve bunu ben de yaparım.
Hele makine mühendisliği okuyan biri olarak beynimin algılamadığı derslerde hayata söverim, kendim hariç herşeyi ve herkesi bu zorluğa sebebiyet vermekle suçlarım.

Ben çalışmayı hiç sevmeyen biri olarak motivasyonumu vicdanıma borçluyum. Anne ve babamın verdiği uğraşı düşününce çabalamamam imkansız.

15-16 yıl okuyan hayatının 1/4 ünü eğitime harcayan bir insanın kalan hayatı için çok doğru seçimler yapması lazım. Dersane masrafları, üniversitede 4-5 yıl yurt-ev kira fatura masrafları, yeme içme masrafları. Bu kadar çilenin ardından ayda 1.5-2 bin lira kazanmak hayatımızı trajikomik bir filme dönüştürür heralde.

Maddi üstünlüğü olan meslek seçimine göre bölüm bitirmek veya herhangi bir bölümü bitirip hayallerin peşinden koşmak ikisi de yapılabilir. Ama ikincisi diğerine göre çok daha fazla cesaret, kararlılık gerektirir. Hayaller güzel hedef koymak kolay ama en zoru ayağa kalkıp o hedefe yürümeye başlamak. Yürümeye başladıktan sonra sürekli yaklaşırsın zaten. İşte bu dediğim de mesajımın giriş bölümüyle alakalı

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
Sevdiğiniz iş uğruna çalışın. Eğitim, üniversite sevdiğiniz işi yapabilmek adına tek çıkış kapısı değildir.

Akademik bilgi evet, önemli ama bugüne kadar birisinin kafasına koyduğu bir şeyi yapamadığını ben görmedim. Yapamıyorsa yeterince uğraşmıyordur. Herhangi bir bölümde okuyun (istemediğinizde olsa), zaten ülkenin yarısından fazlası öyle yapıyor. Ama elinizde en azından 4 yıllık bir üniversite diploması kalsın.

Sonra kendi işinizi yapabilmek adına çıkacağınız okyanusta olay sizde bitiyor :)
Konservatuar mi okusam

Kim?

Panpa
15 Eyl 2016
1,027
1,998
2,770
Marka
Subaru
Sevgili mağdurlar...
Sizin ilacınız bende! Benim kendi tecrübeme göre bu dünyada güzel 2 adet meslek var. Biri nikah memuru olmak. İkincisi düğünde çalgıcı olmak. İş stresi yok, yemek var, mutlu insanlar var zaten zor bir iş değil. Gün içinde part time müezzin olun. İki dünyadada başarı sizinle!
Sağlıcakla kalın...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım