KAPALI Yürütme Maliyeti En Uygun Araba (25.000TL)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Modifix

Senkromeççi
20 Ocak 2018
3
5
95
Merhaba arkadaşlar, Motosikletimi sattım, 4 tekere geçiceğim. Ögrenciyim şu aralar (Ünv. Son) Bütçem: 25000 civarı. Günde ortalama 50km yol yapıyorum. Başlıktan anlayacağınız üzere, bütçemde düşük oldugu için LPG li araba istemedim. Neden diyceksiniz bütçemden dolayı zaten yaşlı araba alabileceğim, birde km'de 15 kuruş kar ediyim derken Lpg li arabanın sorunlarıyla uğraşmaktansa; direk benzinli veya bulursam dizel araç düşünüyorum. Derdim tasam tamamen az sorun çıkartan ve yürütme maliyeti uygun bir araç. Minik olması önemli değil 2 kişilik bile olabilir. Ne kadar küçük o kadar iyi hatta. Ben araştırmalarım sonucu Toyota'nın yariste kullandıgı 3 silindirli motorunu kullanan Citroen C1 veya Peugeot 107 de karar kıldım. Arabanın 800Kg ve 3 silindirli bir benzinli motoru var Ancak parça bulma konusunda endişelerim var bu modeldede. O yüzden birde foruma danışayım dedim. Var mı bu şartlarda tavsiye edeceniz araç? (Küçük araba istememin sebebi lastigi bile 100 liraya alabiliyorsunuz, tamamen yürütme maliyeti endişesi )

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Citroën saxo al baya bi paran cebinde kalir. Veya LPG li mazda 323 1.5 veya 1.8 atmosferik al. Yazıyı okudum ve bilerek LPG li yazıyorum çünkü taş gibi motorlar sıkıntı yok. He mazda alırsan da baya paran cebinde kalır ama baya mutlu olursun. Symbole 25 lira falan vermek en azından beni çok üzer. Clio3 alınabilse öneririm ama ne yazikki alınamıyor temizi.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,022
7
51,356
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Öncelikli olarak şu linki şuraya bırakayım. Tam olarak aradığınız profilde bir araç :)
https://www.otopark.com/forum/threads/2003-saxo-1-5-dizel-klimalı.5681/
Kalan bütçenin çok azıyla bütün kusurları giderilir.
Bütçenizin tamamını kullanmakta kararlıysanız 4 yıldır yürütme maliyeti çevremdekileri kıskandıran kendi arabamdan size de öneririm. Opel Corsa C 1.2 benzinli 3 kapı. Detaylı bilgi imzamdaki linkte var.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Toyota motorlu, yüksek modelli ve düşük hacimli olduğundan ben Peugeot 107 veya C1 öneririm.Ama bu araçların en büyük sıkıntısı yarın bir gün paraya dönüştürülmek istendiğinde kolay kolay dönüşmemesi.Bu sebepten alternatif maliyeti düşük olarak aklıma gelen diğer araçlar ise düşük hacimli olan versiyonlarından Renault Clio, Opel Corsa, Citröen C2, Citröen Saxo, Ford Ka, Renault Twingo, Ford Fiesta gibi araçların 1.400 cc'yi geçmeyen benzinli modelleri gayet tabii işinizi görür diye düşünüyorum önerdiklerimin bazıları 25 bin tl'den de düşük fiyata sahipler.Dizel motorun bakımlarının daha ağır olacağını ve düşük km'de bulamayacağınızı düşündüğümden dolayı ben şahsen dizel motorlu bir araç önermem.(Umarım forum taşlamaz ama gerçek bu 200 bin km den düşük dizel yok o paraya).Bir başka tavsiyem de sırf ucuz diye B sedan segmenti araçları almamanız iç hacim sıkıntınız yokmuş, o sebepten Linea, Symbol, Albea gibi araçları az yaksalar dahi almamanızı tavsiye ederim.

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,022
7
51,356
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Hocam kriterlerimin biraz dışına çıktım şu ilandaki araç nasıldır sizce yürütebilir miyim masraf ve parça bakımından üzer mi, birde fiyatı nasıl?

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-az-kullanilmis-k.garaj-araci-521124620/detay
Çok güzel, çok temiz. Ama yürütme maliyeti tarafında konuyu açtığınız zamanki beklentilerle karşılaştırınca yakıt tarafında ciddi üzer. Bir de Farı stobu tamponu filan değişmek gerekirse hem parçası zor bulunur, hem de bulunanı çok pahalı olabilir diye tahmin ediyorum. Bu arabayı almadan önce Japon parçacılarının görüşünü almak gerekir

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Hocam kriterlerimin biraz dışına çıktım şu ilandaki araç nasıldır sizce yürütebilir miyim masraf ve parça bakımından üzer mi, birde fiyatı nasıl?

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-az-kullanilmis-k.garaj-araci-521124620/detay
@bt yazılacak hemen her şeyi yazmış, benzinli binecekseniz yakıt tüketimi sizi üzebilir.Şehir içi trafiğinde 100km/l 10-11 litreleri görebilir hatta ara sıra geçebilirsiniz ancak LPG takılırsa yakıt bakımından üzmez.Onun haricinde model olarak eski olduğundan dolayı arıza çıkarma ihtimali ve parça bulunamama ihtimali vardır yalnız sedanlarının kaporta parçası hatchbacklerine oranla daha kolay bulunuyor, son olarak fiyat olarak araç çok temiz gibi görünse de 2 bin tl fazlası var gibi geldi.Yalnız kesinlikle alınmaz bir araç değil sadece ihtiyaçlarınızın biraz dışında eğer bu kasa Mazda sempatiniz varsa ihtiyaçlarınızın haricinde güzel bir araçtır ama herhangi bir özel sebebi yoksa pek de mantıklı değil ihtiyaçlarınız doğrultusunda.:)

Son düzenleme:

Modifix

Senkromeççi
20 Ocak 2018
3
5
95
Genel olarak mazda 323 sağlamdır algısıyla beraber birde arabanın böyle fabrikasyon ve ilk sahibinden olması baya çeldi aklımı, ancak Lpg taktırmayı düşünmüyorum yakıt sanırım gerçekten ciddi üzecek gibi gözüküyor yanlış bakmadıysam fabrika verisi bile 10 litre şehir içi . Bu arada bütçeyi bazı ayarlamalardan ötürü baya bir çektim aşşağı şuan bu civarlarda araba bakıyorum. Teşekkürler herkese yorumları için

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
1.0 otomatik yaris vardı 2006 model baya içiyordu benzini aklınızda bulunsun

İçiyor dediğiniz arabanın verisi şehir içinde 6.8lt. Günlükte bile 7.5'u geçmez dikkatsiz kullanımda (standart kullanıcı şartlarında).
2005 Logan 1.4 manuel 10 lt civarı yakıyor. :) Cliosu Accenti falan hepsi öyle 1.4'lerle 9-10 lt yakıyorlar. O yılların teknolojisi için çokta fazla değil bence 7.5lt yakması. Diğer attıklarımdan fazla yakıyor tabii onda hemfikirim ama en çok piyasası olan araçta o, bir de işin o boyutu var.

Parça sorunu olmadığını biliyor olsam Sirion alırdım ben. Gerçi sorun olmaz, Toyota servisleri bakıyor, illa ki parça bulunur ama maliyeti ne seviye de olur fikrim yok.

Opel Corsa'da mantıklı bir alternatif aslında. Hatta forumdan biri satmak istiyordu, sattı mı bilmiyorum.

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım