Yorumsuz....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Yorum yapmadan fotograflari koyuyorum
Fiat linea fun club ta paylasim yapilmis.
Carpma acilari,hizlari vs vs gibi konulara hic girmiyor size birakiyorum.
Saygi ve sevgilerimle

Ekli dosyalar

• FB_IMG_1475704982452.jpg
    FB_IMG_1475704982452.jpg
    140.5 KB · Görüntüleme: 249
  • FB_IMG_1475704975355.jpg
    FB_IMG_1475704975355.jpg
    125.9 KB · Görüntüleme: 192
  • FB_IMG_1475704970534.jpg
    FB_IMG_1475704970534.jpg
    141.4 KB · Görüntüleme: 256
  • FB_IMG_1475704330648.jpg
    FB_IMG_1475704330648.jpg
    186.9 KB · Görüntüleme: 278

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,282
45,924
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Auris'in tam köşesine vurması egea'nın bu kadar dağılmasında tabii ki bir etken. Hız, frenleme vs gibi konuları bilmiyoruz ama egea'nın şasi koruma bölgesinin haricinde direkt şasinin kendisi de hasar görmüş hatta yamulmuş ve hatta egea perte çıkmış net.. Gerçekten çok ilginç ve düşündürücü.

Son düzenleme:

remuss

Elit Apaçi
12 Eyl 2016
59
25
970
Kazayla ilgili bişey diyemiycemde her testte, otopark dahil fiyat seviyesine göre çok iyi fiyat seviyesine göre çok iyi kelimesini sık sık duyuyoruz eminimki sizde duydunuz otopark dışındaki testlerdede, benim anlamadığım bu fiyata göre iyi derken aracın en boş 1.4 çöp motorlusu boşun boşu 52900 den başlıyor, ben 2015 model astra j 1.6 115 hp aracım edition boş paket ama hem donanımı hem motoru hem sınıfı alman malı oluşu bu araçtan 500 gömlek üstün her konuda ve 0 olarak 48500 e aldım bu araba nasıl 53 bin tl oluyor ve herkese çok ucuz geliyor bu araç ben bunu anlamıyorum gerçekten sizcede öyle değil mi?

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Crash testi olmayan otomobil alınmaz. Kaza anında neresi ne kadar darbe alıyor ve darbeyi sönümlüyor? Görmeden alınmaz.

Bu araçları tercih edenlerin %90'ı crash testinin olmadığını bilmiyordur.

Ayrıca şöyle opsiyonlusunu falan alayım deseniz çıkan fiyatı da şaka ötesi. İstediği kadar Türk mühendisleri yapsın, artık günümüzde öncelik güvenlik. Motoru, şanzımanı ve yakıt tüketimi minimum değerde olup dışı saman olsa alacak millet...

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,282
45,924
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
@mehmethakantarhan hocam 2 başlık açılmış sanırım. Diğer başlıkta da 3 resim var. Hatta arkadaşlar egea'nın önünü görebilseydik demişler. Sanırım asıl başlık bu olmalı.

kansuvargun

Profesör
8 Eyl 2016
237
259
1,385
34
İstanbul
Çarpma açısı, kimin kime çarptığı da çok önemli burada.

Burada Corolla'nın sivri diyebileceğimiz kısmı Egea'nın tam ortasına çarpmış gibi görünüyor. Eğer bu kaza hızlı olduysa Corolla tek bir noktadan Egea'nın ön bölgesine yüksek bir kuvvet uyguluyor. Bu çok olası bir durum.

Mesela Alfa Romeo Giula'nın aşağıdaki linkten izleyebileceğiniz çarpışma testlerindeki ilk test. Onda da şasi falan kalmıyor.

Bu da Mercedes E serisinin çarpışma testleri, yine ilk teste dikkat edin.

Bundan çıkartacağım yorum şudur. Aaa Egea'ya bak her tarafı pert olmuş, Corolla'ya birşey olmamış. Egea çok leş araba gibi yorumlar kazanın nasıl olduğunu bilmeden yapılmamalıdır. Bakın E serisi bile 64km çarpışmada pert oluyor :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,282
45,924
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Çarpma açısı, kimin kime çarptığı da çok önemli burada.

Burada Corolla'nın sivri diyebileceğimiz kısmı Egea'nın tam ortasına çarpmış gibi görünüyor. Eğer bu kaza hızlı olduysa Corolla tek bir noktadan Egea'nın ön bölgesine yüksek bir kuvvet uyguluyor. Bu çok olası bir durum.

Mesela Alfa Romeo Giula'nın aşağıdaki linkten izleyebileceğiniz çarpışma testlerindeki ilk test. Onda da şasi falan kalmıyor.

Bu da Mercedes E serisinin çarpışma testleri, yine ilk teste dikkat edin.

Bundan çıkartacağım yorum şudur. Aaa Egea'ya bak her tarafı pert olmuş, Corolla'ya birşey olmamış. Egea çok leş araba gibi yorumlar kazanın nasıl olduğunu bilmeden yapılmamalıdır. Bakın E serisi bile 64km çarpışmada pert oluyor :)
O konuda haklısınız da hocam burada düşündüren mevzu toyota'nın hasarı. Egea'ya bakılınca çarpışma çok şiddetli gibi görünüyor, Auris'e bakılınca ön sağ teker aksı bile kırılmamış. Sadece kaporta hasarı mevcut. Auris'in en sert yerine vurulduğu aşikar fakat ben hiç bir şeyin değilse de güvenlik bölgesine sahip bir şasenin gerçek kısmının bu kadar yamulmasını beklemezdim. Sadece Auris'i görsem, karşıdaki aracın pert olduğunu pek düşünmezdim sanırım. Bence biraz düşündürücü bir kaza.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Egea ya iyi diyoruz his diyoruz da bu karıştıgi kazalar ne iş? İnsan düşünmeden edemiyor. Demekki güvenlik ile ilgili bazı sıkıntılar varki girmiyor. Ya da yaya güvenliği için araç kendini parçalıyor ayrıca iceriye daha az etki hissetirmek için de parçalamış olabilir kendini. Ama şaşi de zarar görmüş yani bunu durumları da savunamayiz. Kısaca inşallah ölen yaralanan olmaz egea da.

phenomenal

Asfalt Kurutucu
10 Eyl 2016
16
10
595
bana bu kurmaca olabilir gibime geliyor nedeni şu lineanın çarpılan dikkat edersenız yan tarafda kapı bolumu hatta ust camurluk bolumu bile saglam önde ise farla fiat amblemi arasında bir yer ama diğer arabanın önü kople gitmiş yani kafa kafaya çarpışma gibi hadi o araba geldi ortadan fiatın yanına çarptı diyelim ozaman fiattaki hazar alanı daha fazla olması gerekirdi

MirkanZJ

Profesör
10 Eyl 2016
177
408
1,535
İstanbul
Auris teker ile vurmuş, egeanın alüminyum şase desteği yandan aldığı bu darbeye dayanamamış... Çok normal bu duruma gelmesi...
Şase çıkıntısında ki ince saca 4 cıvata ile tutturulan bir parça bu... Kafa kafaya çarpışmada bu şase dediğiniz galvanizli demir veya alüminyum (incelemedim yakından ne olduğunu bilmiyorum) alt şaseye yaslanır ve hasarın önüne geçer... Yandan sıyırtma bir darbede de bu hale gelir... Abartılacak hiç bir tarafı yok... Her gün onlarca bu şekilde kaza yapmış araç görüyorum...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım